• Kronika wydarzeń 2014/2015

        • 07.05.2015 r.

          AKCJA "PROSIMY O POKÓJ DLA ŚWIATA"

          W szkołach podstawowych i gimnazjach przepowadzono akcję pocztówkową "Prosimy o pokój dla świata", polegającą na przygotowaniu przez dzieci i przesłaniu do światowych przywódców (za pośrednictwem ONZ) kartek z prośbami o podjęcie wysiłków w celu podjęcia zapewnienia pokoju na świecie.

           

           


          27.04.2015 r,K.Piecha

           

          SUKCES  NASZYCH  LEKKOATLETÓW 

          Nasi uczniowie po raz  drugi w tym roku szkolnym uczestniczyli  w zawodach sportowych na nowym stadionie i po raz kolejny z bardzo dużymi sukcesami !!!

          27 kwietnia podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Szkół Podstawowych nasi uczniowie zdobyli  5 tytułów mistrzowskich, 4 razy byli na II miejscu, a w 4 konkurencjach zakończyli rywalizację na miejscu 3-cim. Pozostali zawodnicy również uzyskali bardzo dobre wyniki, w klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła

          I miejsce,nagrodą jest karta upominkowa do DECATLONU na zakup sprzetu sportowego!!!

          I MIEJSCA

          100 m – Marcin Serwata  czas – 13,73 ( nowy rekord szkoły! )

          1000 m – Jakub Dudek – 3,38,81 s

          pchnięcie kulą – Piotr Kopka  - 9,13 m ( nowy rekord szkoły !)

          pchnięcie kulą -  Karolina Maciończyk – 7,92 m

          skok w dal –  Jakub Dudek – 4,59 m

          II MIEJSCA

          skok w dal – Marcin Serwata – 3,96 m

          pchnięcie kulą – Małgorzata Maciończyk – 7,50

          pchnięcie kulą –  Robert  Ościłowski  - 8,05 m

          300 m- Robert  Ościłowski  -53,80 s

          III MIEJSCA

          pchnięcie kulą –Klaudia Pochcioł - 6,32 m

          100 m – Jakub Dudek – 14,68 s

          600 m – Agata Seman – 2,23,04 s

          skok w dal - Małgorzata Maciończyk – 3,72 m

           

          Poza wymienionymi zawodnikami szkołę reprezentowali  z bardzo dobrymi wynikami,( niewiele brakło do podium!) uczniowie:

          Paulina Gatnarczyk, Katarzyna Szewczyk ,Kamila Śrama, Livia Garczarek, Kamil Polczyński, Sebastian Strychała                                                                Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom!!!

           

          SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MIEJSKICH ZAWODACH BADBINTONA

          13 i 23 kwietnia odbyły się zawody miejskie w badmintonie. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi chłopcy i dziewczęta wyłonieni w rozgrywkach szkolnych.

          Sebastian Karbowy i Oskar Nizioł zajęli II miejsce

          Karolina i Małgorzata Maciończyk zostały mistrzyniami Rybnika w tej dyscyplinie!

           

          25.04.2015 r. D.Rudnicka

           

           

          Wyniki I etapu „The Globe”, który odbył się 20 kwietnia 2015r.

          X Wojewódzki konkurs z języka angielskiego dla kl. IV-VI

          Podstawa programowa i zakres tematyczny:

          Zadania konkursowe I i II etapu konkursu obejmują i poszerzają podstawę programową dla nauczania  języka obcego nowożytnego w szkole podstawowej zawartej w Rozporządzeniu MEN z 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół. Zakres tematyczny konkursu nie wykracza ponad pierwszą klasę gimnazjum. Test konkursowy może zawierać pytania dotyczące ogólnej wiedzy o historii, geografii oraz kulturze krajów niemiecko- i anglojęzycznych.

          L.P.

          Nazwisko i imię

          Klasa

          Punkty Max. 80

          1.  

          Hupka Alicja

          IV a

          21

          1.  

          Gatnarczyk Paulina

          IV b

          12

          1.  

          Hruszka Julia

          IV b

          10

          1.  

          Jadczyk Amelia

          IV b

          15

          1.  

          Kałwak Michalina

          IV b

          23

          1.  

          Jacuńska Inga

          IV b

          17,5

          1.  

          Lubszczyk Maksymilian

          IV b

          18,5

          1.  

          Kaczmarczyk Piotr

          V a

          15

          1.  

          Łasiewicki Bartosz

          V a

          18

          1.  

          Malinowski Jan

          V a

          21

          1.  

          Seman Agata

          V a

          33,5

          1.  

          Stroba Dawid

          V a

          19

          1.  

          Strokol Bartosz

          V a

          19

          1.  

          Krasuska Martyna

          V b

          36,5

          1.  

          Leśnik Klaudia

          V b

          13

          1.  

          Misiło Agata

          V b

          15

          1.  

          Szymura Nikola

          V b

          12

          1.  

          Antczak Dorota

          VI a

          27

          1.  

          Antosiewicz Patrycja

          VI a

          16,5

          1.  

          Bugdol Michał

          VI a

          25

          1.  

          Dudek Małgorzata

          VI a

          23,5

          1.  

          Grygier Paweł

          VI a

          11

          1.  

          Maciończyk Karolina

          VI a

          26

          1.  

          Maciończyk Małgorzata

          VI a

          22,5

          1.  

          Nizioł Oskar

          VI a

          48

          1.  

          Ościłowski Robert

          VI a

          41

          1.  

          Strychała Sebastian

          VI a

          11

          1.  

          Gawron Patrick

          VI b

          34

          1.  

          Knapek Sebastian

          VI b

          22

          1.  

          Serwata Marcin

          VI b

          39,5

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          06.04.2015 r. K.Piecha

                       WIELKI  SUKCES  NASZYCH  NAJMŁODSZYCH  UCZNIÓW                W ZAWODACH "PIERWSZAK POTRAFI"

          Znalezione obrazy dla zapytania gry i zabawy sportowe obrazki

          31 marca 2015 r. uczniowie kl. I po raz drugi  reprezentowali szkołę w zawodach sportowych i po raz drugi byli najlepsi  w Rybniku !!! Wygrali zorganizowane przez Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 zawody „Pierwszak Potrafi”. Nasi najmłodsi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie we wszystkich konkurencjach sportowych  pokonując swoich rówieśników z innych szkół. Bardzo trudno nam nauczycielom było wybrać 13 osobową reprezentację naszej szkoły, ponieważ w klasach pierwszych jest wielu wspaniałych sportowców, uczniów, którzy szybko biegają , potrafią poradzić sobie z różnymi przeszkodami i prawie wszyscy już świetnie skaczą na skakance!!! Mamy nadzieję, że ten sukces jeszcze mocniej zdopinguje pozostałych uczniów do czynnego spędzania wolnego czasu, a na zajęciach wychowania  fizycznego  będą zdobywać kolejne umiejętności !!!Gratulujemy  i czekamy na kolejne sukcesy!!! Po raz pierwszy reprezentowali szkołę :

          Konstancja Sołtys , Ola Suwaj, Ola Hruszka ,Justyna Leśnik, Emilia Piecha,Lidia Brachman, Mikołaj Smołka, Marcin Holona, Oskar Ujek, Oskar  Grabowski,Oliwier  Ćmok, Maksymilian Siemianowski i Piotr Pieczka !                     

          Gratulacje i mamy nadzieję, że nasi najmłodsi będą w  najbliższej przyszłości  kontynuować sukcesy sportowe  naszej szkoły tak jak ich starsi koledzy i koleżanki!!!    

           

          23.03.2015 r. K.Piecha  

          III MIEJSCE W FINALE  MIEJSKIM MINI-SIATKÓWKI  DZIEWCZĄT     

                                                                      

                                

           

          Reprezentacja dziewcząt w mini-siatkówce  zajęła III miejsce w finale, brakło odrobiny szczęścia w pierwszym meczu z SP 3 a nasze dziewczyny grałyby o miejsce I !

          W meczu o miejsce III z SP 18 zagrały wspaniale pewnie go wygrywając ! Jest do tej pory największy sukces dziewcząt naszej szkoły w tej dyscyplinie!!! Najlepszą zawodniczką została Małgorzata Maciończyk.

          SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY:  

          KAROLINA I MAŁGORZATA MACIOŃCZYK, DOMINIKA SMOŁKA, EWA KLIMALA, KAMILA ŚRAMA, KLAUDIA POCHCIOŁ,IZA KĘDZIERSKA, KASIA SZEWCZYK, WIKTORIA ŻARSKA I PAULINA ROTER 

          GRATULUJEMY!!!

           

          22.03.2015r. D.Rudnicka

          Konkurs z języka angielskiego Start with YLE rozstrzygnięty!

          Konkurs został zorganizowany przez International House w Katowicach.

           

          W konkursie wzięło udział 140 prac konkursowych. Z naszej szkoły wysłaliśmy 6 komiksów. Dwa w kategorii STARTERS (klasy I-III) i cztery w Kategorii MOVERS (klasy IV - V). Miło nam poinformować, że:

          W kategorii STARTERS

           Miejsce III, zdobyła

          Julia Kumańska, III klasa, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku GRATULUJEMY!!!

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          22.03.2015 r. K.Piecha

          NASZE DZIEWCZĘTA ZOSTAŁY WICEMISTRZYNIAMI

            MINI-PIŁKI RĘCZNEJ  W RYBNIKU      

           

                         21 MARCA NASZE DZIEWCZĘTA ZAJĘŁY II MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM!                 NAJPIERW POKONAŁY SP 13 ,A W WALCE O I MIEJSCE Z SP 35 PRZEGRAŁY TYLKO 1 BRAMKĄ!                                                                 

          TO DO TEJ PORY NAJWIĘKSZY SUKCES NASZEJ SZKOŁY W TEJ DYSCYPLINIE ! NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ NASZEJ DRUŻYNY ZOSTAŁA EWA KLIMALA. POZOSTAŁE DZIEWCZĘTA ZAGRAŁY RÓWNIEŻ WSPANIALE!

          SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY:  

          MAŁGORZATA MACIOŃCZYK, DOMINIKA SMOŁKA, EWA KLIMALA, KAMILA ŚRAMA, KLAUDIA POCHCIOŁ, KASIA SZEWCZYK, PATRYCJA MAŁEK I WIKTORIA BRACHMAN             

          WIELKIE GRATULACJE !!!

          PRZED NIMI JESZCZE KOLEJNY FINAŁ, W PONIEDZIAŁEK BĘDĄ WALCZYĆ O TYTUŁ NAJLEPSZEJ DRUŻYNY W MINI – SIATKÓWCE!

          22.03.2015 r, K.Piecha

           SUKCES  NASZYCH  TANCEREK

          W dniu 19.03. 2015 r zespoły "Wiolinki" i "Zygzak" brały udział w         " V Powiatowym Konkursie Młodych Talentów" w Gimnazjum nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Rybniku. Uczennice naszej szkoły pod opieką  pani Aleksandry Wolner  zdobyły wyróżnienie w kat. disco - dance.    Gratulacje!!!!!!

          15.03.2015 r.K.Piecha

          SREBRO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

          W MIĘDZYSZKOLNYCH

          DRUŻYNOWYCH ZAWODACH W TENISIE STOŁOWYM

           

          11  marca nasze dziewczyny  obroniły tytuł WICEMISTRZYŃ RYBNIKA  a chłopcy 13 marca również zajęli również  ten zaszczytny tytuł , tym samym poprawili swoje miejsce , ponieważ rok temu uplasowali się na III miejscu w międzyszkolnych zawodach  w tenisie stołowym!  Jest to ogromny sukces , I miejsce od lat zarezerwowane jest dla SP 24 gdzie wielu uczniów uczęszcza na sekcję tenisa stołowego  .

          ”NASZE  SREBERKA” to Ewa Klimala , Małgorzata Maciończyk i Dominika Smołka , Łukasz Mazurek, Oskar Nizioł i Sebastian Strychała.              

          Warto było stworzyć w naszej szkole salę do tenisa stołowego, gdzie wielu uczniów  na lekcjach w-f,  a najczęściej na przerwach doskonali swoje umiejętności!!!                                      

           

           

           

          24.01.2015 r.

           AWANS NASZYCH UCZNIÓW DO FINAŁÓW  ROZGRYWEK              MINI-SIATKÓWKI I MINI-PIŁKI RĘCZNEJ          

           

               MAMY NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIE TO JAK NAJWYŻSZE MIEJSCE W RYBNIKU!

          REPREZENTACJA DZIEWCZĄT W MINI-SIATKÓWCE POKONAŁA PO ZACIĘTEJ WALCE W PÓFINALE SP 18,SP19 SP 21! AWASUJĄC Z I MIEJSCA DO FINAŁU MIEJSKIEGO!!!

           

          SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY:  

          KAROLINA I MAŁGORZATA MACIOŃCZYK, DOMINIKA SMOŁKA, EWA KLIMALA, KAMILA ŚRAMA, KLAUDIA POCHCIOŁ, IZA KĘDZIERSKA, KASIA SZEWCZYK, WIKTORIA ŻARSKA I PAULINA ROTER 

          GRATULUJEMY!!!

          W PÓŁFINALE MINI- PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĘTA POKONAŁY SP 35 I SP 21 AWANSUJĄC DO FINAŁU MIEJSKIEGO 

          SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY:  

          KAROLINA I MAŁGORZATA MACIOŃCZYK, DOMINIKA SMOŁKA, EWA KLIMALA, KAMILA ŚRAMA, KLAUDIA POCHCIOŁ, KASIA SZEWCZYK, PATRYCJA MAŁEK I WIKTORIA BRAHMAN             

               CHŁOPCY POKONALI SP 21 ,PRZEGRALI Z SP 2

          SZKOŁĘ REPREZENTOWALI:

          JAKUB DUDEK, MARCIN SERWATA, PATRICK GAWRON, SEBASTIAN KNAPEK, MATEUSZ MAŁEK, KAMIL POLCZYŃSKI, PATRYK WOJTEK, DAWID STROBA, JAKUB SZULIK, NATAN JOP

           

          TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH UCZNIÓW, KTÓRZY TAK WSPANIALE REPREZENTUJĄ NASZĄ SZKOŁĘ!

           

          BEZPIECZNE FERIE

          30.01.2015

          W dniach 2-15 luty trwają ferie zimowe. Zadbajcie o bezpieczeństwo - własne i innych.

          Poniżej link do prezentacji o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych:

          Bezpieczne ferie from SP 32 (slideshare.net)

           

           


          14.12.2014r.( K.Piecha)  

          ... tak niewiele brakło , żeby zwyciężyć!!!

          II MIEJSCE NASZEJ SZKOŁY

          W FINALE TURNIEJU „GRY I ZABAWY

           

                                                                              

          13 GRUDNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 19 ODBYŁ SIĘ

          MIEJSKI FINAŁ TURNIEJU

          GIER I ZABAW - II MIEJSCE !!!

          (WIĘCEJ W ZAKŁADCE " SPORT W SZKOLE - SUKCESY 2014/2015" I GALERII ( wkrótce)

           

          11.12.2014 r .(A. Urbaniak)

           Życzenia  świąteczne   

          Przemiłych chwil podczas Wigilii,

          marzeń spełnienia

          w dniu Bożego Narodzenia,

          wrażeń moc w Sylwestrową noc,

          dużo uroku w jak spod igły 2015 Roku.

          życzy wszystkim Samorząd Szkolny

          (autor grafiki: Maja G.)


          16.11.2014r.( K.Piecha)

          SUKCES NASZYCH NAJMŁODSZYCH SPORTOWCÓW-

          WIĘCEJ W ZAKŁADCE " SPORT W SZKOLE - SUKCESY 2014/2015" I GALERII


          16.10.2014 r .(A. Urbaniak)

           Dzień Edukacji Narodowej 2014

          We wtorek 14 października tradycyjnie uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Akademia, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Danuty Tkocz i pani Aleksandry Wolner, choć długa, była naprawdę wspaniała - co poświadcza fakt, że nawet najmłodsze dzieci cierpliwie dotrwały do końca. Rozpoczęło się przedstawieniem o królewnie, która zmieniła się ze złośnicy w dobrą i miłą pannę - aktorzy pokazali naprawdę wysoki poziom artystyczny.

          Kolejnym etapem było składanie życzeń pracownikom szkoły - akademii towarzyszyło hasło "Pod opieką troskliwego ogrodnika każdy kwait pięknie rozkwita", stąd każdemu pracownikowi "podarowano" kwiatowe życzenia. Od Samorządu Uczniowskiego pracownicy Zespołu otrzymali skrzydlate anioły - z życzeniami anielskiej cierpliwości do wszystkich uczniów! Na koniec Dyrekcja wręczyła wyróżnionym nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi nagrody. Szczególnie wyróżniona została w tym roku pani Katarzyna Piecha, która otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Rybnika - gratulujemy!

           

          Więcej zdjęć - w galerii:

          http://zsp7rybnik.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=168

           


          01.10.2014r.( K.Piecha)

           SPORTOWY SUKCES NASZEJ SZKOŁY

          SUKCES  NASZYCH  LEKKOATLETÓW

           

          Nasi uczniowie po raz  pierwszy w tym roku  szkolnym uczestniczyli w zawodach sportowych na nowym stadionie i od razu z bardzo dużymi sukcesami !!!

          30 września podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Szkół Podstawowych nasi uczniowie zdobyli  5 tytułów mistrzowskich, 3 razy byli na II miejscu, a w 2 konkurencjach zakończyli rywalizację na miejscu 3-cim.                             Pozostali zawodnicy również uzyskali bardzo dobre wyniki!!!

          I MIEJSCA

          100 m – Marcin Serwata  czas – 13,94 ( nowy rekord szkoły! )

          1000 m – Jakub Dudek – 2,43,3 s

          pchnięcie kulą – Karolina Maciończyk – 7,92 m ( nowy rekord szkoły!)

                                     Piotr Kopka  - 7,94 m ( nowy rekord szkoły !)

          skok w dal –  Jakub Dudek – 4,21 m

          II MIEJSCA

          skok w dal – Marcin Serwata – 4,16 m

          300 m – Karolina Śrama  - 55,29 s

          pchnięcie kulą – Robert  Ościłowski  - 7,52 m

          III MIEJSCA

          300 m – Livia Garczarek – 56,19 s

          pchnięcie kulą – Ewa Klimala - 6,85 m

          Poza wymienionymi zawodnikami szkołę reprezentowali  z bardzo dobrymi wynikami,( niewiele brakło do podium!) uczniowie:

          Paulina Gatnarczyk, Małgorzata Maciończyk , Katarzyna Szewczyk , Izabela Kędzierska i Dawid Stroba.            Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom!!!


           

          26.09.2014 r. (A. Urbaniak)

           OBCHODY 75. ROCZNICY POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

          W piątek 26 września w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie klas starszych przedstawili alegorycznę opowieść o wolności, całość uświetnili śpiewem pieśni patriotycznych i tańcem. W uroczystości brali udział także zaproszeni goście, m.in. pan pułkownik Tadeusz Dłużyński, przedstawiciele Rady Dzielnicy i ksiądz proboszcz Adam Łapuszek. Pułkownik Dłużyński w pasjonujący sposób przybliżył czas walk z roku 1939 i moment powstania PPP. 

          Pan pułkownik Tadeusz Dłużyński

          Zobacz wybrane zdjęcia z galerii: http://zsp7rybnik.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=161

           

           

          ROK SZKOLNY 2013/2014

           

          FOTORELACJA Z WYCIECZKI DO ANGLII

          10.06.2014

          Uczniowie kl. 5a w maju odwiedzili Anglię. Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji okiem uczestników - do zobacznia prezentacja Liwii Garczarek. 

          Prezentacje uczniów dostepne są w serwisie slideshare.net:

           


          Znamy już wyniki z ogólnopolskiego konkursu

          z języka angielskiego

          Albus 2014.

          Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów klas IV – VI. Ponownie mamy laureatów i wyróżnienia w tym konkursie. Tabela wyników poniżej:

          Kategoria klas IV

          L.P.

          Nazwisko i imię

          Suma punktów

          max. 52

          MIEJSCE

          Opis

          1.

          Seman Agata

          50

          3

          Dyplom laureata;

          nagroda książkowa

          2.

          Krasuska Martyna

          46

          7

          Dyplom laureata

          3.

          Jop Natanael

          37

          16

          Dyplom uznania

          4.

          Malinowski Jan

          34

          19

          Dyplom uznania

          5.

          Łasiewicki Bartosz

          30

          23

          Dyplom uznania

          6.

          Leśnik Klaudia

          27

          26

          Dyplom uznania

          7.

          Wojtek Patryk

          26

          27

          Dyplom uznania

          Kategoria klas V

          8.

          Nizioł Oskar

          44

          9

          Dyplom laureata

          9.

          Antczak Dorota

          39

          14

          Dyplom laureata

          10.

          Serwata Marcin

          38

          15

          Dyplom laureata

          11.

          Gawron Patrick

          35

          18

          Dyplom uznania

          12.

          Maciończyk Karolina

          32

          21

          Dyplom uznania

          13.

          Dudek Małgorzata

          29

          24

          Dyplom uznania

          14.

          Maciończyk Małgorzata

          28

          25

          Dyplom uznania

          15.

          Smołka Dominika

          22

          31

          Dyplom uznania

          16.

          Bugdol Michał

          22

          31

          Dyplom uznania

          Kategoria klas VI

          17.

          Koczy Albert

          48

          5

          Dyplom laureata’

          nagroda książkowa

          18.

          Klimek Michał

          38

          15

          Dyplom wyróżnienia

          19.

          Jop Wiktoria

          34

          19

          Dyplom uznania

          20.

          Rajnhold Adam

           
    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
      • zsp7rybnik@gmail.com
      • 32-4247278; 32-4247302
      • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
      • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
      • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
  • Galeria zdjęć

      brak danych