• KRONIKA WYDARZEŃ 2018/2019

    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

             W środę 12.06.2019r. odbyła sie uroczystość zakończenia roku przedszkolnego.
     W tym dniu dzieci z grup "Misie", "Żabki" oraz "Motylki" (te, które od września idą do szkoły) przygotowały dla Swoich Rodziców oraz Dyrekcji występy. Nie zabrakło Poloneza, wierszy z podziękowaniami oraz tańców i piosenek. Każde dziecko dostało pamątkowy dyplom, książeczkę, zdjęcia oraz prezent od młodszych kolegów
     i koleżanek. Po uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek.  

     DZIEŃ SPORTU

        W poniedziałek 03.06.2019r. został zorganizowany dzień sportu. W tym dniu wszystkie dzieci wraz z paniami były ubrane na sportowo. Po śniadaniu wszystkie grupy poszły na podwórko- tam zostały przygotowane różne konurencje. Można było przejść przez tunel, tor przeszkód, pojeździć samochodami, skorzystać z ścieżki sensorycznej. Ponadto dzieci grały w piłkę nożną oraz mogły spróbować swoich sił w trakcie przeciągania liny. Nie zabrakło zadań zręcznościowych oraz wykorzystujących umiejętność rzucania do celu. W tym dniu dzieci przypomniały sobie o konieczności dbania o zdrowie i sprawność fizyczną.

     Zdjęcia z wydarzenia https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/626

     DZIEŃ PATRONA

         W poniedziałek 27.05.2019r. dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu została zorganizowana zabawa na dmuchanych zamkach. Wszystkie dzieci chętnie bawiły się na "dmuchańcach". Był zamek, dmuchany żółw oraz trampolina. Dodatkowo dzieci bawiły się w ogrodzie przedszkolnym. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek, czyli lody :).

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/626

      

     WYCIECZKA DO TEATRU ZIEMI RYBNICKIEJ

       W środę 21.05 oraz w czwartek 22.05 dzieci z naszego przedszkola były na wycieczce w Teatrze Ziemi Rybnickiej na przedstawieniach pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta czyli filmowe safari" oraz "O Małej Syrence w niejednej piosence". Wyjazd bardzo spodobał się dzieciom- w szczególności zwróciły uwagę na scenę, widownię oraz scenografię i kostiumy.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/620

      

     PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

        W czwartek 21.03.2019r. w naszym przedszkolu odbyło sie uroczyste przywitanie wiosny. Dzieci kilka dni wcześniej przygotowały marzannę oraz gaiki. Całe przedszkole udało się na spacer wokół przeszkola, podczas którego dzieci śpiewały piosenki i mówiły różne wiosenne hasła. Na końcu dzieci symbolicznie pożegnały zimę topiąc  marzannę.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/#gallery/610

     DZIEŃ KOBIET

        W piątek 08.03.2019r. w naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień Kobiet.
     W każdej grupie chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek drobne upominki. Ponadto każdy przedszkolak otrzymał słodki poczęstunek.

      

     BALIK W PRZEDSZKOLU

     We wtorek 05.02.2019r. w naszym przedszkolu odbył się balik przebierańców. Wszystkie dzieci wraz z Paniami przebrały sie za kolorowe postacie z bajek oraz ulubionych bohterów. Nie zabrakło też zwierzątek. Dzieci brały udział w zorganizowanej zabawie tanecznej. Panowała miła i wesoła atmosfera.

     Zdjęcia z wydarzenia:https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/600

      

     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          W środę 23.01.2019r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły na to wydarzenie swoich dziadków. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności- śpiewały, tańczyły oraz mówiły wierszyki. Ponadto dziadkowie mogli zosbaczyć przygotowane występy o tematyce świątecznej. Po zakończeniu uroczystości dzieci wraz z dziadkami udały sie na słodki poczęstunek. Na zakończenie wnuki wręczyły drobne upominki.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/599

      

     PRZEDSZKOLNA WIGILIJKA

         W piatek 21.12.2018r. w przedszkolu odbyła się uroczysta wigilijka. Wszystkie dzieci wraz z paniami najpierw łamały się opłatkiem , składały sobie życzenia oraz słuchały kolęd. Następnie całe przedszkole zasiadło do stołu by zjeść tradycyjne potrawy wigilijne takie jak: barszcz, ziemniaki, ryba, kapusta. Nie zabrakło tradycyjnej moczki oraz świątecznych ciasteczek i pierników.

      

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/593

      

     GDY POJAWIA SIĘ PIERWSZA GWIAZDKA- przedstawienie

           W środę 12.12.2018r. oraz w czwartek 13.12.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się świąteczne przedstawienia dla Rodziców pt. "Gdy pojawia sie pierwsza gwizdka". Wszystkie dzieci zaprezentowały piosenki, układy taneczne oraz wystepy związane
     z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec dzieci wręczyły swoim rodzicom drobne upominki, które własnoręcznie wykonały.

     Zdjęcia z przedstawienia:https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/586

      

     MIKOŁAJ

          W czwartek 06.12.2018r. z okazji Mikołaja wszystkie dzieci pojechały na wycieczkę do kina. Tam z zainteresowaniem oglądały film o świętach. Ponadto spotkały Mikołaja, z którym zrobiły sobie zdjęcie. Po powrocie do przedszkola dzieci dostały drobny prezencik, które zostawił dla nich Mikołaj.  

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/584

      

     BARBÓRKA 2018

          We wtorek 04.12.2018r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Górnika, czyli Barbórkę. W tym dniu wszystkie dzieci były ubrane wyjątkowo. Dziewczynki miały spódniczki w kwiaty, wianki oraz czerwone koralne, natomiast chłopcy byli ubrani
     w białe koszule oraz czapki górnicze. Podczas uroczystości dzieci poznały tradycje śląskie związane z Barbórką. Ponadto słuchały legendy o duchu kopalni- Skarbniku oraz miały okazję zobaczyć jak wygląda praca górnika w kopalni. Zobaczyły przejazd wagoników, szoli oraz fedrowanie. Każda grupa zaprezentowała śląską piosenkę. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali naszym górnikom oraz paniom Barbarom uroczyste "Sto lat".  

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/580

      

      

     DZIEŃ MISIA

             W poniedziałek 26.11.2018r. w przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego Misia. Panie w każdych grupach przygotowały zajęcia, podczas których dzieci opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Nie zabrakło wspólnej zabawy, tańców
     i śpiewu. Ponadto został zorganizowany wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel miś", w którym dzieci licznie brały udział.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/578

      

     PRZEDSZKOLE MAŁYCH PATRIOTÓW

          W środę 14.11.2018r. Przedszkole "Bajkowa Łąka" świętowało 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W tem dniu została odbył się konkurs "Pieśni
     i wierszy patriotycznych". Każda grupa przygotowała wraz z nauczycielami piosenkę wraz z insecnizacją. Ponadto chętne dzieci z każdej grupy recytowały wiersze
     o tematyce patriotycznej.

     Zdjęcia z wydarzenia: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/574

      

     WYCIECZKA- WYSTAWA KANARKÓW I PTAKÓW EGZOTYCZNYCH

             W piątek 16.10.2018r. dzieci z grup: "Motylki" oraz "Pszczółki" pojechały na wycieczkę na rybnicki kampus na wystawe kanarków i ptaków egzotycznych. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć różne ptaki oraz dowiedziały się o sposobie odżywiania i pielęgnacji tych zwierząt. Na koniec każde dziecko dostało drobny upominek.

     Zdjęcia z wycieczki: https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/570

      

     JESIENNE ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

             W środę i w czwartek (24 i 25.10.2018r.) odbyły się jesienne zajęcia otwarte dla rodziców pt. "Wiem co jem!- popołudnie owocowo- warzyne". Głównym celem zajęć było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia, w tym prawidłowego odżywaniania poprzez jedzenie owców i warzyw. W każdej grupie były przygotowane takie same stacje zadaniowe. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w zabawie tanecznej. Wszyscy wykonali prace plastyczne (owoc/ warzywo) wybranymi technikami. Ponadto uczestnicy zajęć mogli zobaczyć prezentację multimedialną, w trakcie której rozwiązywali zagadki. Po prezentacji nastąpiła degustacja pysznego soku.

     Zdjęcia z zajęć otwatych: http://https://zsp7rybnik.edupage.org/album/?#gallery/571

      

     DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

           W poniedziałek 15.10.2018r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu wszystkie dzieci ubrały się odświętnie. W trakcie apelu przedszkolaki zaśpiewały hymn "Bajkowej Łąki" oraz powiedziały wierszyk. Później wszystcy zaśpiewali uroczyste "Sto lat". Na koniec wręczono własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki.

      

     DZIEŃ CHŁOPCA

     W poniedziałek 01.10.2018r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy "dzień Chłopca".
     W tym dniu wszystkie dziewczynki przygotowały drobne upominki dla swoich kolegów. Ponadto wszystkie dzieci otrzymały jesienne kolorowanki. W tym dniu każda Pani przygotowała różne zabawy, w których dzieci chętnie brały udział.

      

     AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

              W piątek 21.09.2018r. dzieci z naszego przedszkola brały udział w akcji pt "Sprzątanie Świata". Dzieci pomagały w zbiorowym sprzątaniu okolicy przedszkola. Celem akcji był wzrost świadomości proekologicznej małych dzieci.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
   • zsp7rybnik@gmail.com
   • 32-4247278; 32-4247302
   • 44-200 Rybnik - Orzepowice ul.Borki 37 D
   • nr konta 47 1020 2528 0000 0902 0437 3569
   • Joanna Moćko kontakt z inspektorem ochrony danych: zsp7rybnik@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych