• Owoce i warzywa w szkole oraz mleko w szkole

Program skierowany jest do uczniów klas I-V szkół podstawowych. Głównym celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe. Owoce i warzywa spożywane są w grupie, wśród rówieśników, co sprzyja utrwalaniu się pozytywnych nawyków żywieniowych i przełamywaniu niechęci przed jedzeniem określonych produktów.

W każdym semestrze roku szkolnego 2023/2024 jedno dziecko może otrzymać:

• 32 porcje owoców i warzyw, tj.:
            • jabłka, gruszki, śliwki (w I semestrze), truskawki (w II semestrze),
            • soki jabłkowo-malinowe
            • marchewki, rzodkiewki, papryka słodka (w I semestrze), kalarepa,
            • pomidorki
            • 25/26 porcji mleka i przetworów mlecznych, tj.: mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

Porcje będą udostępniane uczniom przez 8 - 12 wybranych tygodni w każdym semestrze roku szkolnego, a w każdym z tygodni dziecko otrzyma co najmniej 2 porcje owoców i warzyw oraz co najmniej 2 porcje mleka i przetworów mlecznych

Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania o charakterze edukacyjnym realizowane przez szkoły podstawowe.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest podpisanie zgody rodziców/opiekunów prawnych na udział dziecka w programie

Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej https://www.programdlaszkol.org/program/index