• KRONIKA WYDARZEŃ 2013/2014

    • WYCIECZKA DO ,,PARKU LINOWEGO” W RADLINIE

      

     Planowana wycieczka do Parku Linowego ,,Leśna Przygoda” w Radlinie w dniu: 26.06.2014

     nie odbyła się ze względu na złe warunki atmosferyczne.

     W zamian w piątek 27.06.2014 animatorzy z Parku Linowego ,,Leśna Przygoda” odwiedzili nasze przedszkole i zaoferowali wiele ciekawych i atrakcyjnych zabaw oraz gier w terenie.

      

     więcej zdjęć z wycieczki:

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/148

      

     WYCIECZKA DO MINI ZOO W ROGOWIE, dnia: 24.06.2014

      

     Rano, zaraz po śniadaniu grupa KRASNOLUDKÓW wybrała się autokarem na wycieczkę do Mini Zoo w Rogowie.

     Miejscowość Rogów to piękna okolica, która stwarza możliwość obcowania z przyrodą i gdzie mile można spędzić czas.

     Największą atrakcją dla najmłodszych są mieszkające tutaj zwierzęta w swoich naturalnych środowiskach takie jak: sarny, jelenie lamy, konie, krowy, jak również króliki, świnki morskie, gołębie, nutrie, kury /perliczki/ i jeszcze wiele innych gatunków.

     Podczas spaceru po Mini Zoo dzieci mogły zaobserwować sposób zachowania się zwierząt, wydawanych odgłosów, sposób odżywiania oraz pomieszczenia i warunki w których żyją.

     Następnie urządziliśmy piknik dla dzieci, gdzie mogły spokojnie spożywać posiłek.

     Przejażdżka powozem, który ciągnęły konie była bardzo atrakcyjna dla dzieci, gdyż mogły podziwiać piękno przyrody, podróżując drogami polnymi przez pola, lasy i wsie.

     Dzieci bardzo zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

      

     więcej zdjęć z wyjazdu:

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/148

      

      

     POŻEGNANIE Z PRZEDSZKOLEM

     W dniu 24.06.2014r. dzieci z najstarszych grup (które idą od września do szkoły) brały udział w uroczystości Pożegnania z Przedszkolem. Na początku dzieci zatańczyły uroczyści Poloneza. Po przywitaniu wszystkich gości zaśpiewano hymn przedszkola. Później dzieci składały podziękowania pani dyrektor, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom. Ponadto dzieci śpiewały piosenki a każda z grup zaprezentowała swoje umiejętności. I tak: Miesie zaśpiewały w j. angielskim, Żabki pięknie zagrały na instrumentach a Motylki zagrały na bum-bum rurkach. Podczas występu panowała cudowna atmosfera. Dzieci po występach otrztymały pamiątki w postaci książek, dyplomów oraz innych upominków.

     więcej zdjęć z uroczystości:

     http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/147

      

     WYCIECZKA DO RODZINNEGO PARKU W KAMIENIU, dnia: 17.06.2014

      

     Rodzinny Park Atrakcji to dwa parki tematyczne: ,,Park Dinozaurów” i ,,Bajkowa Kraina”

      

     Chyba każde dziecko marzy by znaleźć się w parku dinozaurów. Zobaczyć jakie są olbrzymie, jak potrafią głośno ryczeć i zabawnie machać ogonem, dlatego KRASNOLUDKI wybrały się na wycieczkę autokarową do Parku Dinozaurów. Miejsce to pozwala cofnąć się w czasie do zamierzchłej epoki tych potężnych gadów.

     Podczas spaceru ścieżkami parku dzieci mogły podziwiać wiele modeli dinozaurów naturalnej wielkości, dinozaury ruchome oraz wydające odgłosy.

     Następnie dzieci zjadły posiłek wśród bajkowych postaci, gdyż ,,Bajkowa Kraina” zaprosiła również dzieci, gdzie czekały na nie również inne atrakcje, takie jak: przejażdżka wagonikami wokół parku, jak również kolejka : ,,Brzydkie Kaczątko”i wiele innych postaci z bajek które utrwaliły pamiątkowe zdjęcia. Wycieczka była udana i dzieci bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

      

     FESTYN RODZINNY

       http://p35rybnik.edupage.org/photos/album/img001.jpg      

     Dnia 14.06.2014r. (sobota) po południu odbył się na terenie naszego zespołu kolejny już Festyn Rodzinny dla wychowanków przedszkola oraz ich rodziców i opiekunów. W programie były liczne atrakcje m.in. malowanie twarzy, robienie fryzur. Ponadto dzieci bawiły się w różnych kącikach tematycznych takich jak: kącik plastyczny, sportowy. Był również „Bajkowy kącik niespodzianek”,
     w którym dzieci mogły wygrać liczne nagrody. Nasi wychowankowie mogli bawić się na dmuchanych atrakcjach, oglądać pokazy pierwszej pomocy. Rodzice chętnie częstowali się kulinarnymi przysmakami takimi jak: pieczone kiełbaski, ciasta, bigos, lody i wiele innych. Pomimo zniennej pogody całość upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze.

     WYCIECZKA NA GZEL

     W dniu 05.06.2014r. dzieci z grup "Krasnoludki", "Biedronki", "Pszczółki" oraz "Misie" brały udział w wycieczce na pobliski Gzel gdzie odbył się festyn. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość spotkania na żywo z konikami. Każdy mógł pomóc w czyszczeniu konia a później chętne dzieci mogły pojeździć na koniu. Później dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji m.in. mogły poskakać na trampolinie, bawić się z paniami animatorkami oraz miały pomalowane twarze.

     Więcej zdjęć z festynu:

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/142

      

     FESTIWAL TAŃCA DLA MAMY I TATY

     W dniach 03.06 oraz 04.06.2014r. w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Tańca dla Mamy i Taty. W tych dniach zaprosiliśmy naszych rodziców na uroczyste przedstawienie przygotowane przez przedszkolaków. Każda grupa powiedział wierszyk oraz zaprezentowała układy taneczne. Wspólnie zaśpiewaliśmy Sto Lat oraz dzieci wręczyły swoim rodzicom róże. Podczas uroczystości wdrażano dzieci do kultywowania tradycji rodzinnych oraz kształtowania postaw szacunku dla rodziców.  

     DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

     02.06.2014r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci miały swoje święto. W tym dniu dzieci oraz panie były przebrane w strój pod hasłem "W kwiatki i w kratki". W każdej grupie dzieci miały mnóstwo atrakcji. Każdy mógł zaprezentowac swój strój a później odbyła się zabawa taneczna oraz różne zabawy. W tym dniu panowała miła i przyjazna atmosfera i wszyscy dobrze się bawili.

     WYCIECZKA DO SKANSENU W PSZCZYNIE

     28.05.2014r. dzieci z grup "Biedronki", "Pszczółki" oraz "Miesie" były na wycieczce w Skansenie w Pszczynie. Podczas wyjazdu dzieci mogły poznać wiele atrakcji zabytkowego Parku Pszczyńskiego. Ponadto dzieci wiedziały, że w Parku należy się ładnie i grzecznie zachowywać. Wiele atrakcji z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

     ROZTAŃCZONE PANTOFELKI

           

     20.05.2014r. dzieci z grup "Misie", "Żabki", "Motylki" brały udział w konkursie tanecznym "Roztańczone Pantofelki" w Rybniku- Boguszowicach. Wszystkie grupy zaprezentowały po dwa układy taneczne. Występy na scenie bardzo się podobały dzieciom. Ponadto mogły one zobaczyć występy kilku innych grup. 

     więcej zdjęć z konursu

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/132

     WIELKANOCNE WARSZTATY Z RODZICAMI

             

     10.04.2014r. odbyły się wielkanocne warszaty z rodzicami. W każdej grupie dzieci wraz z rodzicami wykonywali różne ozdoby wielkanocne. I tak powstały różne witraże, kurczaczki, zajączki, pisanki, palmy oraz koszyczki. Wszystkim zajęcia bardzo się podobałym i każdy miał samodzielnie zrobione ozdoby na Wielkanoc.

     więcej zdjęć

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/123

     PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

     21. 03 całe przedszkole przywitało WIOSNĘ. W tym dniu dzieci zrobiły Marzannę oraz kilka gaików. Wybraliśmy sie na spacer po okllicy i śpiewając oraz wołając różne okrzyki ptzywitaliśmy WIOSNĘ.

     WYCIECZKA DO DOMU CHLEBA 05.03.2014r.

             W środę 05.03.2014r. grupy "Biedronki", "Pszczółki" oraz "Misie" wzięły udział w wycieczce do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Celem wycieczki było poznanie historii chleba, kształtowanie postawy kulturalnego zachowywania w muzeum oraz postawy kulturalnego odbiorcy podczas zwiedzania muzeum.Ponadto wdrażano dzieci do przestrzegania zasad warunkujących bezpieczeństwo własne i innych podczas wyjazdu.Podczas wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć film ukazujący jak ważny jest szacunek do chleba. Później dzieci miały okazję samodzielnie upiec swoje bułeczki, które później mogły zabrac do domu. Ponadto zwiedziliśmy całe muzeum, gdzie poznaliśmy wiele ciekawych przedmiotów życia codziennego. Na końcu odwiedziliśmy dawną klasę szkolą, w której mogliśmy malować na tabliczkach. Wycieczka bardzo podobała się dziecim. Panowała miła i przyjazna atmosfera.

      

      

                                                              

      

     BAL KARNAWALOWY W PRZEDSZKOLU

            Dnia 05.02.2014r. odbył się w naszym przedszkolu "Bal karnawałowy". Wszystkie dzieci wraz z personelem przedszkola były przebranie w cudowne stroje. Było dużo strażaków, policjantów, piłkarzy, kowbojek i kowboi oraz dużo zwierzątek. W tym dniu panie przygotowały konkursy i zabawę taneczną, za którą dzieci otrzymały nagrody. Ponadto był występ magika, który bardzo podobał się dzieciom. W tym dniu panowała miła i przyjazna atmosfera i z pewnością ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

      

           

     Pozostałe zdjęcia z baliku:

     http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/110

      

     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

              Dnia 16.01.2014r. (czwartek) w "Bajkowej Łące" odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu do przedszkola zostały zaproszone wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie. Każda grupa przygotowała występ. Część dzieci powiedziała wierszyk, natomiast wszystkie dzieci pięknie zatańczyły oraz zaśpiewały. Po występach wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dzieci zaśpiewały "Sto lat" oraz wręczyły drobne upominki. Podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka wdrażano dzieci do kultywowania tradycji rodzinnych oraz kształtowania postaw szacunku dla osób starszych. 

      

     WIGILIJKA PRZEDSZKOLNA

      

     W dniu 20.12.2013r. w naszym przedszkolu wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami, panią dyrektor oraz  całym personelem przedszkola uczestniczyły w Wigilijce Przedszkolnej. Cała wigilijka odbyła się przy jednym stole z nakrytymi obrusami oraz całą zastawą. Dzieci miały okazję spróbować potraw wigilijnych takich jak: barszczyk, kapusta z grzybami, rybka oraz ziemniaczki. Nie zapomniano też o tradycji dzielenia się opłatkiem w każdej z grup indywidualnie ze swoją panią i rówieśnikami z grupy. Podczas wigilijki wszyscy byli odświętnie ubrani a w tle było słychać tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Całe to przeżycie bardzo zbliżyło wszystkie dzieci i pracowników.

      

      

     ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI

     Dnia  17 i 18.12.2013 zostały zorganizowane świąteczne zajęcia z rodzicami w każdej z grup. Celem zajęć było wprowadzenie w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach rodzice mieli okazję zobaczyć krótkie jasełka, tańce oraz posłuchać świątecznych piosenek i kolęd w wykonaniu dzieci. Na zajęciach panowała świąteczna atmosfera ( choinka w sali, dekoracje świąteczne). Rodzice zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania oraz  poczęstowania się pierniczkami, które dekorowały dzieci.

      

      

     Mikołaj 06.12.2013 r.

       

      

       Dnia 06.12.2013r. (piątek) w Przedszkolu nr 35 w Rybniku został zorganizowany Mikołaj. Z tej okazji w każdej grupie dzieci przygotowały się na jego przyjście. Mikołaj odwiedził każdą grupę, w której dzieci zaśpiewały piosenkę oraz powiedziały krótki wierszyk. Mikołaj zapytał czy dzieci były grzeczne i w nagrodę podarował każdemu dziecku słodką niespodziankę- batona (z funduszu Rady Rodziców). Ponadto podczas odwiedzin Mikołaja dzieci miały robione zdjęcia wykonane przez panią fotograf. Podczas odwiedzin Mikołaja panowała miła i przyjazna atmosfera. Mikołajem był przebrany dziadek jednego z wychowanków przedszkola.

      

     W Mikołaju udział wzięły dzieci z grup:

     • Krasnoludki

     • Biedronki

     • Pszczółki

     • Misie

     • Żabki

     • Motylki

     oraz panie:

     • Agnieszka Brocka

     • Karolina Madyś

     • Katarzyna Lepiarczyk

     • Katarzyna Wieczorek

     • Zuzanna Wachowska

     • Ewa Chowaniec.

      

     Dzień Górnika 04.12.2013r.

     W dniu 04.12.2013r. została zorganizowana biesiada, na którą zaproszenie zostali górnicy (tata Bartusia z Pszczółek, tata Bartusia z Motylków oraz pan Czesław pracownik przedszkola, emerytowany górnik). Wszystkie dzieci z przedszkola przy pomocy pań prezentowały przygotowane wiersze, piosenki oraz tańce związane z praca górników. Wszyscy włączyli się w wspólny spiew piosenek "Karolinka", "Karlik". Zaproszeni goście również opowiedzieli dzieciom o ich pracy a także o mundurze górniczym zakładanym odświętnie oraz o stroju roboczym. Goscie zostali obdarowani skromnymi prezentami od przedszkolaków, a także zostali zaproszeni na skromny poczęstunek po zakończeniu akademii. Górnicy w podziękowaniu za wystepy dzieci przekazali koszyk z cukierkami, który bardzo ucieszył wszystkie dzieci.

     W biesiadzie udział wzięły nastepujące grupy:

     • Krasnoludki

     • Biedronki

     • Pszczółki

     • Misie

     • Żabki

     • Motylki

     oraz panie:

     • Joanna Sereda

     • Agnieszka Brocka

     • Karolina Madyś

     • Katarzyna Lepiarczyk

     • Katarzyna Wieczorek

     • Zuzanna Wachowska

     • Izabella Kram- Tarnowska

     • Ewa Chowaniec.

      

                                                                              

      

     Wycieczka do Teatru Banialuka

        Każde dziecko lubi bajki,a szczególnie wtedy gdy może je oglądać nażywo.Trzeciego grudnia dzieci z naszego przedszkola z grup: Pszczółek,Misiów,Żabek i Motylków miały okazję wyjechać do teatru,, Banialuka''na bajkę pt.,,Tymoteusz wśród ptaków''.
     
        Dzieci uważnie oglądały przedstawienie, jak również bardzo spontanicznie reagowały w określonych momentach.Swoją postawą wyrażały swoje emocje.Bajka bardzo się podobała .Oprócz tego dzieci miały okazję poznać teatr oraz ludzi tam pracujących. Choć droga przejazdu była dosyć męcząca, maluchy były bardzo dzielnei wyrażały chęć ponownego wyjazdu.

     Wycieczka do MDK w Rybniku

     We wtorek 03.12.2013r. dzieci z Przedszkola "Bajkowa Łąka" pojechały na wycieczkę do mMłodzieżowego Domu Kultury w rybniku na przedstawienie pt. " O wilkach i koźlątkach" w wykonaniu dzieci z ogniska. Przed wyjazdem dzieci zostały poinformowane o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki autokarowej. Podczas pobytu w MDK dzieci bez zastrzeżeń zachowywały sie podczas przedstawienia. dzieci miały pokazje po raz pierwszy w grupie przedszkolnej zapoznać sie ze sztuką teatralną w formie bajki, poza terenem przedszkola.

                                                                                                                    

     Andrzejki 29.11.2013r.

     Dnia 29.11.2013r. (piątek) w Przedszkolu nr 35 w Rybniku zostały zorganizowane Andrzejki. Z tej okazji w każdej grupie panie przygotowały niespodzianki dla dzieci. Na zajęciach wspólnie bawiono się a nauczycielki wróżyły swoim podopiecznym. W czasie zabaw panowała miła i przyjazna atmosfera. Z funduszu Rady Rodziców zapewniono dzieciom soczki.

     W zabawie Andrzejkowej udział wzięły dzieci z grup:

     • Krasnoludki

     • Biedronki

     • Pszczółki

     • Misie

     • Żabki

     • Motylki

     A zabawę przygotowały panie:

     • Agnieszka Brocka

     • Karolina Madyś

     • Katarzyna Lepiarczyk

     • Katarzyna Wieczorek

     • Zuzanna Wachowska

     • Ewa Chowaniec.

      

                                                                                                                

      

      

     Zajęcia otwarte- listopad

     Drugie zajęcia z udziałem rodziców w roku szkolnym 2013/2014 odbyły się w listopadzie. Dzieci samodzielnie wykonały zaproszenia dla rodziców. Spotkania odbyły się w dniach 26-27.11.2013r. Celem listopadowych zajęć było wprowadzenie w atmosferę zbliżającego się adwentu. po krótkiej opowieści nauczyciela dzieci zaprezentowały przygotowany repertuar- piosenkę, taniec. Nastepnie wraz z dorosłymi wykonały lampion adwentowy. Dzieci i zaproszeni rodzice wspólnie kleili i ozdabiali szblony. po skończonych zajęciach każde dziecko zabrało do domu wykonany przez siebie lampion, który może być wykorzystany jako światełko roratnie lub byc ozdobą domu.

      

                                                                               

      

     Dzień Misia 25.11.2013r.

     W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Misia. W każdej grupie panie przygotowały ciekawe zabawy i zajęcia. Każde dziecko mogło w tym dniu przynieść ze sobą ulubionego pluszaka do przedszkola. W każdej grupie panowała miła i przyjazna atmosfera.

                                                                                  

      

     Wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku

     Dnia 15 listopada 2013r. dzieci uczęszczające do grup "Żabek" i "Motylków" wzięły udział w wycieczce do Komendy Miejskiej w Rybniku. Celelm wycieczki było poznanie specyfiki pracy policjanta oraz budynku policji. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały zapoznane m.in. z dyżurką policji, celą, kamerami monitoringu, salą gimnastyczną, samochodem policyjnym. Dzieci mogły zobaczyć również wyposażenie policjanta: broń, pałkę, reczny miotacz gazu oraz kajdanki, które wzbudziły najwięcej emocji.

     Kierownik wycieczki: Zuzanna Wachowska

     Opiekunowie wycieczki:

     • Ewa Chowaniec
     • Izabella Kram- Tarnowska
     • Sabina Smołka
     • Monika Wegner

      

                                                                           

      

      

     Apel z okazji Święta Niepodległości

       12 listopada 2013r. dzieci z grup "Żabek" i "Motylków" wzięły udział w uroczystym apelu szkolnym z okazji Święta Niepodległości. Hasłem przewodnim była "Biesiada z pieśnią patriotyczną", przedszkolaki zaśpiewały oraz przedstawiły układ taneczny do piosenki "W zielonym gaju". nauczycielki, które przygotowały dzieci do występu: Ewa Chowaniec, Izabella Kram- Tarnowska oraz Zuzanna Wachowska.

      

      

     Konkurs plastyczny "Jesienne drzewo"

       W dniu 8 listopada 2013r. dzieci z poszczególnych grup wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Jesienne drzewo", który został zorganizowany przez Zespół Szkolno- Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi nr 1, Przedszkole nr 16 w Rybniku.

     Cele konkursu:

     • motywowanie do wypowiadania się przez różne techniki plastyczne oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej
     • Wyrażanie w pracach plastycznych piękna przyrody
     • Tworzenie dzieł plastycznych na podstawie bezpośredniej obserwacji elementów przyrody
     • Wykonanie prac plastycznych posługując się różnymi technikami

     Nauczyciele, którzy przygotowali dzieci do konkursu:

     • Krasnoludki- Agnieszka Brocka
     • Biedronki- Karolina Madyś
     • Pszczółki- Katarzyna Lepiarczyk
     • Żabki- Zuzanna Wachowska
     • Motylki- Ewa Chowaniec

      

      

      

     Wycieczka do Żorskiego Centrum Regionalnego w Osinach

     Dnia 6 listopada 2013r. dzieci uczęszczające do grup "Żabek" i "Motylków" wzięły udział w wycieczce do Żorskiego Centrum Regionalnego w Osianach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach nt. "Od paprotki do węgielka", których celem było kultywowanie tradycji naszego regionu związanych z górnictwem.

     Kierownik wycieczki: Ewa Chowaniec

     Opiekunowie wycieczki:

     • Zuzanna Wachowska
     • Izabella Kram- Tarnowska
     • Sabina Smołka
     • Monika Wegner

      

                                                                                                           

      

      

     Zajęcia otwarte: październik

          

        Ważnym celem edukacji przedszkolnej jest współpraca przedszkola z rodzicami. W celu zaciśnienia więzi pomiedzy placówką a domem rodzinnym zorganizowano w dniach 29.-30.10.2013r. zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci z poszczególnych grup samodzielnie wykonały zaproszenia dla rodziców. Tematem przewodnim spotkań była postać patrona grupy. Na zajęciach dzieci bawiły się wspólnie z rodzicami wg pomysłu nauczycieli poszczególnych grup. Następnie każda rodzina wykonała portret patrona grupy. Na wystawce pojawiły się portrety: KRASNOLUDKÓW, BIEDRONEK, PSZCZÓŁEK, MISIÓW, ŻABEK I MOTYLKÓW.

      

                                                                                                         

      

      

     Konkurs plastyczny "Czytanie to drzwi do wyobraźni"

     organizowany w ramach międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych

      

       konkurs przeznaczony był dla wychowanków przedszkola i uczniów klas I-III ZSP nr 7 w Rybniku. Technika wykonania pracy: kredki albo pastele.

     W konkursie uczestniczyły dzieci z najstarszych grup wiekowych: Motylków, Żabek i Misiów.

     Z dostarczonych prac przygotowana została wystawa. najciekawsze prace otrzymały specjalne wyróżnienia w kategoriach: przedszkole, klasa 1, klasa 2, klasa 3. Organizatorem konkursu był nauczyciel bibliotekatrz: Anna Urbaniak.

     Cele:

     • zachęcanie do korzystania z literatury dziecięcej,
     • wyrabianie pozytywnych postaw związanych z czytelnictwem,
     • wdrażanie do wypowiadania się w formie plastycznej na okreslony temat,
     • wykonywanie prac plastycznych, korzystając z różnych technik.

      

     Nauczycielki, które przygotowały dzieci do wzięcia udziału w konkursie:

     • Misie- Katarzyna Wieczorek
     • Żabki- Zuzanna Wachowska
     • Motylki- Ewa Chowaniec

      

      

     "Dzień Wszystkich Świętych"

        W związku ze zbliżającymi sie świętami "Wszystkich Świętych" w dniu 31.10.2013r dzieci przedszkolne Zespołu Szkolno- Przedszolnego nr 7 wraz z wychowawcami udały się na spacer w kierunku ulicy Świętego Józefa. Przy usytuowanym tam krzyżu dzieci zapaliły znicze i zmówiły modlitwę. Chwilą ciszy poddały się zadumie o wszystkich tych, którzy juz odeszli. Z uwagi na wspaniałą w tym dniu pogodę, w drodze powrotnej przedszkolaki miały możliwośc podziawiania piękna polskiej jesieni.

                                                                                                                              

      

      

      

     23.10.2013r.- wycieczka do Mini Zoo w Raciborzu

     W wycieczce uczestniczyły dwie grupy: Pszczółki i Misiaczki.

     Dzieci zobaczyły barwy jesiennego lasu oraz zwierzeta żyjące w mini zoo. Pani przewodnik, która oprowadzała nas po lesie przekazała przedszkolakom wiele cennych informacji dotyczacych życia zwierząt i roślin w lesie. Wspólny spacer pozwolił nauczycielkom kształtować w dzici postawy kulturalnego zachowywania się na łonie natury. Była to świetna okazja na integrację dzieci z różnych grup.

      

     Kierownik wycieczki: Katarzyna Wieczorek 

     Opiekunowie wycieczki:

     • Katarzyna Lepiarczyk
     • Joanna Sereda
     • Beata Wawrzyńczyk
     • Halina Kaczmarczyk
     • Barbara Berlińska

      

                                                                                

      

      

     APEL 21.10.2013r.

       Dnia 21.10.2013r. (poniedziałek) na sali gimnastycznej ZSP nr 7 w Rybniku odbył sie apel dotyczący kanonizacji papieża Jana Pawła II. Uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie, w którym ukazane zostały fakty z życia Karola Wojtyły. Ponadto uczeń klasy VI przygotował prezentację multimedialną, w której mozna było zobaczyć wiele ciekawych ilustracji i zdjęć. NA koniec apelu wszyscy zaśpiewali ulubiona piosenkę papieża "Barka"

        W paelu udział wzięły dzieci z grup:

     • Misie
     • Żabki
     • Motylki

         oraz nauczycielki:

     • Katarzyna Wieczorek
     • Zuzanna Wachowska
     • Ewa Chowaniec

      

      

      

     14.10.2013r. - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ- akademia szkolna

      

      

     W Akademii udział wzięły trzy starsze grupy z naszego przedszkola:

     • Motylki
     • Żabki
     • Misiaczki

      

     Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, oraz zobaczyły wystepoy swoich starszych kolegów ze szkoły.

     Nauczycielki, które przygotowały dzieci do występów:

     • Ewa Chowaniec
     • Zuzanna Wachowska
     • Katarzyna Wieczorek
     • Izabella Kram- Tarnowska

      

                                                                                 

      

      

     DZIEŃ CHŁOPCA

       W dniu 30 września 2013r. świętowaliśmy w "Bajkowej Łące" dzień Chłopca. Z tej okazji w każdej z grup zostały zorganizowane konkursy, zabawy taneczne i sportowe. dziewczynki wręczały chłopcom samodzielnie wykonane laurki, złożyły życzenia i uściski. W tym dniu nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz prezentów w postaci ołówków i lizaków dla wszystkich dzieci, które zostały podarowane przez fundusz Rady Rodziców. cały dzień upłynął dzieciom w miłej atmosferze.

      

      

     "Akcja KASZTANOBRANIE"

     Na wezwanie firmy "PHARMEKO your partner" ogłoszone 02 wrzesnia 2013r. przystąpilismy do akcji "KASZTANOBRANIE". Zbiórka kasztanów z udziałem dzieci w Przedszkolu nr 35 trwała od 30.09.2013r. do 22.10.2013r. Akcja została rozpowszechniona poprzez rozwieszenie plakatów, rozmowy z dziećmi i wyznaczenie miejsca składowania kasztanów. Akcją kierowała pani Katarzyna Lepiarczyk. Włączenie się do akcji bylo dla dzieci wielkim wyzwaniem a zarazem wielką frajdą. przynosząc do przedszkola wiele kilogramów kasztanów dzieci przyczyniły sie do pozyskania środków finansowych na potrzeby placówki. Akcją tą objete były szkoły, przedszkola, ośrodki wychowawcze na terenie województw: dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego.

      

                                                                    

     "Zbieramy nakrętki dla chorej dziewczynki"

     W naszym przedszkolu "Bajkowa Łąka" co roku organizowana jest zbiórka nakretek dla chorej dziewczynki. W tym roku nasze przedszkole również brało udział w tej akcji charytatywnej.

     W szatni, przy wejściu do przedszkola, zostało przygotowane specjalne, opisane pudełko na nakrętki dla rodziców i dzieci, którzy każdego dnia mieli okazję przyczynić sie do akcji.

     Wszycsy bardzo chętnie brali udział w tym przedsięwzięciu, gdyż pudełko było czesto opróżniane, a zadowoleni rodzice dziewczynki z dużą przyjemnością odwiedzają nasze przedszkole.

      

      

      

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
   • zsp7rybnik@gmail.com
   • 32-4247278; 32-4247302
   • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
   • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
   • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych