.

HISTORIA PRZEDSZKOLA

Przedszkole nr 35 w Rybniku znajduje się w szybko rozwijającej się w ostatnich latach , pełnej zieleni oraz pięknych lasów, w pobliżu Zalewu Rybnickiego dzielnicy - Orzepowice.

Budynek w którym dawniej mieściło się przedszkole - na ul. Łącznej - 9 pochodzi z roku 1878, ale w latach 80-tych XX wieku był poddany rozbudowie. Od początku swego istnienia był przeznaczany na taką czy inną placówkę oświatową. Zapraszamy na archiwalną stronę internetową : http://www.miastorybnik.pl/p35

Od września 2012 roku nasze przedszkole wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 32 tworzymy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7. Razem zostaliśmy przeniesieni do nowej siedziby na ul. Borki 37D. W budynku tym wcześniej znajdowała się Szkoła Medyczna.

Od 2001 roku przedszkole było placówką czterooddziałową, od 2012 roku pięciooddziałową, a wtym roku szkolnym mamy następna grupę.  W sześciu grupach zróżnicowanych wiekowo mamy 150 miejsc i co roku wszystkie są zajęte. Przedszkole jest czynne w godzinach od 6:30 do 17:00, bo takie są potrzeby Rodziców. Wszyscy nasi wychowankowie korzystają z żywienia, z dwóch lub trzech posiłków dziennie.

W 2008 roku nasze przedszkole przyjęło wewnętrzną nazwę „Bajkowa łąka”, a nasi wychowankowie to: Krasnoludki, Biedronki, Pszczółki i Misiaczki, Żabki, Motylki.

Możemy pochwalić się estetycznym i bezpiecznym placem zabaw podzielonym na sektory dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Na terenie ogrodu znajduje się nowe boisko szkolne, z którego dzieci przedszkolne mogą korzystać.

W przedszkole dla dzieci organizowane są cotygodniowe wyjazdy na basen i do groty solnej - finansowane ze środków rodziców oraz zabawy z językiem angielskim, rytmiczno- taneczne, logopedyczne, gimnastyka korekcyjna oraz ogólnorozwojowa z elementami gier zespołowych na sali gimnastycznej.