• KRONIKA WYDARZEŃ 2019/2020

    •  BALIK W PRZEDSZKOLU

     Znalezione obrazy dla zapytania: balik

        W środę 19.02.2020r. w naszym przedszkolu odbył się balik przebierańców. Wszystkie dzieci wraz z Paniami przebrały sie za kolorowe postacie z bajek oraz ulubionych bohterów. Nie zabrakło zwierzątek. Dzieci brały udział w zorganizowanej zabawie tanecznej. Panowała miła i wesoła atmosfera.

     Zdjęcia z wydarzenia:https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/683

      

     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     Znalezione obrazy dla zapytania dzień babci i dziadka

          W czwartek 09.01.2020r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły na to wydarzenie swoich dziadków. Podczas uroczystości przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności- śpiewały, tańczyły oraz mówiły wierszyki. Ponadto dziadkowie mogli zobaczyć przygotowane występy o tematyce świątecznej. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali sie na słodki poczęstunek. Na zakończenie wnuki wręczyły drobne upominki.

     Zdjęcia z wydarzenia:https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/672

      

     PRZEDSZKOLNA WIGILIJKA

     Zobacz obraz źródłowy
      

          W piątek 20.12.2019r. w przedszkolu odbyła się uroczysta wigilijka. Wszystkie dzieci wraz z paniami najpierw łamały się opłatkiem , składały sobie życzenia oraz słuchały kolęd. Następnie całe przedszkole zasiadło do stołu by zjeść tradycyjne potrawy wigilijne takie jak: barszcz, ziemniaki, ryba, kapusta. Nie zabrakło tradycyjnej moczki oraz świątecznych ciasteczek i pierników.

     Zdjęcia z wydarzenia:https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/666

      

     DEKOROWANIE ŚWIĄTECZNYCH CIASTECZEK

     Znalezione obrazy dla zapytania świąteczne pierniczki

           We wtorek 17.12.2019r. wszystkie dzieci dekorowały świąteczne ciasteczka. Przedszkolaki ubrane w fartuszeki samodzielnie ozdabiały ciasteczka. W tym dniu wszystkie Panie opowiadły o tradycjach związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia.

     Zdjęcia z wydarzenia:https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/668

      

     ZIMOWE PRZEDSTAWIENIE DLA RODZICÓW

     Znalezione obrazy dla zapytania choinka zima

           We wtorek, w środę oraz w czwartek (10-12.12.2019r.) w naszym przedszkolu odbyły się zimowe przedstawienia dla Rodziców. Wszystkie dzieci zaprezentowały piosenki, układy taneczne oraz wystepy związane z tematyką zimowo- świąteczną. Na koniec dzieci wręczyły swoim rodzicom drobne upominki, które własnoręcznie wykonały.

     Zdjęcia z wydarzenia:https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/667

      

     MIKOŁAJ

     Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj obrazki dla dzieci

     W piątek 06.12.2019r. nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieci w napięciu oczekiwały jego przyjścia. Mikołaj odwiedził każdą grupę. Dzieci przygotowały dla Niego niespodziankę- zaśpiewały piosenkę oraz powiedziały krótki wierszyk. Mikołaj zapytał dzieci czy były grzeczne, a następnie wręczył wyjątkowe prezenty- oczyszczacze powietrza oraz słodkości. W tym dniu panowała miła i przyjazna atmosfera. Dzieci obiecały świętemu Mikołajowi, że będą grzeczne tak, by mógł je odwiedzić w przyszłym roku.

     Zdjęcia z wydarzenia:https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/664

     DZIEŃ GÓRNIKA

     Znalezione obrazy dla zapytania DZIEŃ GORNIKA OBRAZEK

      

          W środę 04.12.2019r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Górnika, czyli Barbórkę. W tym dniu wszystkie dzieci były ubrane wyjątkowo. Dziewczynki miały spódniczki w kwiaty, wianki oraz czerwone koralne, natomiast chłopcy byli ubrani w białe koszule oraz czapki górnicze. Podczas uroczystości dzieci poznały tradycje śląskie związane z Barbórką oraz tradycje związane z rodziną górniczą. Mogły zobaczyć, co robiła żona górnika, gdy ten ciężko pracował i jakie miała obowiązki. Ponadto dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca górnika w kopalni oraz spotkały Skarbnika- ducha kopalni. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali naszym górnikom oraz paniom Barbarom uroczyste "Sto lat".  

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/663

      

     DZIEŃ MISIA

     Znalezione obrazy dla zapytania DZIEŃ MISIA

         W poniedziałek 25.11.2019r. w przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego Misia. Panie w każdych grupach przygotowały zajęcia, podczas których dzieci opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Nie zabrakło wspólnej zabawy i śpiewu. Ponadto został zorganizowany wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Miś z byle czego,ale nie byle jak", w którym dzieci licznie brały udział. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: płaskiej i przestrzennej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom a zwycięzcy nagrody.

      

     ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     Znalezione obrazy dla zapytania BARWY NARODOWE 

         W piątek 08.11.2019r. świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Wszystkie dzieci ze szkoły i przedszkola o godzinie 11:11 uroczyście zaśpiewały Hymn Narodowy. Dzieci były ubrane w strój galowy oraz miały przygotowane kotyliony. W przedszkolu wszystki grupy przygotowały flagi narodowe.

      

     ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

     Podobny obraz

             W środę 23.10.2019r. oraz w czwartek 24.10.2019r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Tematem przewodnim był" Mały miś w świecie wielkiej literatury". Celem głównym zajęć było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych. 

      

     DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     Znalezione obrazy dla zapytania: Dzień Edukacji Narodowek

           W poniedziałek 14.10.2019r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu wszystkie dzieci były ubrane na galowo. W trakcie apelu przedszkolaki zaśpiewały hymn "Bajkowej Łąki" oraz powiedziały wierszyk. Później wszystcy zaśpiewali uroczyste "Sto lat". Na koniec wręczono pracownikom wykonane przez dzieci laurki.

      

     DZIEŃ CHŁOPCA

     W poniedziałek 30.09.2019r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy "Dzień Chłopca".W tym dniu wszystkie dziewczynki przygotowały drobne upominki dla swoich kolegów. Ponadto wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. W tym dniu każda Pani przygotowała różne zabawy, w których dzieci chętnie brały udział.

      

     AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

              W poniedziałek 23.09.2019r. dzieci z naszego przedszkola brały udział w akcji pt "Sprzątanie Świata". Dzieci pomagały w zbiorowym sprzątaniu okolicy przedszkola. Celem akcji był wzrost świadomości proekologicznej małych dzieci.

      

     DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      

     Znalezione obrazy dla zapytania DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

          W piątek 20.09.2019r. w naszym przedszkolu wszyscy świętowali Dzień Przedszkolaka. W tym dniu Panie zorganizowały różne zabawy
     i zajęcia. Po wykonaniu różnych zadań dzieci otrzymały medal przynależności do danej grupy. 

     https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/655

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
   • zsp7rybnik@gmail.com
   • 32-4247278; 32-4247302
   • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
   • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
   • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych