• KRONIKA WYDARZEŃ 2021/2022    • Przedszkolna Wigilijka

     W środę 22.12.2021r. w przedszkolu odbyła się uroczysta wigilijka. Wszystkie dzieci wraz z paniami składały sobie życzenia oraz słuchały świątecznej muzyki. Następnie dzieci zasiadły do stołu by zjeść tradycyjne potrawy wigilijne takie jak: barszcz, ziemniaki, ryba, kapusta. Nie zabrakło tradycyjnej moczki oraz świątecznych ciasteczek i pierników.

      

      

     Dekorowanie świątecznych ciasteczek

     W poniedziałek 20.12.2021r. wszystkie dzieci dekorowały świąteczne ciasteczka. Przedszkolaki ubrane w fartuszki samodzielnie ozdabiały ciasteczka. W tym dniu wszystkie Panie opowiadały o tradycjach związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia.

      

      

      

     Mikołaj

     W poniedziałek 06.12.2021r. nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieci w napięciu oczekiwały jego przyjścia. Najpierw dzieci usłyszały muzykę. Po odsłonięciu okien zauważyły tańczącego Mikołaja. Mikołaj zapytał dzieci czy były grzeczne, a następnie wręczył listy oraz prezenty w pudełkach, które dzieci dla Niego przygotowały.

      

      

     DZIEŃ GÓRNIKA - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bogumiłowicach

     W piątek 03.12.2021r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Górnika, czyli Barbórkę. W tym dniu wszystkie dzieci były ubrane wyjątkowo. Dziewczynki miały spódniczki w kwiaty, wianki oraz czerwone korale, natomiast chłopcy byli ubrani w białe koszule oraz czapki górnicze. Podczas uroczystości dzieci poznały tradycje śląskie związane z Barbórką.  Ponadto dzieci miały okazję poznać zawód górnika, zobaczyć jak wygląda praca górnika w kopalni. Wszystkie dzieci śpiewały tradycyjne śląskie piosenki.


      

     Dzień Misia

     W czwartek 25.11.2021r. w przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło swojego ukochanego pluszaka. Panie w każdych grupach przygotowały zajęcia, podczas których dzieci opowiadały o swoich ulubionych misiach. Nie zabrakło wspólnej zabawy i śpiewu. Ponadto dzieci brały udział w głosowaniu na najpiękniejszą pracę wykonaną na konkurs "Mój przyjaciel miś".  Wszystkie prace były bardzo ciekawe.


     Jesienne zajęcia otwarte dla Rodziców

     Podobny obraz

             W dniach 11-14.10.2021r. w naszym przedszkolu odbyły się jesienne zajęcia otwarte dla Rodziców. W większości zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu, dzięki czemu zajęcia były bardzo aktywne i dały wiele radości wszystkim uczestnikom.

                                              Dzień Edukacji Narodowej

     Znalezione obrazy dla zapytania: Dzień Edukacji Narodowek

           W czwartek 14.10.2021r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu wszystkie dzieci były ubrane na galowo. W swoich grupach dzieci zaśpiewały hymn "Bajkowej Łąki" oraz posłuchały informacji nt. święta. Później  śpiewały uroczyste "Sto lat". Na koniec wręczono pracownikom wykonane przez starszaków drobne upominki.


     Dzień Chłopca

     W czwartek 30.09.2021r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy "Dzień Chłopca".
     W tym dniu dziewczynki zaśpiewały Sto lat, złożyły życzenia oraz wręczyły chłopcom własnoręcznie wykonane upominki. W trakcie dnia Panie przygotowały różne ciekawe zabawy.


     Dzień Przedszkolaka

     W poniedziałek  20.09.2021r. w naszym przedszkolu wszyscy świętowali Dzień Przedszkolaka. W tym dniu Panie zorganizowały różne zabawy i zajęcia zgodnie
     z reżimem sanitarnym. Po wykonaniu różnych zadań dzieci otrzymały medal przynależności do danej grupy. 

                                         

                                            Akcja "Sprzątanie Świata"


         W piątek 17.09.2021r. dzieci z naszego przedszkola brały udział w akcji pt "Sprzątanie Świata". Z powodu złych warunków atmosferycznych dzieci pomagały w zbiorowym sprzątaniu w sali przedszkola. Celem akcji był wzrost świadomości proekologicznej małych dzieci.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
   • zsp7rybnik@gmail.com
   • 32-4247278; 32-4247302
   • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
   • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
   • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych