• KRONIKA WYDARZEŃ 2020/2021

    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

          W środę 16.06.2021r.odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. W tym dniu dzieci z grup "Żabki" oraz "Motylki" (te, które od września idą do szkoły) przygotowały dla Swoich Rodziców oraz Dyrekcji występy. Nie zabrakło Poloneza oraz wierszy i piosenek z podziękowaniami. Każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom, książeczkę, zdjęcia. Wszyscy życzymy dzieciom powodzenia w szkole.


     DZIEŃ SPORTU

           We wtorek 01.06.2021r. został zorganizowany dzień sportu. W tym dniu wszystkie dzieci wraz z paniami były ubrane na sportowo. Po śniadaniu wszystkie grupy poszły na podwórko- tam zostały przygotowane różne konkurencje. Można było przejść przez tunel, tor przeszkód, pojeździć samochodami, skorzystać z ścieżki sensorycznej. Ponadto dzieci grały w piłkę nożną oraz mogły spróbować swoich sił w trakcie przeciągania liny czy skoków w workach. Nie zabrakło zadań zręcznościowych oraz wykorzystujących umiejętność rzucania do celu. W tym dniu dzieci przypomniały sobie o konieczności dbania o zdrowie i sprawność fizyczną. Po zabawie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy medal z napisem "Aktywny Przedszkolak".


     Wiosenny konkurs recytatorski "Wiosenne recytowanki"
      

     W piątek 26.03.2021r. w naszym przedszkolu został zorganizowany wiosenny konkurs recytatorski. Zadaniem uczestników była recytacja dowolnego wiersza z literatury dziecięcej w j. polskim lub gwarą śląską. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja wśród dzieci poezji dziecięcej, dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna    utworów literackich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i regionalnego oraz zachęcanie do występów.

      
     Pierwszy dzień wiosny
      

      

      

     W poniedziałek 21.03.2021r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste przywitanie wiosny. Dzieci przygotowały marzannę oraz gaiki. Dzieci podzielone na grupy, udały się na spacer wokół przedszkola podczas którego śpiewały piosenki i mówiły różne wiosenne hasła. Na końcu dzieci symbolicznie pożegnały zimę topiąc  marzannę.

      

      
      "Bank dobrych uczynków"
     Dobre uczynki – co warto zrobić przynajmniej raz w życiu - Jak Dożyć Setki
     Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom, które wzięły udział w wielkopostnej akcji "Bank dobrych uczynków" oraz ich rodzicom, którzy wspierali je w tym dziele.
     Przez cały Wielki Post dzieci kolorowały serduszka na specjalnie przygotowanej planszy za każdy spełniony dobry uczynek. Zobaczcie sami ile dobra poszło w świat!
     Zapraszam do obejrzenia Galerii. 
      
      

     Balik w przedszkolu

      

     W piątek 15.01.2021r. w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Wszystkie dzieci wraz
     z Paniami przebrały się za kolorowe postacie z bajek oraz ulubionych bohaterów. Nie zabrakło zwierzątek. Dzieci brały udział w zorganizowanej zabawie tanecznej, która została zorganizowana z zachowaniem reżimu sanitarnego. Panowała miła i wesoła atmosfera.

      

     Przedszkolna Wigilijka

     We wtorek 22.12.2020r. w przedszkolu odbyła się uroczysta wigilijka. Wszystkie dzieci wraz z paniami składały sobie życzenia oraz słuchały kolęd. Następnie dzieci zasiadły do stołu by zjeść tradycyjne potrawy wigilijne takie jak: barszcz, ziemniaki, ryba, kapusta. Nie zabrakło tradycyjnej moczki oraz świątecznych ciasteczek i pierników.

      

      

     Dekorowanie świątecznych ciasteczek

     W piątek 18.12.2020r. wszystkie dzieci dekorowały świąteczne ciasteczka. Przedszkolaki ubrane w fartuszki samodzielnie ozdabiały ciasteczka. W tym dniu wszystkie Panie opowiadały o tradycjach związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia.

      

      

      

     Mikołaj

     W piątek 04.12.2020r. nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieci w napięciu oczekiwały jego przyjścia. Najpierw dzieci usłyszały muzykę. Po odsłonięciu okien zauważyły sanie na dachu oraz tańczącego Mikołaja. Później Mikołaj odwiedził każdą grupę. Dzieci przygotowały dla Niego niespodziankę- zaśpiewały piosenkę oraz powiedziały krótki wierszyk. Mikołaj zapytał dzieci czy były grzeczne, a następnie wręczył prezenty. W tym dniu panowała miła i przyjazna atmosfera. Dzieci obiecały świętemu Mikołajowi, że będą grzeczne tak, by mógł je odwiedzić w przyszłym roku.

      

      

     DZIEŃ GÓRNIKA - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bogumiłowicach

     W piątek 04.12.2020r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Górnika, czyli Barbórkę. W tym dniu wszystkie dzieci były ubrane wyjątkowo. Dziewczynki miały spódniczki w kwiaty, wianki oraz czerwone korale, natomiast chłopcy byli ubrani w białe koszule oraz czapki górnicze. Podczas uroczystości dzieci poznały tradycje śląskie związane z Barbórką.  Ponadto dzieci miały okazję poznać zawód górnika, zobaczyć jak wygląda praca górnika w kopalni. Na zakończenie dzieci zwiedziły szkolną izbę regionalną.

      

     Dzień Misia

     W środę 25.11.2020r. w przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu ze względu na bezpieczeństwo z  powodu pandemii dzieci nie mogły przynieść do przedszkola pluszowego Misia. W każdej sali był jeden miś jako symbol wszystkich pluszaków. Panie w każdych grupach przygotowały zajęcia, podczas których dzieci opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Nie zabrakło wspólnej zabawy i śpiewu. Panie kucharki także przygotowały niespodziankę- dzieci w tym dniu na podwieczorek same robiły kanapki w kształcie misia.

      

     Dzień Edukacji Narodowej

     W środę 14.10.2020r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu wszystkie dzieci były ubrane na galowo. Z powodu panującej pandemii dzieci nie braly udziały w uroczystej akademii, jednakże w swoich salach Panie wraz z wychowankami świętowały ten wyjątkowy dzień. 

      

     Dzień Chłopca

     W środę 30.09.2020r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy "Dzień Chłopca".W tym dniu ze względu na panującą sytuację dziewczynki zaśpiewały Sto lat oraz na odległość złożyły życzenia. W trakcie dnia Panie przygotowały różne ciekawe zabawy. Ponadto wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. 

      

     Dzień Przedszkolaka

     W poniedzałek  21.09.2020r. w naszym przedszkolu wszyscy świętowali Dzień Przedszkolaka. W tym dniu Panie zorganizowały różne zabawy i zajęcia zgodnie
     z reżimem sanitarnym. Po wykonaniu różnych zadań dzieci otrzymały medal przynależności do danej grupy. 

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
   • zsp7rybnik@gmail.com
   • 32-4247278; 32-4247302
   • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
   • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
   • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych