• SUKCESY I WYDARZENIA SPORTOWE 2021/2022

SZACHY

Nasza wspaniała czwórka szachistów - Marta,Hania,Mateusz i Bartek zajęła IV miejsce w Finale Wojewódzkim!

To wielki sukces naszych uczniów, po raz pierwszy w historii szkoły, po zwycięstwie w zawodach powiatowych i  rejonowych, mieliśmy swoich reprezentantów w tej dyscyplinie na zawodach wojewódzkich!!!

BADMINTON

Sukcesy sportowe naszych uczniów w badmintonie ciąg dalszy !

W listopadzie odbyły się zawody w kategorii Igrzyska Młodzieży.

Konstancja Sołtys i Lidia Brachman zajęły I miejsce

będą reprezentowały Rybnik w Półfinałach Wojewódzkich!

Jan Lubszczyk i Paweł Smołka - III miejsce

Brawa dla naszych uczniów, w każdej kategorii w tej dyscyplinie mamy podium!!!

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W ZAWODACH SPORTOWYCH

SZACHY

Awans naszych utalentowanych szachistów do Finału Wojewódzkiego!

22 października Marta, Hania, Mateusz i Bartek po zaciętym pojedynku szachowym w zawodach rejonowych z Żorami wygrali i 5 listopada spotkają się z najlepszymi  zawodnikami w województwie!!!

Wielkie brawa !!!

BADMINTON

21 października nasi uczniowie   wzięli udział w miejskich zawodach badmintona w kategorii Igrzyska Dzieci. Ich udział to kolejny sukces naszej szkoły!!!

I miejsceMateusz Hanak i Jan Bober – awans do półfinałów wojewódzkich!

III miejsceEmilia Pawela i Pola Ziarkowska

Gratulujemy !

Miejskie Drużynowe Mistrzostwa Rybnika

Rzadko zdarza się, żeby w jednej szkole pomieścić wielu utalentowanych szachistów. W naszej szkole właśnie tak jest! Po raz pierwszy w historii nasi uczniowie w składzie:

Mateusz Oleś, Hanna Pciak, Marta i Bartosz Juszczyk

wygrali śpiewająco całe zawody, co zagwarantowało im udział w dwumeczu ze szkołą z Żor. Zwycięska szkoła będzie reprezentowała nasz okręg na zawodach wojewódzkich

Gratulujemy !!!

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

4 października na boiskach piłkarskich MOSIR odbyły się zawody powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Są to najtrudniejsze zawody dla dzieci, ponieważ 6 uczniów w swojej kategorii ma obowiązek przebiec długi dystans. Dziewczęta 800 m ,a chłopcy 1000m.Warto zaznaczyć ,że nasi uczniowie po trudnym okresie pandemii, kiedy ćwiczyli tylko przed komputerem, świetnie sobie poradzili. Bardzo trudno było nam wybrać najlepszych uczniów, ponieważ do końca rywalizowali o miejsce w reprezentacji szkoły!

Naszą szkołę na tych zawodach reprezentowało 24 uczniów z klas V –VIII.

W kategorii Igrzyska Młodzieży ( rocznik 2008 – 2007 )

Dziewczęta - I miejsce

Konstancja Sołtys, Natalia Bosy, Anna Klimek, Wiktoria Folek, Emilia Piecha  i Hanna Szymura

Chłopcy - VII miejsce

Wojciech Superniok, Maksymilian Siemianowski, Bartosz Urbanek, Iwo Cieślik. Mikołaj Smołka, Piotr Pieczka

W kategorii Igrzyska Dzieci ( rocznik 2009 i młodsi )

Dziewczęta -   II miejsce

Pola Ziarkowska,  Dorota Majcher, Klara Lepiarczyk Emilia Pawela, Zuzanna Karpierz, Julia Żak

Chłopcy - II miejsce

Maciej Urbanek, Tomasz Krasuski, Bartosz Juszczyk, Marcel Olszewski , Wojciecha Grabowiecki ,Mateusz Wojdyło

Gratulujemy !!!

FESTIWAL SZTAFET

11 października na stadionie lekkoatletycznym odbył się po raz pierwszy w Rybniku  Festiwal Sztafet . W zawodach wzięło  udział 32 uczniów uczniów naszej szkoły!

Uczniowie z rocznika 2007 -2008 - Igrzyska Młodzieży- biegali w  w sztafetach 4x100 oraz sztafecie olimpijskiej 800x400x200X100.

Dziewczęta zajęły I miejsca w obu sztafetach i awansowały do Finałów Wojewódzkich!

Konstancja Sołtys, Paulina Urbańczyk, Aleksandra Hruszka , Emilia Stol

Sztafeta Olimpijska

Natalia Bosy, Anna Klimek, Wiktoria Folek, Emilia Piecha

Chłopcy  zajęli  III miejsce !

Piotr Pieczka, Iwo Cieślik, Marcin Holona, Mikołaj Frelich

Sztafeta Olimpijska

Jan Lubszczyk, Wojciech Superniok, Maksymilian Siemianowski, Bartosz Urbanek

W kategorii Igrzyska Dzieci rocznik 2009 i młodsi uczniowie biegali w sztafetach 4 x100, oraz w sztafecie szwedzkiej- 400x300x200x100

Dziewczęta wygrały obie sztafety i zajęły I miejsce awansując do Finałów Wojewódzkich!

Milena Wojdyło, Dorota Majcher, Klara Lepiarczyk, Paulina Leśnik

Sztafeta Szwedzka

Wiktoria Szyma, Emilia Pawela, Zuzanna Karpierz, Pola Ziarkowska

Chłopcy zajęli I miejsce w sztafecie 4 x 100

Marcel Olszewski, Alex Jochemczyk, Paweł Fojcik, Mateusz Wojdyło

Sztafeta Szwedzka - II miejsce !

Krzysztof Kotyrba, Mateusz Hanak, Tomasz Krasuski, Bartosz Juszczyk

Dziewczętom będziemy kibicować na wiosnę w zawodach wojewódzkich .Warto wspomnieć ,że młodszym chłopcom brakło 0,5 s aby awansować do zawodów wojewódzkich!

Bardzo dziękujemy rodzicom naszych uczniów, którzy nie tylko pomogli nam w dowiezieniu dzieci na zawody, ale również kibicowali naszym dzieciom podczas zawodów!