• KRONIKA WYDARZEŃ 2015/2016

    • POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

     W dniu 21.06.2016r. dzieci z najstarszych grup (które idą od września do szkoły) brały udział w uroczystym Pożegnaniu z Przedszkolem. Zamieniły się w marynarzy, by wraz z kapitanem wyruszyć na wyspy Wakacje. Również Pani Dyrektor została zaproszona na pokład statku. Były wiesze, tańce i piosenki. Dzieci składały podziękowania Pani Dyrektor, Nauczycielom oraz pozostałym Pracownikom. Podczas występu panowała cudowna atmosfera. Dzieci po występach otrzymały pamiątki w postaci książek, dyplomów ze zdjęciami oraz innych upominków, a także skosztowały pysznego tortu.

     więcej zdjęć z uroczystości:

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/359

      

      

     KONKURS "WIELKANOCNA PISANKA"

     I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

            W miesiącu marcu odbył się konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych, którego głównym celem było rozwijanie twóczości dzieci oraz przekazanie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Wszystkie prace były wystawione w przedszkolu, a następnie przekazane na Kiermasz Wielkanocny podczas którego zbieraliśmy pieniądze dla naszej chorej koleżanki Ali.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D

      

      

     WIELKANOCNE ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

     Znalezione obrazy dla zapytania wielkanoc

     Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w dniach 16/17 marzec w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. W każdej sali dzieci wraz z rodzicami wykonywali piękne ozdoby wielkanocne. Pojawiły się śliczne pisanki, zajączki, kurczątka oraz inne pomysłowe ozdoby wykonane różnymi technikami plastycznymi. Bardzo dziękujemy wsystkim za obecność i życzymy Wesołych Świąt.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/320

      

     WYCIECZKA DO WISŁY

             W środę 17.02.2016r. starsze dzieci z przedszkola były na wycieczce w Wiśle. Po dotarciu na miejce dzieci przeszły spacerkiem na rynek w Wiśle, skąd na przejażdżkę zabrała ich Ciuchcia Martusia. Razem zwiedziliśmy tamę, wielką zaporę, hodowlę pstrągów oraz pałacyk prezydencki. Tam mogliśmy zjeść kanapki przygotowane przez panie kucharki a później pobawić się trochę na placu zabaw. Następnie Ciuchcia Martusia zabrała nas na Skocznię Narciarską im. Adama Małysza. Dzieci zwiedziły skocznnię, siedziały na widowni. Na koniec pojechaliśmy na rynek. W czasie wycieczki panowała piękna pogoda, mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom i z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/309

      

     BALIK W PRZEDSZKOLU

                W środę 20.01.2016r. w przedszkolu został zorganizowany balik przebierańców. Wszystkie dzieci wraz z paniami przebrały się za różne postacie. Po śniadaniu rozpoczęła się zabawa taneczna, której przewodził wodzirej. Dzieci tańczyły i bawiły się do znanych piosenek z dziecięcego repertuaru oraz innych hitów. Nie zabrakło konkursówi i zabaw przygotowanych przez panie oraz słodkiego poczęstunku.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/293

      

     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

           W poniedziałek i we wtorek (18.01 i 19.01) nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście- babcie i dziadkowie. Wszystkie grupy przygotowały występy dla swoich dziadków. Dzieci mówiły wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły. Podczas uroczystości wnuki wręczyły babciom i dziadkom drobne upominki wykonane własnoręcznie. Po zakończeniu występów dzieci zaprosiły swoich dziadków na słodki poczęstunek. W tych dniach wdrażano dzieci do kultywowania tradycji rodzinnych oraz kształtowano postawę szacunku dla osób starszych.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/298

      

     WYCIECZKA DO TEATRU

             W środę 13.01.2016r. dzieci z całego przedszkola pojechały na wycieczkę do Teatru Ziemi Rybnickiej. Na zajęciach panie zapoznały dzieci z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas wyjazdu. Po przybyciu do teatru dzieci były bardzo zaskoczone, zdziwione, zainteresowane, gdyż dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Przedszkolacy wzięły udział w przedstawieniu o "Czerwonym Kapturku czyli do prawdy po sznurku". Dzieci z zainteresowaniem oglądały sztukę, podziwiały muzykę, aktorów i  kostiumy.

      

     PRZEDSZKOLNA WIGILIJKA

     We wtorek 22.12.2015r. w przedszkolu odbyła się uroczysta wigilijka. Wszystkie dzieci wraz z paniami oraz panią Dyrektor brały udział w uroczystym świątecznym spotkaniu. Panie przygotowały jeden duży stół, przykryty białym obrusem oraz ozdobami świątecznymi. Dzieci miały okazję spróbować świątecznych potraw takich jak: barszcz z uszkami, rybę, kapustę z grzybami, moczkę oraz ciasteczka świąteczne, które dzieci same dekorowały. Najpierw dzieci łamały sie opłatkiem, składały życzenia, a później razem zasiadły do stołu. Podczas wigilijki wszyscy byli odświętnie ubrani, a w tle było słychać świąteczne kolędy i pastorałki.

      

     KONKURS "ŚPIEWAJACA CHOINKA"

           W dniach od 7 do 19 grudnia 2015r. w naszym przedszkolu był organizowany konkurs pt. "Śpiewająca choinka", którego głównym celem było uwrażliwienie dzieci na los ptaków zimujących w Polsce. Zadaniem rodziców było odczytanie dzieciom dołączonego do listu opowiadania pt. "Śpiewająca choinka" Marii Kownackiej oraz zrobienie wspólnie z dziećmi ozdoby choinkowej tj. bobmbki czy łańcucha wykonanych z ziarenek zbóż, słoniny lub orzechów. Wszystkie prace konkursowe zostały zawieszone na choinkach na terenie przedszkola.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/287

      

     ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

           W środę i czwatrek (16.12 i 17.12.2015r.) odbyły się bożonarodzeniowe zajęcia otwarte dla rodziców. Celem zajęć było wprowadzenie w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach rodzice mieli okazję zobaczyć krótkie jasełka, przygotowane układy taneczne oraz posłuchać świątecznych piosenek i kolęd w wykonaniu dzieci. Na zajęciach panowała świąteczna atmosfera ( choinka w sali, dekoracje świąteczne). Ponadto każde dziecko zgodnie z tradycją wręczyło rodzicom kartkę świąteczną, by wspólnie wysłać lub podarować ją komus bliskiemu.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/288

     WARSZTATY DLA DZIECI

               W poniedziałek (14.12.2015r.) i w środę (16.12.2015r.) w naszym przedszkolu zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci dotyczące dekorowania stołu świątecznego. Pani prowadząca pokazała dzieciom, w jaki sposób można udekorować stół na Święta Bożego Narodzenia wykorzystując naturalne materiały takie jak: gałązki, jabłka, pomarańcze, goździki. Następnie dzieci pokazaywały, w jaki sposób należy nakrywać do stołu. Później wszyscy mogli spróbować swoich sił i prawidłowo ułożyć talerze i sztućce. Na koniec dzieci poznały savoir vivre obowiązujący przy stole.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/289

      

     MIKOŁAJ

                  W poniedziałek 07.12.2015r. nasze przedszkole odwiedził niezywkły gość- Mikołaj. Wszystkie dzieci były zaskoczone, gdy w sali pojawił się dźwięk dzwonka. Zdumione przywitały Mikołaja, zaśpiewały mu piosenkę i powiedziały wierszyk. Mikołaj wraz z pomocniczką zapytał dzieci, czy były grzeczne. Dzieci odpowiedziały, że tak, więc Mikołaj wręczył im prezent. Każda grupa wykonała pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj na koniec dał bardzo trudne zadanie dzieciom- powiedział, by postrały się być grzeczne przez cały czas, po to by mógł ich odwiedzić w przyszłym roku.

     Zdjęcia z wydarzenia http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/285

      

     DZIEŃ GÓRNIKA

                W piątek 04.12.2015r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Górnika, czyli Barbórkę. W tym dniu wszystkie dzieci oraz panie były przebrane. Dziewczynki miały piękne kolorowe stroje Ślązaczek (przygotowane przez rodziców) takie jak: białe bluzeczki, spódnice w kwiatyt, czerwone korale i wianuszki na głowach. Chłopcy byli przebrani za górników: mieli odświętny strój i czapki górnicze.

     Po śniadaniu zaczęły się uroczystości. Dzieci przywitały św. Barbarę, Skarbnika, Górnika w stroju roboczym, Górnika w stroju galowym oraz omkę Maryjkę. Wszyscy goście opowiedzieli dzieciom ciekawe historie zwiążane z Barbórką. Wszyscy goście mówili gwarą, co było ogromną atrakcją dla dzieci. Przedszkolacy zaśpiewali piosenki, zatańczyłi tańce ludowe, odpowiadali na pytania oraz rozwiązywały quiz. podczas spotkania mogli także pidziwiać w jaki sposób poruszają się wagony w kopalni. W nagrodę otrzymywałi punkty- węgielki. Na  zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy naszym górnikom oraz paniom Barbarom uroczyste "Sto lat", a każda grupa otrzymała szkloki. 

     Zdjęcia z wydarzenia: http://http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/280

      

     DZIEŃ MISIA

               W środę 25.11.2015r. odbył się w naszym przedszkolu Dzień Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, z którymi odbyły się różne zabawy i zajęcia. Na samym początku dzieci przedstawiły i pokazały swoje misie oraz przywitały się z misiami innych dzieci. Póżniej wsyscy uczestniczyli w misiowej gimnastyce. Następnie były zabawy z muzyką oraz opowieści ruchowe. Nie zabrakło również pracy plastycznej, podczas której przedszkolaki wykonały misia z rolki po papierze toaletowym. Przed obiadem dzieci wspólnie oglądały bajkę pt. "Miś Uszatek"

     Zdjęcia z wydarzenia http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/275

      

     JESIENNE ZAJĘCIA INTEGRACYJNE Z RODZICAMMI

           W dniach 21.10 i 22.10.2015r. odbyły się jesienne zajęcia otwarte dla rodziców. W każdej grupie panie przygotowały różne zajęcia. Były zajęcia integracyjne, dydaktyczne. Panie zwróciły też uwagę na czynności samoobsługowe w poszczególnych grupach. Zajęcia otwarte są ważnym elementem współpracy przedszkola ze środowiskiem rodzinnym dziecka.

     DZIEŃ OWOCOWO- WARZYWNY

            W czwartek 15 października w naszym przedszkolu został po raz pierwszy zorganizowany Dzień owocowo- warzywny. W tym dniu wszystkie dzieci oraz panie przygotowały się do tego wydarzenia. Każdej grupie został przydzielony jeden owoco lub warzywo. Wszyscy byli przebrani i  mieli opaski symbolizujące dane warzywo lub owoc. Po śniadaniu zaczęła sie zabawa. Dzieci wraz z paniami udały się na salę taneczną na wspólną zabawę, poźniej wykonywały prace plastyczne w małych zespołach. Nie zabrakło również elementu degustacji owoców i warzyw. Panie przygotowały świeże soki i mus owocowo- warzywny. Zabawa bardzo podobała się dzieciom i z pewnością taki dzień będzie organizowany każdego roku.

     Zdjecia z wydarzenia http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/260

     SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

            W czwartek 8 października gościlismy w przedszkolu ratownika medycznego. Pan ratownik odwiedził każdą grupę i przybliżył dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Zapoznał i utrwalił dzieciom numery alarmowe a także przypomniał o zasadach bezpiczeństwa podczas zabaw.

      

     SPOTKANIE Z HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNĄ

           We wtorek 6 października gościliśmy w przedszkolu panią higienistkę stomatologiczą. Pani opowiedziała nam o zasadach prawidłowego odżywiania oraz o zasadach dbania o zdrowe zęby. Pokazała nam również jak poprawnie szczotkować zęby. Na koniec każde dziecko otrzymało pastę do zębów.

     DZIEŃ CHŁOPCA

              W dniu 30 września 2015r. świętowaliśmy w "Bajkowej Łące" Dzień Chłopca. Z tej okazji w każdej z grup zostały zorganizowane konkursy, zabawy taneczne i sportowe. Dziewczynki wręczały chłopcom samodzielnie wykonane laurki, złożyły życzenia i uściski. Cały dzień upłynął dzieciom w miłej atmosferze.

     PROGRAM AKADEMII AQUAFRESH

     Przez cały miesiąc dzieci z naszego przedszkola gromadziły szczoteczki i kubeczki do mycia zębów. Zgodnie z instrukcją nauczyciela każde dziecko uczyło się i poznawało poprawne techniki mycia zębów. W tygodniu od 28.09 – 02.10.2015 r. nasze przedszkole brało udział w Ogólnopolskiej akcji „Akademii Aquafresh”.
     W tych dniach były prowadzone różnorodne zajęcia według programów i materiałów dostarczonych do przedszkola przez koordynatorów akcji.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
   • zsp7rybnik@gmail.com
   • 32-4247278; 32-4247302
   • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
   • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
   • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych