• SUKCESY i WYDARZENIA SPORTOWE 2014/2015

        • 17.06.2015 r. K.Piecha

          Znalezione obrazy dla zapytania obrazki volleymania na orlikachTurniej Volleymanii na Orlikach - Makroregion

          15 czerwca nasza drużyna SUPER MIX czyli nasze siatkarki Małgosia, Karolina i Dominika  ze swoimi kolegami z SP 11 Kubą, Arkiem i Damianem  wystąpiły kolejnym etapie Volleymanii gdzie na poziomie makroregionu rywalizowały z 24 drużynami z 4 województw - śląskiego, lubuskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Poziom był bardzo wysoki , musieli sie zmierzyć z najlepszymi. 6 drużyn awasowało dalej, nam brakło odrobiny szczęścia , zajęliśmy VII miejsce.Ale należą im sie wielkie gratulacje, bo zostawili na boisku wiele serca w konfrontacji z najlepszymi! Na pocieszenie jesteśmy drużyną rezerwową , gdyby ktoś nie mógł pojechać na finał! Otrzymali piękne medale i super nagrody!

          ( zdjęcia w galerii)

           

           

          11.06.2015 r.K.Piecha

           

          XXI IGRZYSKA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

          IV MIEJSCE W OGÓLNEJ KLASYFIKACJI SZKÓŁ

          ( 25 STARTUJACYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!)

           

          Kolejne sukcesy sportowe naszych uczniów , tym razem na corocznych Igrzyskach ,które w tym roku odbyły się poraz 21-y!

          IV miejsce drużynowo w ogólnej klasyfikacji ,to do tej pory najlepszywynik w historii naszej szkoły.Przed nami były tylko SP 2, SP 3 i SP 11.

          ((

          MINI-SIATKÓWKA - I MIEJSCE

          Po wielkim zeszłorocznym sukcesie naszych chłopaków tym razem nasze wspaniałe dziewczyny -Karolina i Małgorzata Maciończyk ,Dominika Smołka oraz Ewa Klimala w finale pokonały SP 18 zdobywając piękny puchar i złote medale Igrzysk!

           

          MNI - KOSZYKÓWKA - IV MIEJSCE

          Nasi chłopcy -Jakub Dudek, Marcin Serwata i Patrick Gawron również awansoawli do finału Igrzysk i brakło im tylko 1 kosza aby zdobyć brązowy medal! IV miejsce jest  największym sukcesem koszykówki w naszej szkole !

           

          LEKKAATLETYKA - IV MIEJSCE DRUŻYNOWO

          I w tej dyscyplinie nasza szkoła zdobyła klka dobrych miejsc indywidualnie a drużynowo zajęła IV miejsce pokonujac 11 szkół podstawowych.Najlepsi nasi uczniowie podczas zmagań na stadionie to Marcin Serwata ,który w biegu na 60 m został złotym  medalistą            z czasem 8,17 nie ma sobie równych w Rybniku i Małgorzata Maciończyk ,która wygrała rywalizację w rzucie piłeczką palantową!Tuż za podium na IV miejscu w skoku w dal uplasował się Jakub Dudek ,który również na dystansie 1000m był IV i Ewa Klimala w rzucie piłeczką palantową.Nasze siostry Karolina i Małgorzata zajęły V i Vi miejsce w skoku w dal, nasze sztafety 4x 100m były również na IV miejscu.Dla szkoły punktowali także Robert Ościłowski, Kamila Śrama, Kasia Szewczyk,Ewa Klimala,Jadzia Chrubasik,Tomasz Misiło, Rafał Biczek.

           

          PŁYWANIE - VI MIEJSCE DRUŻYNOWO

          W tej dyscyplinie nasi uczniowie druzynowo byli poza podium ale indywidualnie zajęli kilka miejsc na podium!

          I miejsce i złote medale zdobyli  - Mateusz Mirosławski, , Izabela Kędzierska, sztafeta w składzie Karolina Niewiadomska,Magdalena Seman ,Paulina Gatnarczyk i Oliwia Przybyła

          II miejsce i medal srebrny  - Nadia Kowalonek

          ( zdjecia w galerii)

           

           

          07.06.2015 r. K.Piecha

           

           

          DZIEŃ SPORTU W NASZEJ SZKOLE

           

          W środę 3 czerwca  w naszej szkole odbył sie Dzień Sportu pod hasłem

          "Bijemy rekordy naszej szkoły" .Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. 

           

          W kategorii klas I - III najlepsi byli:

           BIEG WAHADŁOWY

          Dziewczęta:

          I miejsce - Emilia Piecha - kl.I b

          II miejsce - Marta Koczy z kl.III a

          III miejsce - Inez Garczarek z kl.II a

           Chłopcy

          I miejsce - Jakub Sobeczko z kl.II b

          II miejsce - Adam Miketa z kl.III a

          III miejsce - Michał Klimek z kl II b

          RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ

          Dziewczęta

          I miejsce- Emilia Piecha z kl.I b i Konstancja Sołtys z kl.I a

          II miejsce - Inez Garczarek z kl.II a

          III miejsce - Maja CIeślik z kl.I b i Magdalena Seman z kl.II a

          Chłopcy

          I miejsce - Jakub Sobeczko i Paweł Klimek z kl.II b

          II miejsce - Jakub Piotrowski z kl.II a

          III miejsce - Mateusz Seweryn z kl.III a

          SKOKI NA SKAKANCE

          Dziewczęta

          I miejsce - Konstancja Sołtys z kl. I a

          II miejsce - Marta  Koczy z kl III a

          III miejsce - Agnieszka Małek z kl III a

          Chłopcy

          I miejsce  - Dawid Biela z kl.I b

          II miejsce - Paweł Klimek z kl.II b

          III miejsce - Marcin Holona z kl.I b

          SKOK W DAL Z MIEJSCA

          CHŁOPCY

          I miejsce - Paweł Klimek  z kl.II b

          II miejsce - Adam Miketa z kl.II b

          III miejsce - Jakub Sobeczko z kl.II b

          DZIEWCZĘTA

          I miejsce - Marta Koczy z kl.III a

          II miejsce - Inez Garczarek z kl.II a

          II miejsce - Małgorzata Kumańska z kl.I c

           

          W klasach IV -VI najlepsi byli:

          BIEG – 40 m
          CHŁOPCY
          I miejsce - Kamil Marcisz 

          II miejsce – Robert Ościłowski
          III miejsce - Kamil Polczyński

           

          DZIEWCZĘTA
          I miejsce - Katarzyna Szewczyk
          II miejsce -  Agata Seman
          III miejsce - Karolina Maciończyk

           

          SKOK W DAL

          CHŁOPCY
          I miejsce - Kamil Polczyński
          II miejsce - Seweryn Rabiej
          III miejsce - Robert Ościłowski , Jakub Szulik  i  Dawid Stroba

           

          DZIEWCZĘTA
          I miejsce - Agata Seman
          II miejsce - Martyna Krasuska i Karolina Maciończyk
          III miejsce - Karolina Maciończyk


          RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ

          CHŁOPCY

          I miejsce -Górecki Wojciech
          II miejsce - Seweryn Rabiej
          II miejsce - Kamil Polczyński

           

          DZIEWCZĘTA
           I miejsce - Małgorzata Maciończyk
           II miejsce - Karolina Maciończyk
           III miejsce - Katarzyna Szewczyk


          SKOKI NA SKAKANCE

          CHŁOPCY
          I miejsce - Daniel Górecki
          II miejsce - Wojciech Górecki  i Bartosz Łasiewicki

          III miejsce - Mateusz Karwot
           

          DZIEWCZĘTA
          I miejsce - Magdalena Hanak
          II miejsce - Martyna Krasuska
          III miejsce - Katarzyna Szewczyk

          W kategorii wychowawców zwyciężyły pani ILONA LISZKA i pani ANITA SZOJER - PUZON !

           

          GRATULUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM ,KTÓRE  UCZESTNICZYŁY  W SZKOLNYM  DNIU SPORTU  !!!

           

           

           

           

          30.05.2015 r. K.Piecha                                                                    

           

           

                                                                                                            Znalezione obrazy dla zapytania obrazki volleymania na orlikach   

           

          AWANS NASZYCH SUPER SIATKAREK DO MAKROREGIONU VOLLEYMANII NA ORLIKACH !

           

          NASZE DZIEWCZĘTA KAROLINA I MAŁGORZATA MACIOŃCZYK ORAZ DOMINIKA SMOŁKA RAZEM ZE SWOIMI KOLEGAMI Z SP 11, KUBĄ, DAMIANEM I ARKIEM  PO WYGRANEJ W MIEJSKICH ZAWODACH W RYBNIKU, WYGRAŁY DZISIAJ VOLLEYMANIĘ WOJEWÓDZKĄ W CZECHOWICACH DZIEDZICACH I AWANSOWAŁY DO MAKROREGIONU!

          W tych zawodach gra się w tzw.mikstach czyli zespołach mieszanych.

          NIE BYŁO ŁATWO POKONAĆ 15 DRUŻYN, PÓLFINAŁ I FINAŁ BYŁ BARDZO ZACIĘTY ALE NASZA DRUŻYNA

          "SUPER MIX" ( TAK SIĘ NAZWALI ;)  OKAZAŁA SIĘ NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE!

          15.06 TRZYMAMY KCIUKI ZA NICH ,POTEM JUŻ TYLKO FINAŁ OGÓNOPOLSKI !

          ( zdjęcia w galerii)

           

           

           

          25,05.2015 r.K.PIECHA

          NASZE DZIEWCZYNY MISTRZYNIAMI RYBNIKA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ !!!

          Znalezione obrazy dla zapytania siatkówka plażowa obrazki

          Po raz pierwszy drużyna dziewcząt została Najlepszą Drużyną Rybnika w siatkówce plażowej!

          Nasze wspaniałe siatkarki  Małgosia i Karolina Maciończyk pokonały w finale 3 drużyny z SP 3,SP12 i SP 18

          pewnie wygrywając każdy mecz!

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej pięknej dyscyplinie!

          ( zdjęcia w galerii )

          24.05.2015.K.Piecha

           

           

          II MIEJSCE  NASZEJ SZKOŁY

                       NA BIEGU WIOSNY W RAMACH AKCJI „CAŁA POLSKA BIEGA”!!!

           43 UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY WZIĘŁO UDZIAŁ !!!

                  W niedzielę 24 maja nasi uczniowie tradycyjnie jak co roku wzięli udział w Biegu Wiosny, który odbył się po raz 6 -ty  na boiskach piłkarskich  MOSIR w Rybniku. Po raz pierwszy dzieci mogły rywalizować na 3 dystansach 250 m nasi najmłodzsi uczniowie ( 2008 i młodsi), 500 m biegli uczniowie kl.  I-III ,najstarsi musieli przebiec 1000m . Naszą  szkołę reprezentowało 43 zawodników. Na końcową klasyfikację drużynową szkół liczyło się 6 najlepszych miejsc szkoły z biegu dziewcząt i chłopców.. Bardzo dobre wyniki naszych uczniów zadecydowały o II miejscu naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej!  Przegraliśmy tylko o 4 pkt. z SP Szczerbice ale 

          w Rybniku jesteśmy po raz kolejny  najlepsi!!!

          Wynik nas bardzo cieszy, ale jeszcze bardziej ilość uczniów, którzy wzięli udział, bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom,którzy razem z nami się zaangażowali w akcję Cała Polska Biega !!!! Wszyscy jestescie wygrani, na podium mogli stanąc tylko niektórzy ale wszyscy pobiegli wspaniale i mamy nadzieję ,ze w przyszłym roku będzie Was jeszcze więcej

          nadzieję ,ze w przyszłym roku będzie Was jeszcze więcej!!!

          W kategorii najmłodszych9 2008 i młodsi) reprezentowało szkołę 8 uczniów z kl.1 c.Na podium stanęła Emilka Stol i Ania Klimek, a tuż za nimi była Hania Szymura,Ola Żołądek ,Marysia Szewczyk,Małgosia Kumańska, Bartuś Szewczyk, Kubuś Sobeczko !

          W kategorii kl.I- III ( rocznik 2007,2006 i 2005), wygrała wsród dziewcząt Jadzia Chrubasik ,jej siostra Dorotka zajęła miejsce III, Lidka Brachman IV,Marta Koczy V, Emilka Szymura VI, zaraz po nich uplasowały się  Magda Seman,,Maja CieśliK, Emilka Piecha,Dominika Raszka, Julka kumańska, Amelia Hamros,Beata Barasińska. Wsród chłopców na II miejscu zajął Jakub Sobeczko, na IV Paweł Klimek,trochę dalej kolejno byli, Karol Matlanga,,Tomasz Misiło, Franek Grzesik, Mikołaj Frelich, Maksymilian Siemianowski, Oskar Ujek,Oliwier Ćmok, Bartosz Urbanek ,Kacper Magiera,Mateusz Seweryn, Jakub i Mikołaj Oszek.

          W kategorii najstarszych najlepej pobiegł Jakub Dudek i Palina Gatnarczyk, Liwia Garczarek, Agata Seman,Katarzyna Szewczyk,, Weronika Brachman ,Patrycja Kasprzyk i Łukasz Mazurek.

          Bardzo się cieszymy z kolejnego sportowego sukcesu, gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy wszystkim rodzicom 

          za wspaniały doping!!!

                                                                                                                                              K.Piecha i A.Kowlczyk-Kudziarz

          (zdjęcia  w galerii)

           

           

           

          SUKCES  NASZYCH  LEKKOATLETÓW 

          Nasi uczniowie po raz  drugi w tym roku szkolnym uczestniczyli  w zawodach sportowych na nowym stadionie i po raz kolejny z bardzo dużymi sukcesami !!!

          27 kwietnia podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Szkół Podstawowych nasi uczniowie zdobyli  5 tytułów mistrzowskich, 4 razy byli na II miejscu, a w 4 konkurencjach zakończyli rywalizację na miejscu 3-cim.                                               Pozostali zawodnicy również uzyskali bardzo dobre wyniki!!!

          I MIEJSCA

          100 m – Marcin Serwata  czas – 13,73 ( nowy rekord szkoły! )

          1000 m – Jakub Dudek – 3,38,81 s

          pchnięcie kulą – Piotr Kopka  - 9,13 m ( nowy rekord szkoły !)

          pchnięcie kulą -  Karolina Maciończyk – 7,92 m

          skok w dal –  Jakub Dudek – 4,59 m

          II MIEJSCA

          skok w dal – Marcin Serwata – 3,96 m

          pchnięcie kulą – Małgorzata Maciończyk – 7,50

          pchnięcie kulą –  Robert  Ościłowski  - 8,05 m

          300 m- Robert  Ościłowski  -53,80 s

          III MIEJSCA

          pchnięcie kulą –Klaudia Pochcioł - 6,32 m

          100 m – Jakub Dudek – 14,68 s

          600 m – Agata Seman – 2,23,04 s

          skok w dal - Małgorzata Maciończyk – 3,72 m

           

          Poza wymienionymi zawodnikami szkołę reprezentowali  z bardzo dobrymi wynikami,( niewiele brakło do podium!) uczniowie:

          Paulina Gatnarczyk, Katarzyna Szewczyk ,Kamila Śrama, Liwia Garczarek, Kamil Polczyński, Sebastian Strychała.Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom!!!

           

          SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MIEJSKICH ZAWODACH BADMINTONA

          13 i 23 kwietnia odbyły się zawody miejskie w badmintonie. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi chłopcy i dziewczęta wyłonieni w rozgrywkach szkolnych.

          Sebastian Karbowy i Oskar Nizioł zajęli II miejsce

          Karolina i Małgorzata Maciończyk zostały mistrzyniami Rybnika w tej dyscyplinie!

           

           

          06.04.2015 r.K.Piecha

          WIELKI  SUKCES  NASZYCH  NAJMŁODSZYCH  UCZNIÓW               

          W ZAWODACH "PIERWSZAK POTRAFI"

          Znalezione obrazy dla zapytania gry i zabawy sportowe obrazki

          31 marca 2015 r. uczniowie kl. I po raz drugi  reprezentowali szkołę w zawodach sportowych i po raz drugi byli najlepsi  w Rybniku !!! Wygrali zorganizowane przez Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 zawody „Pierwszak Potrafi”. Nasi najmłodsi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie we wszystkich konkurencjach sportowych  pokonując swoich rówieśników z innych szkół. Bardzo trudno nam nauczycielom było wybrać 13 osobową reprezentację naszej szkoły, ponieważ w klasach pierwszych jest wielu wspaniałych sportowców, uczniów, którzy szybko biegają , potrafią poradzić sobie z różnymi przeszkodami i prawie wszyscy już świetnie skaczą na skakance!!! Mamy nadzieję, że ten sukces jeszcze mocniej zdopinguje pozostałych uczniów do czynnego spędzania wolnego czasu, a na zajęciach wychowania  fizycznego  będą zdobywać kolejne umiejętności !!!Gratulujemy  i czekamy na kolejne sukcesy!!! Po raz pierwszy reprezentowali szkołę :

          Konstancja Sołtys , Ola Suwaj, Ola Hruszka ,Justyna Leśnik, Emilia Piecha,Lidia Brachman, Mikołaj Smołka, Marcin Holona, Oskar Ujek, Oskar  Grabowski,Oliwier  Ćmok, Maksymilian Siemianowski i Piotr Pieczka !                     

          Gratulacje i mamy nadzieję, że nasi najmłodsi będą w  najbliższej przyszłości  kontynuować sukcesy sportowe  naszej szkoły tak jak ich starsi koledzy i koleżanki!!!    

           

          23.03.2015 r. K.Piecha  

          III MIEJSCE W FINALE  MIEJSKIM MINI-SIATKÓWKI  DZIEWCZĄT     

                                                                      

                                

           

          Reprezentacja dziewcząt w mini-siatkówce  zajęła III miejsce w finale, brakło odrobiny szczęścia w pierwszym meczu z SP 3 a nasze dziewczyny grałyby o miejsce I !

          W meczu o miejsce III z SP 18 zagrały wspaniale pewnie go wygrywając ! Jest do tej pory największy sukces dziewcząt naszej szkoły w tej dyscyplinie!!! Najlepszą zawodniczką została Małgorzata Maciończyk.

          SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY:  

          KAROLINA I MAŁGORZATA MACIOŃCZYK, DOMINIKA SMOŁKA, EWA KLIMALA, KAMILA ŚRAMA, KLAUDIA POCHCIOŁ,IZA KĘDZIERSKA, KASIA SZEWCZYK, WIKTORIA ŻARSKA I PAULINA ROTER 

          GRATULUJEMY!!!

          2.03.2015 r. K.Piecha

          NASZE DZIEWCZĘTA ZOSTAŁY WICEMISTRZYNIAMI

            MINI-PIŁKI RĘCZNEJ  W RYBNIKU      

           

                         21 MARCA NASZE DZIEWCZĘTA ZAJĘŁY II MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM!                 NAJPIERW POKONAŁY SP 13 ,A W WALCE O I MIEJSCE Z SP 35 PRZEGRAŁY TYLKO 1 BRAMKĄ!                                                                 

          TO DO TEJ PORY NAJWIĘKSZY SUKCES NASZEJ SZKOŁY W TEJ DYSCYPLINIE ! NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ NASZEJ DRUŻYNY ZOSTAŁA EWA KLIMALA. POZOSTAŁE DZIEWCZĘTA ZAGRAŁY RÓWNIEŻ WSPANIALE!

          SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY:  

          MAŁGORZATA MACIOŃCZYK, DOMINIKA SMOŁKA, EWA KLIMALA, KAMILA ŚRAMA, KLAUDIA POCHCIOŁ, KASIA SZEWCZYK, PATRYCJA MAŁEK I WIKTORIA BRACHMAN             

          WIELKIE GRATULACJE !!!

           

          15.03.2015 r.K.Piecha

          SREBRO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

          W MIĘDZYSZKOLNYCH

          DRUŻYNOWYCH ZAWODACH W TENISIE STOŁOWYM

           

          11  marca nasze dziewczyny  obroniły tytuł WICEMISTRZYŃ RYBNIKA  a chłopcy 13 marca również zajęli ten zaszczytny tytuł , tym samym poprawili swoje miejsce , ponieważ rok temu uplasowali się na III miejscu w międzyszkolnych zawodach  w tenisie stołowym!  Jest to ogromny sukces , I miejsce od lat zarezerwowane jest dla SP 24 gdzie wielu uczniów uczęszcza na sekcję tenisa stołowego  .

          ”NASZE  SREBERKA” to Ewa Klimala , Małgorzata Maciończyk i Dominika Smołka , Łukasz Mazurek, Oskar Nizioł i Sebastian Strychała.              

          Warto było stworzyć w naszej szkole salę do tenisa stołowego, gdzie             wielu uczniów na lekcjach w-f, a najczęściej na przerwach doskonali swoje umiejętności!!!                                       

           

          05.03.2015 r. K Piecha

          NASI NAJMŁODSI SIATKARZE NA TURNIEJU AKADEMII SIATKÓWKI

          UCZNIOWIE KLASY IV A I IV B WZIĘLI UDZIAŁ W TURNIEJU KLAS IV W RAMACH AKADEMII SIATKÓWKI, DO KTÓREJ NALEŻY NASZA SZKOŁA. W TURNIEJU UCZESTNICZYŁO 30 DRUŻYM ZRZESZONYCH W AKADEMII.NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁO 5 DRUŻYN 2 OSOBOWYCH. POMIMO, ŻE  NASI CHŁOPCY UCZĄ SIĘ GRY W SIATKÓWKĘ TYLKO NA TZW. AKTYWNYCH PRZERWACH I WIĘKSZOŚĆ Z NICH JEST MŁODSZA OD SWOICH KOLEGÓW Z KL.IV Z INYCH SZKÓŁ TO ZAPREZENTOWALI SIĘ WSPANIALE! WYGRALI KILKA MECZY,POKONALI NAWET UCZNIÓW KLAS SPORTOWYCH. Z SP 3 I SP 18!.

          DZISIAJ NAJWIĘKSZĄ NAGRODĄ DLA NICH BYŁA MOŻLIWOŚĆ ZROBIENIA SOBIE ZDJĘĆ Z PUCHAREM I ZŁOTYM MEDALEM , KTÓRY ZDOBYŁA REPREZENTACJA POLSKI  NA  MISTRZOSTWACH ŚWIATA W SIAKÓWCE.

          ( zdjęcia w galerii)

          W turnieju wzięli udział : Mikołaj Hejdukowski, Karol Matlanga,Tomek Misiło, Bartosz Buszka,Kamil Procek, Kamil Stawarczyk, Jakub Tuliszewski, Mateusz Mirosławski, Dominik Morgała i Krzysztof Oleś

           

          24.02.2015 r.

          AWANS NASZYCH UCZNIÓW DO FINAŁÓW ROZGRYWEK               MINI-SIATKÓWKI MINI-PIŁKI RĘCZNEJ    

               

           

                          REPREZENTACJA DZIEWCZĄT W MINI-SIATKÓWCE POKONAŁA PO ZACIĘTEJ WALCE                                W PÓFINALE SP 18,SP19 SP 21!DZIEWCZĘTA  AWASOWALY Z I MIEJSCA DO FINAŁU MIEJSKIEGO!!!

          MAMY NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIE TO JAK NAJWYŻSZE MIEJSCE W RYBNIKU!

          SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY:  

          KAROLINA, MAŁGORZATA MACIOŃCZYK, DOMINIKA SMOŁKA, EWA KLIMALA, KAMILA ŚRAMA,KLAUDIA POCHCIOŁ                            IZA KĘDZIERSKA, KASIA SZEWCZYK, WIKTORIA ŻARSKA I PAULINA ROTER 

          GRATULUJEMY!!!

          W PÓŁFINALE MINI- PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĘTA POKONAŁY SP 35 I SP 21 AWANSUJĄC DO FINAŁU MIEJSKIEGO! 

          SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY:  

          KAROLINA,MAŁGORZATA MACIOŃCZYK, DOMINIKA SMOŁKA, EWA KLIMALA, KAMILA ŚRAMA,KLAUDIA POCHCIOŁ  KASIA SZEWCZYK, PATRYCJA MAŁEK I WIKTORIA BRAHMAN             

               CHŁOPCY POKONALI SP 21 ,PRZEGRALI Z SP 2

          SZKOŁĘ REPREZENTOWALI:

          JAKUB DUDEK, MARCIN SERWATA, PATRICK GAWRON, SEBASTIAN KNAPEK, MATEUSZ MAŁEK,KAMIL           POLCZYŃSKI, PATRYK WOJTEK, DAWID STROBA, JAKUB SZULIK, NATAN JOP,

          TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH UCZNIÓW, KTÓRZY TAK WSPANIALE REPREZENTUJĄ NASZĄ SZKOŁĘ!

          18.12.2014 r.( K.Piecha)

          Miło mi poinformować,że Adam MIKETA z kl. 3a zajął II miejsce w Mistrzostwach Rybnika w szachach błyskawicznych, w grupie chłopców do lat 9. Zawody rozegrano w piątek (12.12) po południu w Klubie Energetyka.Gratulujemy kolejnego sukcesu naszemu wszechstronnie uzdolnionemu uczniowi!!!

          14.12.2014 r.( K.Piecha)

          II MIEJSCE NASZEJ SZKOŁY

          W FINALE TURNIEJU „GRY I ZABAWY

           

                                                                              

          13 GRUDNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 19 ODBYŁ SIĘ

          MIEJSKI FINAŁ TURNIEJU

          GIER I ZABAW - II MIEJSCE !!!

          NASI NAJMŁODSI SPORTOWCY BYLI  NAJSZYBSI NA TYM TURNIEJU. DO ZWYCIĘSTWA BRAKŁO NAM ODROBINY SZCZEŚCIA  I  ZALEDWIE   3 PKT !UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY PO RAZ SIÓDMY  Z RZĘDU UDAŁO SIĘ WYWALCZYĆ MIEJSCE W FINAŁOWEJ CZWÓRCE. W ELIMINACJACH TURNIEJU BRAŁO UDZIAŁ 16 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. UDAŁO NAM SIĘ OBRONIĆ TYTUŁ WICEMISTRZA RYBNIKA !!!  

          LEPSZĄ SZKOŁĄ W FINALE PO RAZ TRZECI Z RZĘDU BYŁA SP 19 POKONALIŚMY  SP 20  i  SP 3 !

          Nasi uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do zawodów !Biegali jak sprinterzy, sprawnie pokonywali przeszkody , szybko skakali na skakance , pałeczkę sztafetową podawali tak dobrze technicznie ,ze niektórzy starsi uczniowie mogliby z nich brać przykład! jesteśmy pewni, żę jeszcze nie raz bedą zwycięzać dla naszej szkoly w wielu dyscyplinach sportowych!!!

          Gratulujemy!

          DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM, DZIADKOM, RODZEŃSTWU

          I PANI DYREKTOR ZA WSPANIAŁY DOPING !!!

          SZKOŁĘ REPREZENTOWALI UCZNIOWIE :

          MAGDALENA  HANAK, WIKTORIA  MURAS, ZOSIA SAWICKA, JADZIA CHRUBASIK, INEZ GARCZAREK, KAMIL STAWARCZYK, ADAM MIKETA, TOMEK MISIŁO, JAKUB TULISZEWSKI, KAMIL PROCEK, MARTA KOCZY, DOMINIKA FORAJTER, ALICJA JACUŃSKA, KAROLINA NIEWIADOMSKA, MARYSIA GITNER, PAWEŁ KLIMEK, JAKUB SOBECZKO, REMIGIUSZ CHROMIK, KACPER MAGIERA

           

          Wszystkim dzieciom, za sportową walkę, zachowanie fair play, za ogromne zaangażowanie bardzo dziękujemy!!!

                                                                                                                                                   pani Kasia i pani Ania

          16.11.2014 r.( K.Piecha)

          AWANS NASZEJ SZKOŁY DO PÓŁFINAŁU TURNIEJU „ GIER I ZABAW

           

           

          14 listopada w SP 5 nasi uczniowie z kl.IIa ,II b, III a i IV a wygrali eliminacje TURNIEJU GIER I ZABAW 

              NASI NAJMŁODSI SPORTOWCY RYWALIZOWALI  Z SP 5 i SP 2. W CZASIE CAŁYCH ZAWODÓW NASI UCZNIOWIE TYLKO DWUKROTNIE MINIMALNIE PRZEGRALI WALKĘ  ZAJMUJĄC II MIEJSCA I AŻ 8 RAZY ZWYCIĘŻALI SWOJE WYŚCIGI RZĘDÓW Z DUŻĄ PRZEWAGĄ  !

          Byli bardzo dobrze przygotowani do zawodów i wspaniale walczyli o jak najlepszy wynik !!! Teraz czeka nas walka o wejście do finału! Trzymajcie kciuki za naszych najmłodszych sportowców!

          W zawodach wzięli udział: Marta Koczy,Dominika Forajter,Karolina Niewiadoska,Alicja Jacuńska,Marysia Gitner,Kuba Sobeczko,Remik Chromik,Kuba Piotrowski,Paweł Klimek, Kacper Magiera,Wiktoria Muras, Magdalena Hanak, Jadzia Chrubasik, Zosia Sawicka,Martyna Biela, Adam Miketa,Kamil Stawarczyk, Tomek Misiło, Jakub Tuliszeski, Kamil Procek,

           

           

          25.10.2014 r.( K.Piecha)

           

                                  UCZENNICE  ZSP NR 7  WICEMISTRZYNIAMI  RYBNIKA                          

          W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 

           

          21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych.    Są to jedne  z najtrudniejszych zawodów lekkoatletycznych. Jednocześnie na tych  zawodach szkoły walczą z uczniami  z Żor o miano najlepszej szkoły w rejonie . W zawodach wzięło udział 6 dziewcząt i 6 chłopców naszej szkoły.  Każda  z dziewcząt musiała przebiec 800 m, a chłopcy 1000 m. Wszyscy nasi uczniowie przebiegli ten trudny wyczerpujący dystans. Nasze  wspaniałe  dziewczyny przegrały tylko z SP 21 zajmując kolejny raz czołowe miejsce w Rybniku w tych trudnych zawodach. Ostatecznie  zajęły         II  MIEJSCE  W RYBNIKU   i  III  MIEJSCE  W REJONIE  NASZE  WICEMISTRZYNIE  TO UCZENNICE  Z  KL. VI : KAROLINA  I  MAŁGOSIA  MACIOŃCZYK  , LIWIA GARCZAREK , KAROLINA ŚRAMA, KARARZYNA  SZEWCZYK I NAJMŁODZSZA UCZESTNICZKA Z KL.IV PAULINA GATNARCZYK

          Chłopcy ostatecznie zajęli również wysokie V miejsce w Rybniku. Jest to również bardzo duży sukces ,ponieważ nasi uczniowie byli najmłodszą drużyną to pobiegli doskonale na tym bardzo rudnym dystansie. Wszyscy byli pełni podziwu dla naszych uczniów z rocznika 2005 – TOMKA MISIŁO I KAMILA STAWARCZYKA  ,poza nimi szkołę reprezentowali ;   JAKUB DUDEK z kl.VI,  DAWID STROBA, PATRYK WOJTEK I MATEUSZ KARWOT.                                                                      

             Pomimo , że nie stanęli na podium również  gratulujemy im zaciętej walki do końca                    nie tylko z przeciwnikami ale też z  własnym zmęczeniem!

          ( zdjęcia w galerii)

          01.10.2014 r.( K.Piecha)

          SUKCES  NASZYCH  LEKKOATLETÓW

           

          Nasi uczniowie po raz  pierwszy w tym roku  szkolnym uczestniczyli w zawodach sportowych na nowym stadionie i od razu z bardzo dużymi sukcesami !!!

          30 września podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Szkół Podstawowych nasi uczniowie zdobyli  5 tytułów mistrzowskich, 3 razy byli na II miejscu, a w 2 konkurencjach zakończyli rywalizację na miejscu 3-cim.

          I MIEJSCA

          100 m – Marcin Serwata  czas – 13,94 ( nowy rekord szkoły! )

          1000 m – Jakub Dudek – 2,43,3 s

          pchnięcie kulą – Karolina Maciończyk – 7,92 m ( nowy rekord szkoły!)

                                     Piotr Kopka  - 7,94 m ( nowy rekord szkoły !)

          skok w dal –  Jakub Dudek – 4,21 m

          II MIEJSCA

          skok w dal – Marcin Serwata – 4,16 m

          300 m – Kamila Śrama  - 55,29 s

          pchnięcie kulą – Robert  Ościłowski  - 7,52 m

          III MIEJSCA

          300 m – Liwia Garczarek – 56,19 s

          pchnięcie kulą – Ewa Klimala - 6,85 m

          Poza wymienionymi zawodnikami szkołę reprezentowali  z bardzo dobrymi wynikami uczniowi:Paulina Gatnarczyk, Małgorzata Maciończyk , Katarzyna Szewczyk , Izabela Kędzierska i Dawid Stroba.                                                     

          Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom!!!

          ( zdjęcia w galerii :)

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
      • zsp7rybnik@gmail.com
      • 32-4247278; 32-4247302
      • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
      • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
      • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
  • Galeria zdjęć

      brak danych