• Kronika wydarzeń 2018/2019

    • CZERWIEC

      ZAWODY W WIELOBOJU KLAS V

     11 czerwca uczniowie klas V zakończyli rozgrywki sportowe w tym roku szkolnym,  były to ostatnie zawody przed zakończeniem roku szkolnego. Tym bardziej cieszy zwycięstwo naszych uczniów. Po wspaniałym sportowym roku dla naszej szkoły jeszcze jedna wygrana!

     Nasi piątoklasiści nie dali szans w finale miejskim swoim kolegom z SP 3 i Sp 37 wygrywając pewnie 6 konkurencji zajmując I miejsce!

     Brawa dla: Konstancja Sołtys, Lidia Brachman, Justyna Leśnik,Emilia Piecha, Aleksandra Hruszka, Piotr Pieczka, Bartosz Urbanek, Mikołaj Smołka,Dawid Biela, Marcin Holona.

      

     -----------------------------------------------------------------------------------------------

     FINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU GIER I ZABAW

     4 czerwca nasi mali sportowcy  pojechali do Jaworzna, na siódmy w tym roku szkolnym Turniej Gier i Zabaw. Po wygraniu w Rybniku, w rejonie i pólfinale wojewódzkim nadszedł  ostatni turniej.Ten najważniejszy.Udział w finale to ogromny sukces naszych dzieci, final ich ciężkiej całorocznej pracy, wielu zmagań z przeciwnikami,wiele pokonanych metrów, setki skoków na skakance, rzutów, i wielu innych konkurencji, które musieli opanować podczas zajęć szkolnych i sks-ów. To także walka ze swoimi słabościami , stresem ,kontuzjami itp.W sumie we wszystkch turniejach wzięło udział 40 naszych uczniówz klas I -V, a także wielu rodziców, którzy nas wspierali od początku tej wspaniałej przygody! W finale kilku zawodników nie mogło wziąć udziału z powodu choroby, kontuzji i wycieczki.Wszyscy ,którzy pojechali walczyli wapaniale! Dali z siebie wszystko! Brakło trochę szczęścia i punktów by być na podium! Mamy w tym roku IV MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM! Przed nami tylko 3 szkoły z Suszca, Jaworzna i Bytomia. Za nami pokonane setki szkół, które w tym finale się nie znalazły! Gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy za wytrwałość i walkę o każdy metr i punkt!

     Jesteście wspaniali i jesteśmy z Was bardzo dumni !!!

     -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      

     MAJ

     ZAWODY WOJEWÓDZKIE W 4 - BOJU LA

      Chłopcy po zajęciu I miejsca w rejonie ( po raz pierwszy w historii szkoły !)awasowali do zawdów wojewódzkich w 4 - boju lekkoatletycznym. 28 maja w Rudzie Śląskiej w ulewnym deszczu biegali na 60m, skakali w dal,rzucali piłeczką palantową i pokonali 1000m.Rywalizowali z 16 najlepszymi szkołami w województwie. W końcowej klasyfikacji zajęli X miejsce w województwie! Jest to naprawdę ogromny sukces !

     Nasi lekkoatleci to: Mateusz Wojdyło, Paweł Klimek, Kacper Magiera,

     Dawid Nosiadek, Jakub Oblonk i Remigiusz Chromik

     Gratulujemy!

     (zdjęcie robione przed deszczem, potem już nie było możliwe fotografowanie)

     ----------------------------------------------------------------------------------------------

     SUKCES TANECZNY "WIOLINEK"

     22 maja nasz zespół taneczny "Wiolinki" wystąpił na Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym "Cool Dance" w Jastrzębiu Zdroju. Pięknym występem. podczas, którego dziewczęta wcieliły sie w diabły i aniołki wywalczyły wysokie II miejsce!

                 

     Gratulujemy !

     --------------------------------------------------------------------------------------------

     III MIEJSCE W BIEGU WIOSNY

     Tegoroczny Bieg Wiosny, odbył się w niedzielę, 19 maja – zainaugurował 3. Biegowe Grand Prix Rybnika. Impreza zorganizowana przez rybnicki MOSiR, tradycyjnie była skierowana do wszystkich. Nasi uczniowie ze szkoły i przedszkola , po raz kolejny licznie wzięli udział w biegu. Maluchy mogły biegać na trasie o długości 100 metrów, starsi mieli do pokonania 500m i 1000 m. W sumie w kategoriach dzieci wzięło udział 350 osób.

     Uczniowie , którzy reprezentowali szkołę zajęli drużynowo III miejsce!

     Najlepiej pobiegli w swoich kategoriach:

     500 m - III miejsce – Bartosz Urbanek

     V miejsce – Zuzanna Karpierz i Tomasz Krasuski

     VIII miejsce- Dominik Stachera

     1000m - IV miejsce – Jakub Wojciaczyk

      

      

     galeria zdjęć na stronie : https://www.facebook.com/pg/mosirrybnik/photos/?tab=album&album_id=2254441814609340&__tn__=-UCH-R

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      WIELKI SUKCES NASZYCH LEKKOATLETÓW

     17 i 24  maja na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku odbyły się zawody miejskie i rejonowe w 3 – boju ( bieg na 60 m , skok w dal i rzut piłeczką palantową) i 4 – boju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców ( bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi 600m/ 1000 m). Nasi wspaniali sportowcy po raz kolejny bardzo dobrze się spisali!

     W 3 – boju drużyny dziewcząt i chłopców zajęli I miejsce w Rybniku i II miejsce w rejonie !

     W 4 boju chłopcy zajęli I miejsce w Rybniku i I miejsce w rejonie , dziewczęta IV miejsce w Rybniku

     Reprezentacja 3 – boju :

     Emilia Stol, Agata Majcher, Natalia Żak, Aleksandra Żołądek , Ania Klimek,Wiktoria Folek, Mateusz Wojdyło, Adam Krzyczmonik, Iwo Cieślik, Filip Ancygier, Bartosz Brachman, Oskar Grabowski, Wojciech Superniok i Kacper Morgała

     Reprezentacja 4 – boju :

     Szymon Antosiewicz, Kacper Magiera, Paweł Klimek, Dawid Nosiadek, Remigiusz Chromik, Jakub Oblonk, Konstancja Sołtys, Milena Wojtek, Justyna Leśnik, Inez Garczarek, Dominika Raszka, Paulina Urbańczyk

     Chłopcy w 4 – boju awansowali do zawodach wojewódzkich!

      

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     SIATKARSKI  SUKCES  SIATKARZY Z KLAS VI

     16 maja w Turnieju klas VI zorganizowanych przez Rybnicką Akademię Siatkarską nasi uczniowie po zaciętej i wyrównanej walce zajęli II miejsce ! Druga nasza drużyna również dobrze się zaprezentowała zajmując ostatecznie V miejsce !

     II miejsce - Dawid Nosiadek, Paweł Klimek, Szymon Antosiewicz i Kacper Magiera

     V miejsce - Franciszek Grzesik, Igor Kowalonek, Jakub Oblonk, Olaf Goborz i Remigiusz Chromik

      

     -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Charytatywny Maraton Pływacki „Płyniemy dla Alisi”

     Podczas IV Rybnickich Dni Integracji 14 maja na pływalni „Akwarium” w Rybniku-Boguszowicach osoby z niepełnosprawnościami wspólnie z młodzieżą z rybnickich szkół oraz mieszkańcami  Rybnika założyły, że przepłyną dystans maratonu, by w ten sposób zebrać środki potrzebne na leczenie i rehabilitację pooperacyjną 3-letniej Alisi. Okazało się, że jeden maraton to za mało i wspólnie w niespełna 5 godzin przepłynęli aż 153 kilometry i 100 metrów! Nasza szkoła również tam była ! Byliśmy najliczniejszą grupa! 25 uczniów naszej szkoły przez godzinę „płynęło dla Alisi”! Każdy dołożył cegiełkę do realizacji wspólnego celu. Zebrano założoną kwotę 4219,50 zł, która pozwoli na zakup specjalnych butów ortopedycznych i dokończenie rehabilitacji. Dziewczynka urodziła się wadą stópek (Stopy końsko-szpotawe). Jest to choroba polegająca na zniekształceniu kończyn, a ich wyprostowanie to ciężka walka wymagająca zaawansowanego leczenia!

     Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i wzorową postawę podczas całej charytatywnej imprezy!

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------

     KWIECIEŃ

     16 I 17 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Rybniku odbyły się Konkursy Recytatorskie dla kl.I -VI. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic  - Anna Antczak, Zuzia Mola , Agata Majcher i Emilia Piecha, które pięknie zaprezentowały swoje wiersze i prozę .

     Ania Antczak zajęła II miejsce i reprezentowała naszą szkołę w Rejonowym Konkursie Recytatorskim w Boguszowicach .

     Gratulujemy!

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU GIER I ZABAW

     8 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w Półfinale Wojewódzkim Turnieju Gier i Zabaw . Ich rywalami były SP Racibórz, SP Wodzisław i SP Radziechowy. Tylko ten kto , chociaż raz był uczestnikiem, nauzczycielem , sędzią lub kibicem na tej rangi turnieju, wie ile wysiłku dzieci muszą włożyć by wygrać i nie popełniac błędów podczas trzech godzin zawodów w 15 konkurencjach sportowych ! Walka była bardzo wyrównana, do końca nie było wiadomo kto awansuje do Finału Wojewódzkiego ! Po raz drugi spełniło się nasze marzenie ! Były łzy szczęścia i po raz drugi odtańczony "taniec radosći" !!!

     Jesteśmy w Finale Wojewódzkim! Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za te chwile radości i zwycięstwosmiley!

     A rodzicom za wielkie wsparcie heart!

     DZIĘKUJEMY i WALCZYMY DALEJ !!!

     ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     FINAŁ WOJEWÓDZKI DRUŻYNOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

     8 kwietnia w Pzrku Miejskim w Bytomiu nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w Finale Wojewódzkim Drużynowych Biegów Przełajowych.Byli  jedyną Szkołą z Rybnika w kategorii dzieci i młodzieży. Chociaż nie zdobyli czołowych miejsc, ponieważ musieli rywalizować ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego, pokazali, że na dystansie 1000 m potrafią biegać i dzielnie walczyć z najlepszymi!

     ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POEZJI ZBIGNIEWA HERBERTA

     8 kwietnia nasze uczennice Aleksandra Walczak i Marta Koczy zostały Finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Zbigniewa Herberta otzrymując wyróżnienie !

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     NASZE UCZENNICE W FINALE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY FRANCISZKAŃSKIEJ

     3 kwietnia bieżącego roku w Siedlcach odbył się finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej Wiedzy o św. Maksymilianie. Dwie uczennice naszej szkoły - Marta Koczy i Agnieszka Małek z klasy 7a po zakwalifikowaniu się przez etap szkolny i diecezjalny, reprezentowały jako jedyne diecezję katowicką w tym konkursie. Celem olimpiady było przybliżenie młodemu pokoleniu postaci św. Maksymiliana. Ten wielki Polak, przez swoją działalność medialną oraz swoje życie dla innych, a zwłaszcza śmierć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, na stałe wpisał się w historię narodu polskiego jako osoba niezwykła i godna naśladowania.

     Gratulujemy dziewczynom dojścia do finału i życzymy, by zdobyta wiedza zaowocowała w ich życiu !

     ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      

     29 marca i 1 kwietnia odbyły się w naszej szkole konkursy recytatorskie dla klas I –III i klas IV – VI. Każdy uczestnik konkursu przedstawił 2 utwory wiersze i prozę, które oceniały jury.

     Wyniki  konkursu klas młodszych:

     I miejsce -Anna Antczak z kl.II b  i  Zuzanna Fatyga  z kl.I c

     II miejsce  -  Ida Górecka z kl. II a

     III miejsce – Nadia Mola z kl.I a i Martyna Teodorowicz z kl.I b

     Wyniki konkursu w  klasach starszych :

     I miejsce- Emilia Piecha z kl.V b i Agata Majcher z kl.V c

     II miejsce Joanna Oleś z kl. V b

     III miejsce Magdalena Szulc z kl.V c i Emilia Nowakowska z kl.IV b

     IV miejsce  - Paulina Makarewicz i Julia Kuźnik z kl.IV b

     Nagrodę publiczności zdobyły Anna Antczak i Emilia Piecha

     Wszystkim uczestniczkom gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów!

     Dziewczęta ,które zajęły I i II miejsca będą reprezentowały naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim 16 i 17 kwietnia.

     -------------------------------------------------------------------------------------

      SUKCES UCZNIÓW W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     1 kwietnia nasi uczniowie rywalizowali w zawodach sportowych na boiskach piłkarskich Ruda w drużynowych biegach przełajowych.Dziewczęta biegały na dystansie 800 m, chłopcy 1000 m.Osiągnęli wspaniałe wyniki! Chłopcy mlodsi oraz dziewczęta i chłopcy starsi awansowali do zawodów wojewódzkich!

     KATEGORIA - IGRZYSKA DZIECI( rocznik 2006 i młodsi)

     DZIEWCZĘTA - III MIEJSCE

     Marta Koczy, Inez Garczarek, Konstancja Sołtys, Lidia Brachman, Justyna Leśnik, Dominika Raszka

     CHŁOPCY - I MIEJSCE

     Paweł Klimek, Kacper Magiera, Szymon Antosiewicz, Dawid Nosiadek, Franciszek Grzesik, Remigiusz Chromik

     IGRZYSKA MŁODZIEŻY (rocznik 2003-2005)

     DZIEWCZĘTA - II MIEJSCE

     Inga Jacuńska, Patrycja Kasprzyk, Wiktoria Muras, Magdalena Hanak, Alicja Hupka, Martyna Biela

     CHŁOPCY - II MIEJSCE

     Jakub Wojciaczyk, Maksymilian Lubszczyk,Mikołaj Zgórski, Dominik Buchalik, Dominik Morgała,Bartosz Kosiński

     Gratulujemy!

     ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     MARZEC

      

                                                  

     SUKCES NASZYCH UCZENNIC W REJONOWYM KONKURSIE RECTATORSKIM

     28 marca w Żorach odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Herberta.

     Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice Aleksandra Walczak, Marta Koczy i Anna Duda. Dziewczęta pięknie recytowały wiersze Zbigniewa Herberta.

     Do Finału Wojewódzkiego awansowały Marta Koczy i Aleksandra Walczak

     Gratulujemy!

     ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      

     KOLEJNY SUKCES SPORTOWY

     27 marca nasi chłopcy z klas V i VI zagrali w Finale Miejskim Piłki Recznej. Mecze były bardzo wyrównane o czym świadczą wyniki. W pierwszym meczu nasi chłopcy pokonali  SP 13  7 : 6, w meczu o I miejsce przegrali tylko 1 bramką 4:5. Walczyli wspaniale, a ich umiejetności zasługują na wielkie uznanie.Zostali wicemistrzami Rybnika !

      II miejsce w Rybniku wywalczyli:

     Paweł Klimek, Kacper Magiera, Szymon Antosiewicz, Dawid Nosiadek, Franciszek Grzesik, Olaf Groborz, Igor Kowalonek, Jakub Oblonk, Mikołaj Smołka, Dawid Biela, Oskar Grabowski

     Gratulujemy!

      

     --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     GRY I ZABAWY - KOLEJNY WIELKI SUKCES !!!

      

                                                                                          

                                    

      

     19 marca nasi uczniowie pokonali Szkołę Podstawową nr 3 z Żor w zawodach rejonowych TURNIEJU GIER i ZABAW i awansowali do Półfinałów Wojewódzkich !

     Wygrana na etapie miejskim była już dużym sukcesem, a zwycięstwo na etapie pozwala nam zmierzyć się w półfinale wojewódzkim z najlepszymi szkołami z Bielska, Raciborza i Wodzisławia! Nasi uczniowie od 4 lat mogą sie pochwalić takim sukcesem!

      Mamy wspaniałych małych sportowców i walczymy dalej już 5 kwietnia !!!

     ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      

      

      

     SUKCES SPORTOWY PIERWSZAKÓW

     19 marca uczniowie klas pierwszych po raz kolejny wzięli udział w zawodach " Pierwszak Potrafi " zorganizowanych przez SP 8 w Rybniku. Wspaniale się zaprezentowali!

     Zajęli wysokie III miejsce !

      Naszą szkołę reprezentowali :
     Michał i Kacper Wawoczny, Mateusz Kotula ,Wojtek Stach,Oliwier Wojtek ,Martyna Grabowska,Ala Larysz, Zuzia Fatyga ,Emilia Głąbik i Nadia Mola
      
      

     Gratulujemy!

      

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     SUKCES NASZYCH SIATKARZY

      18 marca nasi starsi siatkarze - Mistrzowie Rybnika 2018- w kategorii młodszej, w tym roku szkolnym musieli zmierzyć się ze starszymi od siebie o 2 lata siatkarzami z klas gimnazjalnych. W drodze do finału pokonali kilka szkół w eliminacjach i cwierćfinale awnsując do Finału Igrzysk Młodzieży.

     To już był duży sukces! Po trudnej  i wyrównananej walce w finale ze starszymi kolegami nasi siatkarze zajęli IV miejsce w Rybniku!

     Szkołę reprezentowali :

     Maksymilian Lubszczyk, Mikołaj Hejdukowski ,Tomasz Misiło, Karol Matlanga, Bartosz Buszka, Bartosz Kosiński, Kamil Procek i Jakub Tuliszewski

     !

     Gratulujemy!

     ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      

     SUKCES W ZAWODACH PŁYWACKICH

     7 marca  odbyły się Międzyszkolne Zawody Pływackie Chłopców Szkół Podstawowych.

     Naszą szkołę reprezentowało 8 chłopców. Wszyscy zdobyli miejsca na podium!

     Wielkie gratulacje!

      

     ROCZNIK 2006

     I miejsce – Bartosz Sikora – w stylu I miejsce klasycznym

     ROCZNIK 2007

     II miejsce – Olaf Groborz  - w stylu dowolnym

     II miejsce – Bartosz Urbanek w stylu grzbietowym

     III miejsce – Igor Kowalonek – w stylu klasycznym

     ROCZNIK 2008

     I miejsce – Mateusz Mirosławski  -  w stylu dowolnym

     II miejsce-  Olaf Biegonek  - w stylu grzbietowym

     III miejsce – Gracjan Perchon – w stylu klasycznym

     ROCZNIK 2009

     II miejsce – Maciej Urbanek w stylu klasycznym

     SZTAFETA 8 X 50  - I miejsce

      

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI

      7 marca Aleksandra Walczak , Marta Koczy i Nadia Kowalonek wzięły udział w Miejski m Konkursie Recytatorskim. Dziewczęta pięknie zaprezentowały swoje utwory!

     Wyróżnienie otrzymała Marta Koczy !

      

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      

     SUKCES W DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH RYBNIKA  

     W TENISIE STOŁOWYM

     Kolejny sukces sportowy uczniów naszej szkoł w tym roku szkolnym!

     4 i 5 marca nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnych zawodach tenisa stołowego o tytuł Mistrza Rybnika

     w kategorii chłopców

     II miejsce - Franciszek Grzesik i Kacper Jadczyk

     w kategorii dziewcząt

     III miejsce -Konstancja i Lidia Brachman

      

      

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          

     LUTY

      

     W poniedziałek 25 lutego  w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla  kl.VII i VIII. 

     Po pięknym recytacjach wierszy i prozy jury wyłoniło zwycięzców.

     I miejsce  - MARTA KOCZY z kl. VII a i ALEKSANDRA WALCZAK z kl.VIII B

     II miejce - OLIWIA PRZYBYŁA

     III miejsce - ANNA DUDA I DAWID MŁYŃSKI

     7 marca Ola i Marta  będą reprezentowały naszą szkołę podczas 

     Miejskiego Konkursu Recytatorskiego .

     Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów !

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     LAUREATKA KONKURSU MATEMATYCZNEGO

     Uczennica klasy III b Martyna Usarek została laureatką w Ogólnopolskim Konkursie  Matematycznym " Super Mati" !

     Wielkie gratulacje!

      

     ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      

      

     SP 32 PO RAZ CZWARTY MISTRZEM  RYBNIKA

     W TURNIEJU GIER I ZABAW SPORTOWYCH !!!

      

     W finale miejski pokonali SP 37 i SP 5. Zawody odbyły się 7 lutego w SP 3 i wzięło w nich udział 90 uczniów. Nie było łatwo, a o zwycięstwo trzeba było walczyć do końca! Po 3 godzinach biegania, skakania, rzucania i pokonywania przeszkód nasi uczniowie okazali się najlepsi i zwyciężyli ! Zasłużone zwycięstwo naszych uczniów zostało nagrodzone pucharem, złotymi medalami i dyplomami dla każdego z uczniów oraz awansem do następnego etapu czyli rejonów, który odbędzie się wkrótce po feriach.

     NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWALI :

     rocznik 2010 i młodsi:  Karpierz Zuzanna, Kotyrba Krzysztof, Krasuski Tomasz, Kurak Tomasz, Majcher Dorota, Michalska Maja, Michalska Oliwia, Glücklich Milena, Nowak Mateusz, Szewczyk Krzysztof, Szyma Wiktoria, Bartosz Juszczyk

     rocznik 2009: Hanak Mateusz, Kołodyński Antoni, Furmańczyk Natalia, Lepiarczyk Klara, Leśnik Paulina, Olszewski Marcel, Paterek Bartosz, Pawela Emilia, Trajdos Karolina, Wojdyło Mateusz, Ziarkowska Pola

     rocznik 2008: Ancygier Filip, Brachman Bartosz, Cieślik Iwo, Folek Wiktoria, Majcher Agata, Grabowski Oskar, Klimek Anna, Krzyczmonik Adam, Stol Emilia, Żołądek Aleksandra, Wojciech Superniok

     WIELKIE GRATULACJE !!!

     ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     SUKCESY MAGDY I KAMILA NA HALOWYCH

     MISTRZOSTWACH W LEKKIEJ ATLETYCE

     6 lutego kilkunastu uczniów naszwj szkoły po raz pierwszy wzięło udział w Halowych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce, które od kilku lat dla szkół gimnazjalnych organizowało Gimnazjum  nr 7 obecnie SP 36. W zawodach uczestniczyło 14 szkół. Uzniowie rywalizowali w 4 konkurencjach w 2 kategoriach wiekowych.

     Spośród naszej szkolnej reprezentacji najlepiej spisali się

     Magdalena Hanak - I miejsce w rzucie 3 kg piłką lekarską 

     Kamil Marcisz - II miejsce w biegu na dystansie 4 x 30 m.

      

                

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     STYCZEŃ

     II FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK "DZIECIĄTKO RADOŚCI I POKOJU"

     27 stycznia nasze uczennice wzięły udział w Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

      

     III MIEJSCE zajęły: Marta Koczy, Agnieszka Małek, Emilia Szymura, Klaudia Myszor i Dorota Chrubasik

     WYRÓŻNIENIE SPECJALNE zdobyły : Zuzia Karpierz, Marta Wojtala, Oliwia Lazar, Julia Ozimek, Lilianna Rutkowska, Wiktoria Szyma i Zuzia Fatyga

     Gratulujemy!

     -----------------------------------------------------------------------------

     Sukces naszych uczennic w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego :

      

     Julia Kumańska - laureatka

     konkursu SOUNDS LIKE ENGLISH na 40 punktów zdobyła 38,

     Marta Koczy - wyróżnienie

     w konkursie SOUNDS LIKE ENGLISH na 40 punktów zdobyła 36.

      

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      

     --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Wyniki Konkursu Ogólnopolskiego

     z języka angielskiego MEMORY MASTER:

      

     Konkurs odbył się 15 listopada 2018 r. w naszej szkole, wzięło w nim udział 58 uczniów z klas IV-VIII.

     Najlepsze wyniki uzyskali w poszczególnych kategoriach następujące osoby.

      

     Tytuł LAUREATA II STOPNIA otrzymują:

     1. Dawid Gruchel  kl. Va               (100/98 pkt)
     2. Nikola Małek    kl. IV b             (100/97 pkt)
     3. Olga Puzon        kl. V b              (100/96 pkt)
     4. Dominika Dudek kl. IV c            (100/95 pkt)
     5. Aleksandra Adamczyk  kl. VI b  (100/95 pkt)

     Tytuł LAUREATA III STOPNIA otrzymują:

     1. Marta Koczy  kl. VII a              (100/93 pkt)
     2. Emilia Piecha  kl. V b               (100/92 pkt)
     3. Bartosz Sikora   kl. VI a            (100/92 pkt)
     4. Olivier Górny  kl. IV c               (100/91 pkt)
     5. Kamila Bӧhm  kl. VI b               (100/91 pkt)
     6. Konstancja Sołtys  kl. V a         (100/90 pkt)

     WYRÓŻNIENIE otrzymują:

     1. Natalia Magiera kl. V a             (100/89 pkt)
     2. Alicja Buś kl. IV b                        (100/87 pkt)
     3. Filip Ancygier kl. IV b                 (100/87 pkt)
     4. Natalia Strzeja kl. VIII a              (100/87 pkt)
     5. Lila Rybicka kl. IV c                      (100/86 pkt)
     6. Martyna Brudny kl. V c              (100/86 pkt)
     7. Kaja Gortat kl. VI b                      (100/86 pkt)
     8. Jakub Sieklucki kl. V a                 (100/85 pkt)
     9. Olaf Groborz kl. VI a                    (100/85 pkt)
     10. Inga Jacuńska  kl. VIII b               (100/85 pkt)

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

     Daria Rudnicka

     ----------------------------------------------------------------------------------------------------

     SUKCES W MIEJSKIM KONKURSIE

      

      

        

      

      

     4 Stycznia 2019 r. nasze uczennice po raz drugi zajęły I miejsce 

     w "Rybnickim konkursie na Stajenkę Betlejemską" 

     Gratulujemy naszym zdolnym uczennicom !!!

     Małek Agnieszka

     Szymura Emilia

     Koczy Marta

      

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      

     GRUDZIEŃ

      

     MIEDZYNARODOWA BOMBKA- WYNIKI KONKURSU

     Bardzo dziękujemy za udział w naszym konkursie a oto wyniki:

     I miejsce zdobyli:

     • Emilia Piecha kl. V b w kategorii klas V-VIII
     • Patrycja Oleś kl. IV b w kategorii klas I-IV
     • Magdalena Patyk kl. IV c w kategorii klas I-IV
     • Maksymilian Kocjan kl. IV a w kategorii klas I-IV
     • Kamila Małecka kl. IV a w kategorii klas I-IV
     • Blanka Brzeska kl. I b w kategorii klas I-IV
     • Amelia Konsek kl. I b w kategorii klas I-IV
     • Martyna Teodorowicz kl. I b w kategorii klas I-IV

     Wyróżnienie otrzymali:

     • Wojciech Stach kl. I b
     • Ignacy Kraszewski kl. III a
     • Wiktoria Karwot kl. IV b

     Gratulujemy. Naszą międzynarodową choinkę można podziwiać wchodząc do szkoły.

     Iwona Kwiatek i Daria Rudnicka

     ----------------------------------------------------------------------------------------

      

     LISTOPAD

      

     I MIEJSCE W RYBNICKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM !!!

     30 listopada br. w Rybniku odbyła się matematyczna gra miejska „MATMA PARBAT III – W BAZIE POD MATMA PARBAT”, zorganizowana przez Społeczną Szkołę Podstawową dla uczniów klas VI. Drużyna z naszej szkoły, w składzie: Julia Kuzemczak, Franciszek Grzesik i Szymon Antosiewicz nie dała żadnych szans na zwycięstwo pozostałym 11 drużynom, zdobywając 70 punktów na 70 możliwych do zdobycia!

                                                 GRATULACJE !!!

     --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      

     WIZYTA PIŁKARZY KS ROW W NASZEJ SZKOLE

     30 listopada naszą szkołę odwiedzili piłkarze KS ROW - Piotr Dudzik i Bartłomiej Polok. Sportowcy spotkali się z uczniami klas drugich, na zaproszenie pani Izabeli Kram-Tarnowskiej.

     Zdjecia: http://zsp7rybnik.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=581

     O wizycie można przeczytać też na stronie: https://www.naszrybnik.com/site/art/2-sport/0-/11912-pilkarze-ks-row-rybnik-z-wizyta-w-zsp-numer-7-w-rybniku.html

     ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ "SUPERSTAR"

     28 listopada w Rybniku odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej " SuperStar" .Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły dziewcząt.

     Marta Koczy, Agnieszka Małek, Emilia Szymura i Julia Kumańska, oraz Zuzia Wodecka, Maja Grabowska i Alicja Hupka.

     Poziom konkursu był bardzo wysoki i pomimo,że nasze uczennice nie zdobyły nagrody , pięknie zaśpiewały swoje utwory w języku angielskim !

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     POWIATOWY KONKURS PIEŚNI ŻOŁNIERSKIEJ

     18 listopada nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej .

     III MIEJSCE zajęli :

     Julia Aramowicz, Marta Koczy, Emilia Szymura i Paweł Bukartyk

     Gratulujemy !

     --------------------------------------------------------------------------------------------------------


     -

     SPORTOWE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W BADMINTONIE !

     8 listopada  nasi uczniowie wzięli udział w Miejskim Turnieju Chłopców w Badmintonie w Igrzyskach Młodzieży (czyli rywalami naszych uczniów byli starsi od nich zawodnicy z gimnazjów). W turnieju wzięło udział 8 szkół w tym tylko 3 szkoły podstawowe. Zawody trwały 6 godzin. Były bardzo wyrównane ! Nasi chłopcy zagrali wspaniale. Walczyli do końca pomimo ogromnego zmęczenia! W finale spotkałi się z rewelacyjnie grającą w tym dniu SP 27. Cztery single i debel były na bardzo wysokim poziomie. Do „ostatniej lotki” nie było pewne kto wygra . O wygranej zdecydował tie-break,  w którym oboje finaliści zasługiwali na zwycięstwo ale wygrać mógł tylko jeden zawodnik ! Został nim Mikołaj Hejdukowski ! To nasi wspaniali uczniowie mogli cieszyć się zwycięstwem , które jest podwójne bo pokonali wczesniej uczniów szkół gimnazajalnych !

     Nasi Mistrzowie to Mikołaj Hejdukowski, Tomasz Misiło i Kacper Bochenek .

     23 listopada będą reprezentowali Rybnik w półfinałach wojewódzkich!

      

     Ich młodsi koledzy i koleżanki z klasy 6b i 5a również bardzo dobrze poradzili sobie na zawodach badbintona.

     Dawid Nosiadek  i Paweł Klimek 15 listopada po bardzo wyrównanej walce zajęli III miejsce !

     Dzień po  sukcesie chlopców ,16 listopada Konstancja Sołtys i Lidia Brachman również zajęły III miejsce grając ze starszymi koleżankami z innych szkoł. Pokazały na tym turnieju bardzo wysoki poziom swoich umiejętności!

     Gratulujemy  wszystkim naszym wspaniałym uczniom tak dużych umiejętności i wspaniałej postawy sportowej podczas turniejów!

           

     -------------------------------------------------------------------------------------------

      

     PAŹDZIERNIK

      

     SZKOLNY PATRIOTYCZNY KONKURS RECYTATORSKI 

      

     Z okazji 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości 22 października w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Patriotyczny.

     W kategorii klas młodszych laureatami konkursu zostały:

     I miejsce – Anna Antczak

     II miejsce – Ida Górecka i Emilia Nowakowska

     W kategorii klas starszych

      I miejsce zdobyła Emilia Piecha I Marta Koczy

     II miejsce – Agata Majcher

     III miejsce- Magdalena Szulc  i Joanna Oleś

      

      

      

     ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     WRZESIEŃ

      

     SUKCES  UCZENNICY W MIEJSKIM KONKURSIE

     22 września na rybnickim rynku z okazji Dnia Herbu odbyła się  Parada Ryb, podczas której odbył się konkurs na Najpiękniejszą Rybę wykonaną indywidualnie lub zespołowo . Dzień Herbu i parada ryb to doskonała okazja, by nawiązać do symboliki miasta i odpowiednio ją wyeksponować. W ramach świętowania przez centrum miasta przeszedł barwny korowód! Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V b  - Emilia Piecha, która za swoją pracę - Herb Rybnika ,wykonaną z cekinów otrzymała wyróżnienie !

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
   • zsp7rybnik@gmail.com
   • 32-4247278; 32-4247302
   • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
   • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
   • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych