• KRONIKA WYDARZEŃ 2016/2017

    •  

     DZIEŃ DZIECKA

     Znalezione obrazy dla zapytania dzień dziecka

     W tym jakże ważnym dla nas wszystkich dniu zorganizowaliśmy dla naszych pociech Olimpiadę Sportową. Po pysznym śniadanku wszystkie grupy spotkały się na podwórku w kolorowych koszulkach i dzielnie pokonywały przygotowane tory przeszkód. Po wielkich staraniach w salach czekały na nas słodkie poczęstunki.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/447

      

      

     DZIEŃ RODZINY

     Znalezione obrazy dla zapytania rodzina

     W dniach 30/31.05 spotakliśmy sie w swoich salach z naszymi kochanymi rodzicami, Z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowaliśmy piosenki, tańce i wierszyki. Wszystkie dzieci bardzo się naprocowały i dały z siebie wszystko. Dziękujemy za przybycie, brawa i uśmiechy :)

      

     PIKNIK RODZINNY 

     Znalezione obrazy dla zapytania rodzina na festynie

     To był udany dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Nikt się z pewnością nie nudził, atrakcji nie brakowało. Dziękujemy zaangażowanym rodzicom za pomoc oraz wszystkim obecnym za udaną zabawę.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/444

      

      

     STRAŻ MIEJSKA W PRZEDSZKOLU 

      AUTOCHODZIK

     Znalezione obrazy dla zapytania straż miejska dla dzieci

     W dniu 23.05 nasze przedszkolaki uczestniczyły w ciekawym spotkamiu ze Strażą Miejską z Rybnika. Zajęcia były bardzo interesujące oraz pouczające. Dzieci poznały podstawowe zasady ruchu drogowego, które mogły poćwiczyć w praktycznych zadaniach i zabawach. 

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/445

      

      

     WIZYTA ŻOŁNIERZA W PRZEDSZKOLU

     Znalezione obrazy dla zapytania żołnierz rysunek

     W dniu 11.05 nasze przedszkole odwiedził prawdziwy żołnierz, dzieci były zachwycone, wręcz stały na baczność i zrobiły bardzo dobre wrażenie grzecznie słuchając i odpowiadając na pytania.Pan opowiedział o swoim zawodzie, zaprezentował elementy swojego munduru oraz jego atrybutów.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/440

      

     WARSZTATY EKOLOGICZNE

      EKOBOHATER

     Znalezione obrazy dla zapytania ekologia dla dzieci rysunki

     Dnia 10.04 odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty ekologiczne "Ekobohater". Dzieci poznały zasady segregowania śmieci oraz sposoby dbania o naszą planetę. Sympatyczne panie w formie świetnej zabawy przekazały dzieciom mnóstwo cennych informacji.

      

      

     WIELKANOCNE ZAJĘCIA OTWARTE

     DLA RODZICÓW

     Znalezione obrazy dla zapytania wielkanoc

     Dnia 05/06.04 odbyły się Wielkanocne zajęcia otwarte mające na celu zintegrowanie dzieci z rodzicami i podjęcie przez nich wspólnej pracy plastyczno-technicznej o tematyce wielkanocnej. Powstały piękne zajączki, pisanki, kartki i wieńce świąteczne.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/436

      

     BAL KARNAWAŁOWY

     Znalezione obrazy dla zapytania bal przebierańców bajka

     Dzień 15.02 był dniem pełnym uśmiechu, radości, muzyki i szalonego tańca. Wszystkie dzieci oraz panie były wspaniale przebrane, a Dj wraz z Klaunem zapewnili nam udaną zabawę. Wszyscy świetnie się bawili, nie zabrakło również pysznego poczęstunku :)

     http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/420

      

     WIZYTA PANI LEŚNIK W PRZEDSZKOLU

       W czwartek, dnia 16 lutego odwiedziła nas Pani Leśnik z Nadleśnictwa Rybnik. Pani opowiedziała dzieciom o swoich obowiązkach. Przedstawiła również wygląd zwierząt występujących w polskich lasach, ich tropy i dźwięki przez nie wydawane.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/422

     WIZYTA PANA POLICJANTA W PRZEDSZKOLU

     W poniedziałek, tj. 13.02 nasze przedszkole odwiedził nasz dzielnicowy. Pan Policjant opowiedział dzieciom między innymi: jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak zachować się podczas kontaktu z agresywnym psem i o tym, by nie wchodzić zimą na zamarznięte zbiorniki wodne.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/418

     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     Znalezione obrazy dla zapytania babcia i dziadek obrazek

     W dniach 1 i 2 luty nasze przedszkolaki świętowały

     Dzień Babci i Diadka.

     Przedstawiły swoje długo przygotowywane piękne występy, zaśpiewały, zatańczyły, było kolorowo. Dziadkowie byli wzruszeni i zadowoleni, otrzymali równiez od swoich wnucząt śliczne, własnoręcznie wykonane upominki. A na zakończenie wszyscy razem świętowali na małym przyjęciu. Wszystkim uśmiechniętym gościom bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/410

      

     BAL SYLWESTROWY

     Znalezione obrazy dla zapytania balony urodzinowe

     W Piątek dnia 30.12 dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zatańczyły na balu sylwestrowym w kolorowych czapeczkach z balonikami, serpentynami. To była bardzo udana zabawa.

      

      

     JASEŁKA

     Znalezione obrazy dla zapytania szopka

     W dniach 14 i 15 Grudzdnia odbyły się Jasełka w wykonaniu dzieci dla rodziców. Wzruszeniom nie było końca. Każde dziecko miało do odegrania swoją rolę, były śpiewy, tańce, wspólne kolędowanie. Uroczystość wprawiła wszystkich w świąteczny nastrój.

     http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/399

      

      

      

     DZIEŃ GÓRNIKA

     W Poniedziałek w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość z okazji Dnia Górnika. Panowie Woźni przygotowali dla dzieci piękną prezentację jednego dnia w pracy górnika z wykorzystaniem smodzielnie wykonanych rekwizytów. Po prezentacji wystąpiły wszystkie grupy przedszkolne w śląskich strojach. Były piekne wiersze, piosenki i tańce.

     http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/396

      

      

      

      

      

                      ŚWIĘTY MIKOŁAJ ODWIEDZA NASZE PRZEDSZKOLE

     Znalezione obrazy dla zapytania Swiety Mikolaj

     W wtorek 6.12 do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Przyniósł dzieciom mnóstwo zabawek. Do niektórych grup przyniósł nawet nowe mebelki. Dzięki pomocy rodziców Mikołaj mógł pochwalić o poprosić o poprawę każde dziecko z osobna.

     http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/398

      

      

      

      

     JESIENNE ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

      

     W dniach 26 i 27 paździenik w naszym przedszkolu odbyły się jesienne zajęcia otwarte dla rodziców. 

     W każdej grupie panie zorganizowały różnorodne i ciekawe zajęcia dla przedszkolaków. Tematem przewodnim była jesień, dzieci pokazały czego dotychczas nauczyły się w przedszkolu. Oczywiście nie mogło zabraknąc muzyki, ruchu oraz wspólnej twórczości plastycznej. Bardzo dziękujemy wszyskim naszym gościom za uśmiech i wspólnie spędzony czas 

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/381

      

     WYCIECZKA DO RACIBORZA

     Dnia 19 października grupy "Żabki i "Motylki" miały okazję pozwiedzać Zamek Piastowski Książąt Raciborskich nad Odrą. Dzieci poznały historię zamku dzięki przewodnikowi, który szczegółowo omówił każdą z sal wystawowych. Dzieci były bardzo zadowolone z ciekawej lekcji historii.  

      

     WYCIECZKA DO MULTIKINA

         

     16 listopada Pszczółki i Misie spędziły czas w Multikinie w Rybniku.  Zwiedziły całe kino, najbardziej podobała im się projektornia, gdzie dowiedziały się jak wyświetlane były filmy dawniej i dziś. Ciekawym doświadczeniem było również przedstawienie sposobu produkcji popcornu. Na wycieczce dzieci również zapoznały się z kinowym Savoir Vivre oraz brały udział w projekcji starodawnych bajek. Dzieci wróciły do przedszkola w bardzo dobrych nastrojach.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/370

      

     DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia. Tego samego dnia odbył się również konkurs wiedzy o bezpieczeństwie na drodze pt. :Jestem bezpieczny z misiem". W konkursie brały udział 5 i 6 latki. Wszyscy otrzymali taką sama liczbę punktów, poprawnie odpowiedziały na wszystkie pytania choć wcale nie były takie proste:)

      

      

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
   • zsp7rybnik@gmail.com
   • 32-4247278; 32-4247302
   • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
   • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
   • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych