Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku

 

Nawigacja

Konkursy przedszkolne

KRONIKA WYDARZEŃ 2017/2018 Charakterystyka placówki Patron PRACOWNICY SZKOŁY KONKURSY KĄCIK LOGOPEDY ZAPROSZENIA ŻYCZENIA PODZIEKOWANIA PROŚBY KRONIKA WYDARZEŃ 2015/2016 6 - LATEK W SZKOLE PODRĘCZNIKI ZAJĘCIA DODATKOWE - BUDŻET OBYWATELSKI 2016 UBEZPIECZENIE UCZNIÓW r.szk.2016/2017 KRONIKA WYDARZEŃ 2014/2015 TERMINARZ ZEBRAŃ Z RODZICAMI KRONIKA WYDARZEŃ 2016/2017 STATUT i WSO ZAJĘCIA DODATKOWE - BUDŻET OBYWATELSKI 2017 INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KL. I w r.szk.2017/2018

O szkole

KRONIKA WYDARZEŃ 2017/2018

 

UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY WŚRÓD LAUREATÓW MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "CZYTAM, BO..."

W Międzyszkolnym Konkursie „Czytam, bo…”, organizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich, wzięło udział sporo osób z naszej szkoły. Do etapu głównego zostało przekazanych 14 prac, wybranych przez nauczyciela bibliotekarza i nauczyciela plastyki, panią Ilonę Liszkę. Ważna była estetyka wykonania, zgodność z tematem i czytelność pracy. W sumie na konkurs ze szkół naszego regionu przesłano 120 prac!

Po ocenie prac przez jury organizatora z naszej szkoły w gronie osób wyróżnionych znalazła się Julia Kumańska (2 miejsce) i Oliwia Przybyła (3 miejsce). Kwalifikacje do wystawy uzyskały ponadto prace Kai Gortat i Moniki Ościłowskiej. Prace będą wystawione wiosną w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Chrobrego, a w lipcu - w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 13 marca w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku. Szczegółowe informacje i zdjęcia dostępne są na stronie rybnik.com.pl: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,czytam-bo-uczniowie-z-regionu-nagrodzeni-w-urszulankach,wia5-3266-36344.html

 

 


 

smiley NASI UCZNIOWIE W FINAŁACH TURNIEJU GIER I ZABAW ORAZ MINI - SIATKÓWKI CHŁOPCÓW !!!smiley

26 lutego 30 najmłodszych sportowców  naszej szkoły wzięło udział w półfinale Turnieju Gier i Zabaw ,w którym wzięło udział 120 uczniów .Poza naszą szkołą o wejscie do finału walczyły SP 3, SP 19 i SP 15. Nasi uczniowie wygrali z wielką przewagą awansując do finału z I miejsca ! Ci wspaniali mali sportowcy to :z kl.III a - Marcel Olszewski ,  Kuba Świercz, Karolina Trajdos, z kl.III b - Mateusz Hanak, Antoni Kołodyński, Paulina Leśnik, z kl.III c - Natalia Furmańczyk, Iwo Wąsik,Klara Lepiarczyk,Mateusz Wojdyło,Emilia Pawela, z kl.IV a- Justyna Leśnik, Konstancja Sołtys, Lidia Brachman, Piotr Pieczka, z kl.IV b - Aleksandra Hruszka, Emilia Piecha, Oskar Grabowski, Dawid Biela, Mikołaj Smołka, Kacper Morgała i z kl. IV c Wiktoria Folek, Anna Klimek, Emilia Stol, Agata Majcher, Aleksandra Żołądek, Natalia Żak, Adam Krzyczmonik i Filip Ancygier oraz kl.V a - Kajetan Sarna. Warto dodać jeszcze ,że w podstawowym składzie są jeszcze Wojciech Superniok z kl.III d , Bartosz Paterek z kl.III a oraz Bartosz Urbanek z kl.IV a, którzy nie mogli pojechać z powodu choroby. Wszystkim serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję ,że w finale powalczą o najlepszy wynik i powtórzą sukces z zeszłego roku !!!

Nasi wspaniali siatkarze od eliminacji nie przegrali ani jednego meczu. Półfinał nie był juz taki łatwy, ale po raz kolejny udowodnili,że potrafią grać w siatkówkę. Zajęłi I miejsce w grupie i tak jak ich młodsi koledzy są jednym z faworytów do wygranej w finale ! Pokonali SP 19 i SP 27 Reprezentacja naszej szkoły : Tomasz Misiło, Mikołaj Hejdukowski, Karol Matlanga, Maksymilian Lubszczyk,Kamil Procek, Jakub Tuliszewski,Mateusz Mirosławski,Bartosz Buszka oraz Dawid Nosiadek , które dzielnie zastąpił chorego Adama Miketę. Gratulujemy!!!

 

 

 

W piątek 23 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z Waldemarem Cichoniem, autorem książek dla dzieci, w tym cyklu o kocie Cukierku (pierwsza część cyklu stanowi lekturę w klasach młodszych według nowej podstawy programowej). W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-III. Więcej informacji na stronie biblioteki: https://zsp7biblioteka.blogspot.com/2018/02/spotkanie-z-pisarzem.html

Zdjęcia dostępne w albumie:

 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA RYBNIKA  

W TENISIE STOŁOWYM

Kolejny sukces sportowy uczniów naszej szkoł w tym roku szkolnym! 21 i 22 lutego nasi uczniowie wzięli udział w zawodach tenisa stołowego w SP 24.

W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali Wiktor Pietrzak i Tomasz Misiło zajmując II miejsce za SP 24, natomiast w kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła wysokie IV miejsce .Nasze tenisistki to Mgdalena Hanak i Konstancja Sołtys - warto dodać ,że Konstancja była najmłodszą uczestniczką zawodów i pokonała w 3 meczach starsze o 2 lata koleżanki!

 

         

 

KONKURS dla klas III na

Lapbooka o

Wielkiej Brytanii

Zapraszamy uczniów klas III a, b, c i d do stworzenia Lapbooka o Wielkiej Brytanii (historia, miejsca, symbole, sławne osoby, potrawy i itp.) – co to jest LAPBOOK???

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia lub głębszej refleksji. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia. Skoro lapbook jest książką to musi mieć swój tytuł i treść.

 

Nauczyciel p. Iwona Kwiatek oraz nauczyciele języka angielskiego w klasach III p. Anita Szojer-Puzon i Daria Rudnicka zapraszają chętnych uczniów do wykonania takiego lapbooka termin do 15 kwietnia 2018 r. 

Dodatkowe informacje nauczyciele przekażą uczniom klas III na lekcjach.

Strony z pomysłami na Lapbook:

https://www.youtube.com/watch?v=FRROpc1X7VU

https://www.youtube.com/watch?v=T6UUH0D7fYA

KLASA 7A W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

16 lutego uczniowie klasy 7a odwiedzili Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rybniku. W pierwszej kolejności zajrzeli do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, zapoznając się z jej zbiorami. Pod przewodnictwem jednej z pań bibliotekarek zwiedzili też inne miejsca w bibliotece, w tym wypożyczalnię dla dorosłych oraz dział zbiorów audio.

 

 


KONKURS MEMORY MASTER 

W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie leksykalnym Memory Master 

Gratulujemy laureatom laugh

Bartosz Sikora Laureat II stopnia 

Olga Puzon Laureat II stopnia 

Marta Koczy Laureat II stopnia 

Kaja Gortat Laureat III stopnia 

Wiktoria Rzaczek Laureat III stopnia 

Kamila Bohm Laureat III stopnia 

Maja Cieślik Laureat III stopnia 

Martna Brudny Laureat III stopnia 

Wyróżnieniayes 

Olaf Groborz 

Agata Majcher 

Emilia Piecha 

Dawid Gruchel 

smiley

 

 

 

SUKCESY SPORTOWE W STYCZNIU

MINI - SIATKÓWKA

Uczniowie kl.VII podczas turnieju , który odbył się w SP 34 wygrali 3 mecze pokonując w świetnym stylu SP 1, SP 13 i gospodarzy SP 34  awansując do półfinałów !!!

GRY I ZABAWY

Uczniowie kl.III i IV podczas turnieju w SP 27 wywalczyli awans do półfinałów pokonując SP 27 i SP 34!

 RYBNICKA AKADEMIA SIATKARSKA

W styczniu odbyły sie 2 turnieje w ramach działalności Rybnickiej  Akademii SIatkarskiej. Podczas turnieju klas IV, w którym  wzięło udział 26 drużyn z Rybnika i okolic nasi uczniowie  z klasy V b : Dawid N. Paweł K. i J.Sobeczko zajęli bardzo wysokie III miejsce!

W turnieju klas IV , w którym również wzięło udział ponad 20 drużyn nasi uczniowie z kl.IV b : Oskar G. Mikołaj S. Marcin H. i Dawid B. zajęli bardzo wysokie IV miejsce, tak niewiele brakło do podium! Cieszy nas ,że rosną nam następcy naszych starszych kolegów siatkarzy !

BADBINTON

W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie z klasy VII a - Tomasz M. i Mikołaj H.zostali wicemistrzami Rybnika w badbintonie. Zagrali po 13 meczy przegrywając zaledwie dwa z SP 27.

 

Uczennice z kl. VI wykonały najlepszą stajenkę bożonarodzeniową w Rybniku

Na Rybnicki Konkurs na Stajenkę Bożonarodzeniową zostały wysłane 33 prace z rybnickich placówek oświatowych. 18 grudnia 2017 w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku rozstrzygnięto Rybnicki Konkurs na Stajenkę Bożonarodzeniową. Szopki zostały ocenione przez komisję w składzie: Wojciech Świerkosz - wiceprezydent Rybnika, Zofia Czempiel - zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rybnika, Krystyna Komorowska - plastyk, wicedyrektor OPP Zespół „Przygoda”, Danuta Sarna - plastyk, wicedyrektor MDK. Uczennice kalsy VI w składzie EMILIA SZYMURA, DOMINIKA FORAJTER i AGNIESZKA MAŁEK pod opieką Pani Ilony Liszki zdobyły I miejsce w kategorii klas IV- VI i wygrały nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł, jutro to jest 5 stycznia 2018 roku uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród w Urzędzie Miasta Rybnika.

 GRATULUJEMY

 

 

NAJNOWSZE SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

MINI - SIATKÓWKA

W ostatnich dniach nasi uczniowie osiągnęli wspaniałe wyniki w rywalizacji sportowej z innymi szkołami. 30 listopada nasi uczniowie z rocznika 2005 na turnieju mini - siatkówki , który odbył sie w naszej szkole pokonali we wspaniałym stylu trzy szkoły - SP 26 ,SP 5 i SP 21 wygrywając grupę eliminacyjną i tym samym awansowali z I miejsca do dalszej rywalizacji rozgrywek.

Szkołę reprezentowali : Tomasz Misiło, Karol Matlanga, Mikołaj Hejdukowski, Maksymilian Lubszczyk, Kamil Procek, Jakub Tuliszewski, Bartosz Buszka i Adam Miketa.

 TURNIEJ GIER I ZABAW

7 grudnia uczniowie kl. III i kl. IV   również w doskonałym stylu wygrali a raczej "wybiegali" I miejsce w grupie eliminacyjnej Turnieju Gier i Zabaw. Byli najlepsi w 15 konkurencjach rywalizując ze  szkołami SP 8 i Sp 16. Szkołę reprezentowali:

rocznik 2009 :Julia Knesz, Kamila Małecka ,Klara Lepiarczyk, Natalia Furmańczyk, Paulina Leśnik, Mateusz Wojdyło, Antoni Kołodyński, Mateusz Hanak, Marcel Olszewski i Bartosz Paterek.

rocznik 2008 :Agata Majcher, Natalia Żak, Ania Klimek, Wiktoria Folek, Ola Żołądek, Adam Krzyczmonik, Kacper Morgała, Oskar Grabowski, Iwo Cieślik i Wojtek Superniok.

rocznik 2007: Konstancja Sołtys, Emilia Piecha, Lidia Brachman, Justyna Leśnik, Aleksandra Hruszka, Mikołaj Smołka, Dawid Biela, Barosz Urbanek, Mikołaj Frelich i Piotr Pieczka

TURNIEJ RYBNICKIEJ BASKETMANII

W sobotę 9 grudnia w nasi koszykarze rozegrali  bardzo trudne i zacięte mecze koszykówki w Turnieju "Rybnickiej Basketmanii", gdzie wykazali się ogromną walecznością i umiejętnościami  zajęli wysokie III miejsce ! Przegrali tylko z klasą sportową z  SP 2 i SP 11.Turniej byl wspaniale zorganizowany i podziękowania należą sie przede wszystkim naszym uczniom ale również ich rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci gorącym dopingiem!

Szkołę reprezentowali : Konstancja Sołtys, Oskar Grabowski, Mikołaj Smołka, Dawid Biela, Marcin Holona, Kajetan Sarna, Igor Kowalonek, Paweł Klimek, Dawid Nosiadek, Remigiusz Chromik, Franek Grzesik, Mateusz Seweryn i Wiktor Pietrzak.

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy i czakam na dalsze sukcesy!!!

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Tegoroczny kiermasz świąteczny, organizowany przez Szkolny Klub Młodego Wolontariusza, odbędzie się 15 grudnia w piątek. W dniach 11-12 grudnia będzie możliwość zakupu drukowanych kartek światecznych. Oryginalne kartki, które posłużyły do wykonania wersji drukowanych, zostały wykonane przez uczniów ZSP 7. Kartki będą sprzedawane przez młodzież ze SKMW, dostępne też będą w bibliotece w godzinach jej pracy. Poniżej wzory kartek:

Twórcy kartek świątecznych:

Beata Barasińska, Amelia Hamros, Aleksandra Groborz, Julia Kumańska, Emilia Szymura, Dominika Forajter, Małgorzata Kumańska, Szymon Sperling, Magdalena Patyk, Klara Lepiarczyk, Kacper Niwelt, Zuzanna Karpierz, Ignacy Krawczewski, Błażej Warzecha, Emilia Jonderko, Olaf Groborz, Monika Ościłowska, Michalina Kałwak, Ola Walczak, Magdalena Niesporek, Oliwia Przybyła.


KONKURS "KSIĄŻKA NAS ŁĄCZY"

Do 25 października 2017 można było nadsyłać zdjęcia na konkurs czytelniczo-biblioteczny "Książka nas łączy". Przesłane prace można obejrzeć na stronie biblioteki i na gazetce obok wejścia do szkoły. Do końca listopada trwa głosowanie społeczności szkolnej na najlepsze zdjęcie.


smiley  3 X 1 smiley

26  października po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbyły się międzyszkolne zawody sportowe! Dzięki temu ,że mamy nową wyremontowaną salę mogliśmy być gospodarzami pierwszego  TURNIEJU MAŁEJ NBA w tym roku szkolnym.  W turnieju poza naszymi uczniami wzięli udział koszykarze z SP 15 i SP 8. Nasi uczniowie  okazali się "niegościnni" i zajęli I miejsce wygrywając bardzo wysoko z obiema drużynami. Nie tylko wygrali ale również pokazali swoje wielkie umiejętności!  W pierwszym meczu wygrali z SP 8  - 29 : 3 a w drugim z SP 15  57 : 2 ! 

 Wszyscy zagrali rewelacyjnie. Naszą szkołę reprezentowali :

z kl. IV b – Mikołaj Smołka, Oskar Grabowski , Marcin Holona i Dawid Biela, z kl. V b Paweł Klimek, Dawid Nosiadek, Jakub Sobeczko, z kl.VI a Mateusz Seweryn i Adam Miketa oraz z kl.VII a Kamil Procek , Karol Matlanga, Mikołaj Hejdukowski i Tomasz Misiło.

Wielkie gratulacje dla wszystkich!

( zdjęcia w galerii )

TURNIEJ AKADEMII SIATKARSKIEJ KLAS VI

17 października uczniowie kl. VI a wzięli udział Turnieju Akademii Siatkarskiej klas VI. Zajęli bardzo wysokie V miejsce. W turnieju wzięło udział 15 drużyn z Rybnika , Stanowic i Jankowic. Szkołę reprezentowali :

Adam Miketa, Mateusz Seweryn, Wiktor Pietrzak oraz Jakub Wojciaczyk.

                                                                      Gratulujemy!

 

JESIENNA ZBIÓRKA MAKULATURY

W dniach 9-13 października 2017 w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę  makulatury. Dziękujemy wszystkich, którzy się włączyli do tej akcji. Zebraliśmy ok. 2400 kg papieru, pozyskane pieniądze trafiły na konto Rady Rodziców i zostaną wykorzystane na szkolne potrzeby uczniów.

Dlaczego zbieramy makulaturę? Chronimy w ten sposób drzewa - 1 tona surowca do przetworzenia może zapobiec wycięciu 15-17 drzew. Tym razem ocaliliśmy więc ok. 40 drzew! Oceńcie sami, czy to mało, czy dużo.

Szczegóły na stronie biblioteki: https://zsp7biblioteka.blogspot.com/2017/10/podsumowanie-zbiorki-makulatury.html


SPORTOWY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Nasi uczniowie dopiero rozpoczęli naukę, a już na pierwszych zawodach sportowych w tym roku szkolnym osiągnęli wielki sukces! Jest on bardzo znaczący , ponieważ do tej pory w tych zawodach  sukces odnosiły tylko dziewczęta naszej szkoły. 

12 pażdziernika na boiskach MOSIR w Rybnku odbyły się zawody -  Sztafetowe Biegi Przełajowe.  Każdy z naszych 6 uczniów musiał przebiec 1000 m. Jest to bardzo długi dystans i tylko najlepsi potrafią sobie poradzić ze zmęczeniem na tym dystansie.

        Nasi Mali Wielcy Bohaterowie to :Paweł Klimek, Remigiusz Chromik, Jakub Sobeczko z kl. V b , Jakub Wojciaczyk z kl.VI A , Tomasz Misiło zkl.VI A  oraz Maksymilian Lubszczyk z kl. VII B. ( Rezerwowym zawodnikiem był Dawid Nosiadek , który  na pewno też świetnie by sobie poradził gdyby musiał kogoś zastąpić )

 Zajmując III miejsce przegrali tylko z klasą sportową lekkoatletyczną z SP 5 i piłkarską klasą sportową z SP 31.Startowało 14 szkół z Rybnika.

Gratulujemy i mamy nadzieję ,że to początek sukcesów sportowych w tym roku szkolnym!


 

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

   W dniach 25-29 września 2017 w naszej szkole trwał Tydzień Głośnego Czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września, został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data obchodów odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Cel obchodów ukierunkowany jest na dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

W naszej szkole jest to nawet cały tydzień. Chcemy w ten sposób podkreślić ważną rolę, jaką czytanie pełni w rozwoju człowieka. W tym czasie nauczyciele, chętni rodzice i inni zaproszeni goście czytali w klasach fragmenty różnych książek.


SUKCES EMILII PIECHY W KONKURSIE

   Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł" jest ogólnopolską akcją, podejmującą problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych, jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

W ramach tegorocznej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” odbył się ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki „Na skrzydłach przyjaźni”, którego laureaci zostali wyróżnieni podczas spotkania w Urzędzie Miasta Rybnika. Wśród nich znalazła się nasza uczennica Emilia Piecha z kl.IV b

Laureatom gratulował zastępca prezydenta Rybnika Piotr Masłowski. Uczniom na spotkaniu w magistracie towarzyszyli pedagodzy szkolni oraz dyrektorzy szkół. Organizator konkursu - Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Komendy Głównej Policji w Warszawie. , dziękując za zaangażowanie w kampanię, przekazał certyfikat dla Miasta Rybnika oraz podziękowanie za udział w kampanii, a także nagrody i dyplomy dla laureatów.

                                                                                                                                                   Gratu 

Życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii aby zobaczyć zdjęcia z uroczystośći : )

 

SUKCES UCZNIA DAWIDA NOSIADKA

21 września 2017 r. Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników I Międzyszkolnego Konkursu dla kl.IV " Edukacja Regionalna w mojej szkole" . Na konkurs wpłynęł 62 prace z 20 placówek szkolnych. Laureatem konkursu został uczeń kl.V b, Dawid Nosiadek , który napisał  pracę o swojej przygodzie z regionalizmem zajmując wysokie II miejsce . Dawid pod opieką pani Małgorzaty Małek wziął udział w
uroczystym rozdaniu nagród.

Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii aby zobaczyć zdjęcia z uroczystośći : )