• KRONIKA WYDARZEŃ 2014/2015

    • Wycieczka do Teatru Ziemi Rybniciej

           W środę 27.05.2015r. wszystkie grupy były na wycieczce zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Dzieci pojechały do Teatru Ziemi Rybnickiej na musical pt. "O Małej Syrence w niejednej piosence". Dzieciom najbardziej podobały sie wspaniałe kostiumy oraz piękny śpiew i gra aktorska.

      

     Roztańczone pantofelki

           W tym roku dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny brały udział w XIII Regionalnym przegladzie grup tanecznych "Roztańczone pantofelki", który odbył się w Domu Kultury w Boguszowicach. We wtorek 19 maja dzieci z grup "Żabki" i "Motylki" brały udział w tym kokursie. Obie grupy starannie przygotowywały się do wystepów. Żabki prezentowały inscenizacje pt. "Łączka" a Motylki zaprezentowały "Królewnę Śnieżkę". Wszystie dzieci miały piekne stroje. Podczas występów dzieci bardzo przeżywały swoje role i czerpały dużą radość z tego wydarzenia. Nie zabrakło sukcesó, gdyż nasze MOTYLKI zdobyły III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

     Zdjęcia z wydarzenia:https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/225 

      

     Olimpiada Przedszkolaków

          W piątek 24.04.2015r. dzieci z "Żabek" reprezenowały nasze przedszkole w IX Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Podczas zawodów dzieci rywalizowały z przedszkolakami z innych przedszkoli. Brały udział w kilku konkurencjach, w których ważny był czas, ale i uczciwość. Nasi mali sportowcy walczyli co tchu i zajęli III miejsce dzięki czemu otrzymali puchar i dyplom. Ponadto każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal.

     Zdjęcia z wydarzenia:http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/214

      

     Wycieczka do Pszczyny

           W środę 15.04.2015r. dzieci z grup "Żabki" i "Motylki" pojechały na wycieczkę do Muzum Zamkowego w Pszczynie. Podczas wycieczki zwiedzały komnaty XIX i XX wieczne oraz zbrojownie. Przewodnicy, którzy oprowadzali grupy po zamku bardzo ciekawie opowiadali ciekawostki związane z zamkiem. Nie zabrakło legend i elementów historii. Ponadto dzieci spacerowały po pięknym parku w pobliżu zamku. Dzieciom wycieczka bardzo się podobała.

     Zdjęcia z wydarzenia:http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/208

      

      

     Warsztaty wielkanocne dla rodziców

     W dniach 25.03 i 26.03.2015r. odbyły się wielkanocne warszaty z rodzicami. W każdej grupie dzieci wraz z rodzicami wykonywali różne ozdoby wielkanocne. I tak powstały różne kartki, kurczaczki, zajączki i inne dekoracje. Podczas zajęć panowała miła i przyjazna atmosfera.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/204

      

     Powitanie wiosny

            W poniedziałek 23.03.2015r. w naszym przedszkolu odbyło sie uroczyste przywitanie wiosny. Dzieci kilka dni wcześniej przygotowały marzannę oraz gaiki. Całe przedszkole udało się na spacer wokół przeszkola, podczas którego dzieci śpiewały piosenki i mówiły różne wiosenne hasła. Na końcu dzieci symbolicznie pożegnały zimę niszcząc marzannę.  

     Wycieczka do Muzeum w Rybniku

         W poniedziałek 16.03.2015r. grupy "Żabki" i "Motylki" były na wycieczce w Mueum w Rybniku. Obie grupy brały udział w warsztatach wiosennych i przygotowaly marzannę na powitanie wiosny. Później obie grupy zwiedzały wystawę dotyczącą pociągów. Dzieci miały możliwość zobaczenia w jaki sposób rozwijała się kolej. Ponadto mogły zobaczyć słynną "Lokomotywę" z wiersza J. Brzechwy. Po zwiedzaniu dzieci zjadły na rynku poczęstunek. Moły nakarmić gołębie. Później zwiedzały rynek. Wycieczka wszystkim bardzo sie podobała.  

      

     Zdjęcia z wydarzenia:http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/200

      

     Dzień Kobiet

     Znalezione obrazy dla zapytania tulipany

         W piątek 06.03.2015r. w naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali dla dziewczynek małe niespodzianki. Panie zadbały o małą atmosferę i ciekawe zabawy.

     Dzień Babci i Dziadka

            W środę i czwartek (21.01 - 22.01.2015r.) w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły na to wydarzenie swoich dziadków. Podczas uroczystości wnuki zaprezentowały swoje umiejętności -śpiewały, tańczyły, mówiły wierszyki. Po zakończeniu występów dzieci zaprosiły swoich dziadków na słodki poczęstunek. Ponadto wręczyły drobne upominki. Wszyscy razem zaśpiewali śląskie przyśpiewki. W tych dniach wdrażano dzieci do kultywowania tradycji rodzinnych oraz kształtowano postawę szacunku dla osób starszych.

     Zdjęcia z wydarzeniarzenia: http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/194 

      

     BALIK PRZEBIERAŃCÓW

                         W czwartek 15.01.2015r. odbył się balik przebierańców. Wszystkie dzieci oraz panie były przebrane. W tym dniu w przedszkolu było dużo księżniczek, kowbojek, policjantów itd. Dzieci brały udział w zorganizowanej zabawie tanecznej. Panowała miła atmosfera. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone.  

     Zdjęcia z wydarzenia:http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/192

     PRZEDSZKOLNA WIGILIJKA

          W piątek 19.12.2014r. w przedszkolu odbyła się uroczysta wigilijka. Wszystkie dzieci wraz z paniami oraz panią Dyrektor brały udział w uroczystym świątecznym spotkaniu. Panie przygotowały jeden duży stół, przykryty białym obrusem oraz ozdobami świątecznymi. Dzieci miały okazję spróbować świątecznych potraw takich jak: barszcz z uszkami, rybę, kapustę z grzybami, moczkę oraz ciasteczka świąteczne, które dzieci same dekorowały. Najpierw dzieci łamały sie opłatkiem, składały życzenia, a później razem zasiadły do stołu. Podczas wigilijki wszyscy wyli odświętnie ubrani, a w tle było słychać świąteczne kolędy i pastorałki.

     Zdjęcia z wydarzenia:http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/190

      

     SPOTKANIE JASEŁKOWE

            W dniach 17.12 - 18.12.2014r. w naszym przedszkolu odbyły sie spotkanie jasełkowe. W środę dzieci z młodszych grup (Krasnoludki, Biedronki oraz Pszczółki) zaprezentowały rodzicom swoje występy. Były ciekawe układy taneczne, kolędy. Z kolei w czwartek starsze grupy (Misie, Żabki oraz Motylki) wystapiły dla swoich rodziców. Na początku spotkania rodzice mogli zobaczyć jak "babcia" spędzając wieczór z wnukami opowida im historie sprzed ponad 2000 lat. Później Józef, Maryja, Aniołowie, Trzej Królowie zaprezentowali sie widowni. Następnie wszystkie grupy przygotowały występy dla rodziców oraz dla małego Jezuska. Na koniec jasełek dzieci wspólnie zaśpiewały pastorałkę "Świeć gwiazdeczko" oraz wręczyły rodzicom drobny upominek świąteczny.  

     Zdjęcia z wydarzenia: http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/187 http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/186

     MIKOŁAJ

                     05.12.2014r. w "Bajkowej Łące" pojawił się cudowny gość, Mikołaj. Wszystkie dzieci w napięciu oczekiwały jego przyjścia. Mikołaj odwiedził każdą grupę. Dzieci przygotowały dla Niego niespodziankę- zaśpiewały piosenkę oraz powiedziały krótki wierszyk. Mikołaj zapytał dzieci czy były grzeczne, a następnie wręczył drobny upominek. W tym dniu panowała miła i przyjazna atmosfera. Dzieci obiecały świętemu Mikołajowi, że będą grzeczne tak, by mógł je odwiedzić w przyszłym roku.

     Zdjęcia z wydarzenia:http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/182

     DZIEŃ GÓRNIKA

                   04.12.2014r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Barbórkę czyli Dzień Górników. Wszystkie grupy z tej okazji brały udział w uroczystej akademii. Najpierw wszystkie dzieci przywitały górników w strojach galowych (którymi były przebrane pani Dyrektor i pani Wicedyrektor). Następnie pojawiła się Św. Barbara, która przybliżyła dzieciom historię święta oraz opowiedziała trochę o swoim dzieciństwie. Później dzieci miały okazję spotkać się z duchem kopalni- Skarbnikiem. Nie zabrakło też górnika w stroju roboczym, który opowiadał o trudzie pracy w kopalni. W międzyczasie dzieci brały udział w quizie dotyczącym wiedzy na temat Święta Górników. Odpowiadały na pytania, śpiewały śląskie piosenki. Ponadto każda grupa przygotowała i zaprezentowała taniec. Dzieci zbierały punkty- węgielki. Po podliczeniu punktów wszystkie grupy otrzymały drobny upominek. Na  zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy naszym górnikom oraz paniom Barbarom uroczyste "Sto lat".

     Zdjęcia z wydarzenia:http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/183

      

     DZIEŃ MISIA

              25.11.2014r. w przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci oraz panie przyniosły do przedszkola swojego ulubionego Misia. Panie w każdych grupach przygotowały zajęcia, podczas których dzieci opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Nie zabrakło wspólnej zabawy, tańców i śpiewu. 

     Zdjęcia z wydarzenia:http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/184

      

     WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

      

           03.11.2014r. panie z przedszkola rozmawiały o minionym święcie wszystkich Świętych. Rozmawiały z dziećmi o bliskich oraz o tradycjach związanych z tym świętem. Podczas spaceru niektóre grupy wybrały się do pobliskiego krzyża i zapaliły znicz. Wspólnie pomodliliśmy się za tych, których już z nami nie ma.

      

      

     JESIENNE ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

      

           W dniach 29.10 i 30.10.2014r. odbyły się jesienne zajęcia otwarte dla rodziców. W każdej grupie panie przygotowały różne zajęcia. Były zajęcia integracyjne, dydaktyczne. Panie zwróciły też uwagę na czynności samoobsługowe w poszczególnych grupach. Zajęcia otwarte są ważnym elementem współpracy przedszkola ze środowiskiem rodzinnym dziecka.

     Zdjęcia z wydarzenia:https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/174

     DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

      

        14.10.2014r. została zorganizowana Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Najstarsza grupa własnoręcznie przygotowała upominki dla pracowników przedszkola i szkoły. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, zaśpiewały piosenkę oraz zatańczyły.

      

      

      

     TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

      

      

              W związku z ogłoszoną przez panią z biblioteki Akcją Tygodnia Głośnego Czytania w przedszkolu pojawiali się rodzice po to, by poczytać dzieciom. One z wielkim zainteresowaniem słuchały tego, co czytali rodzice. Później rodzice zadawali pytania po to, by sprawdzić ile dzieci zapamiętały z przeczytanego tekstu.

      

     PRÓBA USTANOWIENIA REKORDU GUINNESSA

      

           Przez cały miesiąc dzieci z naszego przedszkola gromadziły szczoteczki i kubeczki do mycia zębów. Zgodnie z instrukcja nauczyciela każde dziecko uczyło się i poznawało poprawne techniki mycia zębów. W tygodniu od 29.09 – 03.10.2014 r. nasze przedszkole brało udział w Ogólnopolskiej akcji „Akademii Aquafresh”.
     W tych dniach były prowadzone różnorodne zajęcia wg programów i materiałów dostarczonych do przedszkola przez koordynatorów akcji. We wtorek 30.09 odbyła się próba ustanowienia Rekordu Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów przez przedszkolaków z całej Polski. O godz. 12:00 117 przedszkolaków z naszego przedszkola myło zęby. Wspólnymi siłami udało się ustanowić nowy Rekord Guinnessa.

      

     Zdjęcia z wydarzenia: http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/163

      

     DZIEŃ CHŁOPCA

      

              W dniu 30 września 2014r. świętowaliśmy w "Bajkowej Łące" dzień Chłopca. Z tej okazji w każdej z grup zostały zorganizowane konkursy, zabawy tanecznei sportowe. Dziewczynki wręczały chłopcom samodzielnie wykonane laurki, złożyły życzenia i uściski. W tym dniu nie zabrakło także atrakcji, którą była wizyta pana policjanta, który przypomniał o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się
     w ruchu ulicznym oraz wręczył opaski odblaskowe, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom podczas poruszania się w nocy. Cały dzień upłynął dzieciom w miłej atmosferze.

      

      

     AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

      

             19.09.2014r. dzieci z całego przedszkola przyniosły jednorazowe rękawiczki. Podczas spaceru wszyscy ubrali rękawiczkii wspólnie sprzątaliśmy otoczenie naszego przedszkola. Dzieci obiecały, że nigdy nie będą wyrzucać śmieci na ziemię i będą pilnowali, by ich najbliżsi też tego nie robili.

      

     Zdjęcia z wydarzenia:https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/160

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
   • zsp7rybnik@gmail.com
   • 32-4247278; 32-4247302
   • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
   • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
   • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych