• KRONIKA WYDARZEŃ 2017/2018

    •  

     POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

     Znalezione obrazy dla zapytania pożegnanie przedszkola

     W dniu 19 czerwca nasze Żabki i Motylki żegnały przedszkole. Pięknie wystąpiły dla zaproszonych gości. Pożegnały przedszkole ładnymi tańcami, piosenkami oraz wierszykami. Nie jedna łezka się pojawiła...A na koniec wszyscy świętowali przy pysznych słodkościach :)

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/549

     Znalezione obrazy dla zapytania piknik rodzinny

     9.czerwca w naszej placówce odbył się długo oczekiwany piknik rodzinny. Wprawdzie pogoda płatała figle, ale dobrej zabawy nie zepsuła. Dzieci razem z rodzicami spędziły miło czas, korzystały z ciekawych kącików przgotowanych przez panie. Dziękujemy wszystkim za pomoc, obecność i uśmiechnięte buźki:) 

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/544

      

     MINI PLAYBACK SHOW

     Znalezione obrazy dla zapytania nutka

     W naszym przedszkolu 5 czerwca odbył się Mini Playback Show. Chętnie dzieci miały możliwość zaprezentowania się przed wszystkimi wychowankami przedszkola w wybranym przez siebie utworze. Wszystkie dzieci biorące udział otrzymały pozytywną ocenę jury, moc oklasków i nagrody :)

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/543

      

     DZIEŃ DZIECKA

     4 czerwca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Dziecka. Zaraz po śniadaniu dzieci wybrały się w podróż po najodleglejszych zakątkach Polski. Poznawały tradycje, tańce, pieśni i ciekawostki o najpiękniejszych regionach. Po męczącej wyprawie posiliły się pysznymi lodami. Po obiedzie na dzieci czekały kolejne przygody - Dzień Sportu w ogrodzie przedszkolnym.

      

     WYCIECZKA DO TEATRU

     Znalezione obrazy dla zapytania dorotka w krainie oz

     24 maja wszystkie grupy z naszego przedszkola wybrały się do Teatru Ziemii Rybnickiej na przedstawienie pt. "Dorotka w krainie Oz". Bajka zrobiła duże wrażenie na naszych przedszkolakach i wszyscy wrócili zadowoleni.

      

     DZIEŃ RODZINY

     Znalezione obrazy dla zapytania rodzina

     W dniach 23,24.05 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami z okazji Dnia Rodziny. Dzieci długo i dzielnie przygotowywały się do tego wydarzenia. Krasnoludki, Pszczółki i Żabki przedstawiły bajkę pt. "Calineczka", natomiast Biedronki, Misie i Motylki zaprezentowały bajkę "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".  Nasi mali aktorzy spisali sie na medal.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/541

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/540

      

      

     KONKURS SKAKANIA NA SKAKANCE

     Znalezione obrazy dla zapytania dziecko na skakance

     W dniu 25.04 chętne dzieci z grupy Żabek i Motyli wzięły udział w konkursie skoków na skakance, który odbył się na świeżym powietrzu. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności sportowe i świetnie się bawiły. wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za przygotowania i wysiłek.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/534

      

      

     WIELKANOCNE ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

     Dnia 21/22.03 odbyły się Wielkanocne zajęcia otwarte mające na celu zintegrowanie dzieci z rodzicami i podjęcie przez nich wspólnej pracy plastyczno-technicznej o tematyce wielkanocnej. Powstały piękne zajączki, kurczaczki i koszyczki wielkanocne.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/526

      

      

     POWITANIE WIOSNY

     W środę 21.03. w naszym przedszkolu odbyło sie uroczyste przywitanie wiosny. Dzieci z przygotowanymi wcześniej marzannami i gaikami udały się na spacer wokół przedszkola, podczas którego dzieci śpiewały wiosenne piosenki. Na końcu dzieci symbolicznie pożegnały zimę topiąc marzannę.

      

     WYCIECZKA PSZCZÓŁEK I MISIÓW DO MULTIKINA

     20 marca Pszczółki i Misie wybrały się do Multikina w Rybniku. Dzieci zwiedziły całe kino od sali kinowej, baru aż po projektornię, gdzie dowiedziały się jak wyświetlane były filmy dawniej i dziś. Na barze dowiedziały się jak praży się popcorn, bardzo chętnie też przystąpiły do degustacji. Dzieci zapoznały się z kinowym Savoir Vivre oraz brały udział w projekcji bajek, m.in. "Bolek i Lolek", "Reksio". Dzieci wróciły do przedszkola w bardzo dobrych nastrojach.

      

     DZIEŃ MARCHEWKI

     Znalezione obrazy dla zapytania marchewka

     W czwartek 8 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Był to bardzo udany dzień. Dzieci ubrane były na pomarańczowo i cały dzień "kręcił się" wokół marchewki. Dzieci chrupały zdrowe mercheweczki oraz wypijały wspólnie robiony sok marchewkowy. Powstały również marchewkowe prace plastyczne :)  

     http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/518

      

      

     WYCIECZKA DO MULTIKINA W RYBNIKU

     Znalezione obrazy dla zapytania edumagica żółwik

     Projekt EduMagica: Wielka przygoda małego żółwika

     W dniu 27.02 Grupa Motyli i Żabek wraz z uczniami naszej szkoły wyruszyli na wspólną wycieczkę do Multikina. Nie była to zwykła wizyta w kinie. Dzieci brały udział w interaktywnej, nowoczesnej przygodzie, w czasie której wraz z animowanym bohaterem - żółwikiem Tomkiem przepłynęli przez Polskę. Podczas wirtualnej podróży z nurtem Wisły poznały samą rzekę, jej mieszkańców oraz najważniejsze miasta usytuowane wzdłuż rzeki.

      

     BALIK

     W dniu 25.01 w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Wszystkie dzieci wraz z personelem przedszkola były przebrane w cudowne stroje. Byli strażacy, policjanci, księżniczki, piłkarze, zwierzątka, owady i wiele innych. W tym dniu dzieci brały udział w konkursach i zabawach tanecznych, był również czas dla fotoreporterów ;) W tym dniu panowała miła i przyjazna atmosfera i z pewnością ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/515

      

     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      

     Znalezione obrazy dla zapytania babcia i dziadek

     W dniu 23 i 24.01 nasze przedszkole odwiedzili szczególni goście. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały piękne występy. Specjalnie dla swoich kochanych babć i dziadków zaśpiewały piękne piosenki, recytowały wiersze, zatańczyły najlepiej jak potrafią za co otrzymały głośne brawa. Następnie wszyscy spotkali się na słodkim poczęstunku.

     http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/513

      

      

     WIGILIJKA

     W dniu 23.12 w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilijka. Najpierw dzieci łamały się opłatkiem i składały sobie serdeczne życzenia. Następnie zasiadły do stołu by zjeść tradycyjne wigilijne potrawy, takie jak: barszczyk z uszkami, ryba i kapusta z grzybami. Potem dzieci raczyły się samodzielnie zdobionymi ciasteczkami przy dźwiękach kolęd. Dzieci były zachwycone, szczególnie łakociami :)

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/505

      

     JASEŁKA

     W dniach 20.12 i 21.12 odbyły się w przedszkolu Jasełka. Pierwszego dnia wystąpiły grupy: Krasnoludki, Pszczółki i Żabki, drugiego dnia można było podziwiać tańce Biedronek, Misiów i Motylków. Występ uświetnili rodzice, którzy pięknie przedstawili dzieciom historię Bożego Narodzenia. Dzieci włożyły naprawdę dużo pracy w to, by idealnie się zaprezentować i... udało się!

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/504

      

     DEKOROWANIE ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW

     Znalezione obrazy dla zapytania pierniki

     W dniu 19.12 wszystkie dzieci uczestniczyły w dekorowaniu ciasteczek na wigilijkę. Dzieci z radością ozdabiały pierniki lukrem, kolorowymi posypkami i bakaliami.

     http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?

      

      

     SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

     Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj

     Jak co roku 6 grudnia Mikołaj odwiedził nasze przedszkole. Wszystkie dzieci bardzo się ucieszyły i pięknie go przywitały wesołymi piosenkami i wierszykami. A Święty Mikołaj obdarował przedszkolaków cudownymi prezentami. W każdej sali pojawiło się mnóstwo nowych zabawek, nie zabrakło oczywiście słodkości.

     http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?

      

     DZIEŃ GÓRNIKA

     Dnia 04.12.2017 na auli odbyła się uroczysta akademia z okazji Barbórki. Wszyscy pięknie się ubrali i świętowali. Były wiersze, tańce oraz piękne, śląskie piosenki w wykonaniu przedszkolaków. Nie zabrakło również ciekawej prezentacji pod tytułem "Zwykły dzień z życia górnika - w kopalni", którą przedstawili nasi woźni, za co bardzo dziękujemy.

     http://zsp7rybnik.edupage.org/album/?

      

      

     DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     Znalezione obrazy dla zapytania miś uszatek

     24 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego, pluszowego misia. Zaprezentowały je na forum grupy i wzięły udział w zabawach i grach z tej okazji.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/485

      

     11 LISTOPADA

     Znalezione obrazy dla zapytania flaga

     Z okazji Dnia Niepodległości odbył się uroczysty Apel. Dzieci ubrane w barwy Narodowe odśpiewały Hymn oraz podziwiały występy kolegów ze Szkoły.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/483

      

     JESIENNE ZAJĘCIA OTWARTE

     Znalezione obrazy dla zapytania jesień

     25 i 26 Października Przedszkolaki zaprosiły rodziców na jesienne zajęcia otwarte . Podczas zajęć rodzice mieli okazję obserwować nabyte umiejętności dzieci, jak i pracować oraz bawić się wspólnie z nami.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/479

      

      

     Znalezione obrazy dla zapytania dzień nauczyciela

     Dnia 16 Października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. W tym dniu ogłoszono wyniki konkursu na Wzorowego Przedszkolaka. Zwycięzcą został Wiktor z grupy Biedronek.

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/476

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
   • zsp7rybnik@gmail.com
   • 32-4247278; 32-4247302
   • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
   • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
   • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych