• Kronika wydarzeń 2022/2023

• LISTOPAD

🏆🏆🏆NASI UCZNIOWIE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO🏆🏆🏆

29 listopada w Częstochowie uczniowie :

Mateusz Oleś, Marta Juszczyk, Bartosz Juszczyk i Gabriel Brejza

podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego - Igrzyskach Dzieci w Szachach♟️♟️♟️ reprezentując naszą szkołę, rywalizowali z 15 najlepszymi szkołami województwa.

Po 4 godzinach bardzo trudnych zmagań to nasi uczniowie okazali się NAJLEPSI🥇🥇🥇🥇

Wygrana w województwie to awans na Mistrzostwa Polski!

Gratulujemy 👏👏👏Jesteście Wspaniali❤️

---------------------------------------------------------------------------

W tym roku szkolnym uczniowie klas 8 po raz pierwszy wzięli udział w międzynarodowym projekcie KROKUS.  W ramach projektu uczniowie posadzili 80 cebulek żółtych krokusów, które upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Oprócz tego na lekcji historii przy pomocy specjalnych materiałów nadesłanych przez Żydowskie Muzeum Galicja omówiona została kwestia żydowska na ziemiach polskich podczas II wojny światowej.

WOKALNY SUKCES NASZYCH UCZENNIC

W październiku ponad 180 uczniów ze szkół podstawowych wzięło udział w V Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Pszowie, który odbył się pod patronatem senator RP Ewy Gawędy i ks. prof. Jerzego Szymika. Gala Przeglądu, podczas której zaprezentowali się laureaci, odbyła się 8 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie.

Uczestnicy tegorocznej, jubileuszowej edycji Przeglądu rywalizowali w kilku kategoriach.

W kategorii solistów klas I-III:

III miejsce zajęła Agata Wojtala , która wystąpiła z utworem "O mojej ojczyźnie".

W kategorii solistów klas IV-VI:

I miejsce zdobyła Marta Wojtala  za wykonanie utworu "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos"

Zdobywcy I, II i III miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, zaś senator Ewa Gawęda ufundowała nagrodę specjalną - laureaci pierwszych miejsc , czyli m.in. nasza uczennica Marta Wojtala udadzą się do Warszawy, gdzie odwiedzą siedziby polskiego Parlamentu.

Poziom wykonawców był fantastyczny i jury miało duży problem, by wyłonić zwycięzców. Tym bardziej gratulujemy naszym uczennicom i Pani Aleksandrze Wolner za przygotowanie uczennic do konkursu!

NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI W RYBNIKU !

28 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych Igrzysk Dzieci w drużynowych szachach oraz tenisie stołowym.

Był to szczęśliwy dzień dla naszej szkoły!!

Po zaciętej walce zwycięzcami z tytułem Mistrzów Rybnika i awansem do zawodów rejonowych zostali:

SZACHY

I miejsce w Rybniku

Marta i Bartosz Juszczyk, Mateusz Oleś i Gabriel Brejza

TENIS STOŁOWY

I miejsce w Rybniku

Tomasz Kurak, Krzysztof Kotyrba i Julian Zientek

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

29 września na boiskach piłkarskich MOSIR odbyły się zawody powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Są to najtrudniejsze zawody dla dzieci, ponieważ 6 uczniów w swojej kategorii ma obowiązek przebiec długi dystans. Dziewczęta 800 m ,a chłopcy 1000m.Nasi uczniowie świetnie sobie poradzili!

Naszą szkołę na tych zawodach reprezentowało 24 uczniów z klas IV –VIII.

W kategorii Igrzyska Młodzieży ( rocznik 2009 – 2008 )

Dziewczęta – II miejsce

Paulina Leśnik ,Pola Ziarkowska, Klara Lepiarczyk, Paulina Kolaga, Emilia Pawela i Natalia Bosy

Chłopcy - VII miejsce

Alex Jochemczyk, Wojciech Superniok, Iwo Cieślik, Marcel Olszewski, Mateusz Wojdyło i Antoni Kołodyński

W kategorii Igrzyska Dzieci ( rocznik 2009 i młodsi )

Dziewczęta -   I miejsce! – awans do zawodów rejonowych – II miejsce!

Wiktoria Szyma, Dorota Majcher, Zuzanna Karpierz, Martyna Grabowska, Milena Wojdyło i Milena Dyrszka

ŻORY - ZAWODY REJONOWE

Chłopcy – X miejsce

Jakub Kowalczyk ,Tomasz Krasuski , Bartosz Juszczyk, Wojciech Foniok, Tomasz Kamiński, Stanisław Szewczyk