• Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

• Zapraszamy wszystkie nowe dzieci, które od września będą uczęszczać do naszego przedszkola na zajęcia adaptacyjne. Zajęcia te odbędą się w dniach .....06 – ....06.2024r.   w godz. od 15:00 do 16:00.

Codziennie może w zajęciach uczestniczyć sześcioro dzieci, każde z pełnoletnim opiekunem.    Dlatego też prosimy wcześniej zapisać swoje dziecko telefonicznie (324247278) lub bezpośrednio w przedszkolu.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE ZAJĘĆ ADAPTACYJNYCH

W PRZEDSZKOLU NR 35 W ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM NR 7 W RYBNIKU

Aby zapewnić bezpieczeństwo osób przebywających w Przedszkolu należy przestrzegać następujących zasad:

• Osoby uczestniczące w zajęciach adaptacyjnych (dziecko i opiekun) przebywają na terenie placówki w godzinach od 15:00 do 16:00, tj. w czasie ich trwania;
          • W placówce może przebywać wyłącznie dziecko, które od września będzie uczęszczało do naszego przedszkola wraz z opiekunem, który odpowiada za jego bezpieczeństwo;
          • Jednorazowo na terenie placówki może przebywać sześcioro dzieci, każde z jednym opiekunem;
          • Należy stosować się do poleceń nauczyciela, który w danym dniu wyznaczony jest do opieki nad osobami w czasie zajęć adaptacyjnych;
          • W placówce przebywają tylko osoby (opiekun i dziecko) zdrowe – bez objawów chorobowych.
          • Przedszkole nie zapewnia wody pitnej -  należy przynieść własną butelkę z wodą (żadnych innych napojów); opiekun i dziecko nie spożywają posiłków;
          • Do przedszkola nie wnosimy niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek;
          • Na terenie placówki nie używamy telefonów komórkowych;

Pamiętaj rodzicu (opiekunie), że Ty przede wszystkim powinieneś stosować wszystkie zasady bezpieczeństwa i higieny, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.