Charakterystyka placówki Patron PRACOWNICY SZKOŁY KONKURSY KĄCIK LOGOPEDY ZAPROSZENIA ŻYCZENIA PODZIEKOWANIA PROŚBY KRONIKA WYDARZEŃ 2015/2016 6 - LATEK W SZKOLE PODRĘCZNIKI ZAJĘCIA DODATKOWE - BUDŻET OBYWATELSKI 2016 UBEZPIECZENIE UCZNIÓW r.szk.2016/2017 KRONIKA WYDARZEŃ 2014/2015 TERMINARZ ZEBRAŃ Z RODZICAMI KRONIKA WYDARZEŃ 2016/2017 STATUT i WSO ZAJĘCIA DODATKOWE - BUDŻET OBYWATELSKI 2017 INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KL. I w r.szk.2017/2018 KRONIKA WYDARZEŃ 2017/2018

O szkole

Charakterystyka placówki

O szkole

Szkoła Podstawowa nr 32  im. Alfreda Szklarskiego położona jest w Orzepowicach, dzielnicy Rybnika położonej w sąsiedztwie Zalewu Rybnickiego. Szkoła mieści się w pobliżu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3, zajmuje duży, wygodny budynek, dysponuje własną kuchnią, stołówką. Budynek otacza duży, zadbany teren zielony. Jesienią 2012 roku wybudowane zostało pełnowymiarowe boisko.

Każda klasa zajmuje swoją własną salę, zajęcia prowadzone są na jedną zmianę. Baza dydaktyczna obejmuje także internetową pracownię komputerową, dobrze wyposażoną salę gimnastyczną i bibliotekę. Dodatkowo szkoła dysponuje salami do zajęć przedmiotowych i pozalekcyjnych:

- rytmiczną,
- plastyczną,
- interaktywną,
- do tenisa stołowego.

Średnia liczba uczniów wynosi ok. 300 dzieci. Świetlica czynna jest codziennie od 6.30 do 16.30.

W szkole organizowanych jest wiele różnorodnych form zajęć pozalekcyjnych (m.in. kółko teatralne, wokalno-taneczne, informatyczne, językowe, plastyczne, przyrodnicze, sportowe). Uczniowie mogą poszczycić się wieloma sukcesami w konkursach i turniejach sportowych, także na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Dużą rolę w działalności szkoły odgrywa kultywowanie tradycji i dbałość o korzenie, z jednoczesnym otwarciem na świat.

Placówka uczestniczy (uczestniczyła) w realizacji wielu programów*, m.in.:

- Szkoła Bez Przemocy
- Szkoła Dobrych Pomysłów
- Owoce w szkole
- Szklanka mleka
- Nauczycielska Akademia Internetowa
- Radosna Szkoła
- Szkoła Promująca Zdrowie
- Aktywna Edukacja
- PoczytajMY

Z historii szkolnictwa w Orzepowicach

Dawny budynek szkoły, 1958 r.Historia szkolnictwa w Orzepowicach sięga 1777 roku. W tym czasie nauka odbywała się w wynajętych izbach. W 1800 roku szkoła otrzymała własny budynek, który stał w pobliżu wzniesionej kilkadziesiąt lat później kapliczki. Do obecnego budynku placówka została przeniesiona w 1913 roku i mieściła się w nim do 1980 roku, gdy nauka została przeniesiona do nowej szkoły w Rybnickiej Kuźni. Dzięki staraniom wielu mieszkańców Orzepowic, w 1990 roku w budynku przy ul. Łącznej ponownie zabrzmiał dzwonek wzywający na lekcje. W 2003 roku szkoła przyjęła imię pisarza Alfreda Szklarskiego. Rok 2012 rozpoczął nowy rodział w historii placówki - od września tego roku szkoła stanowi część Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 i mieści się w budynku przy ul. Borki 37D.

Archiwalna strona szkoły, która istniała pod adresem sp32.rybnik.pl, nie jest już dostępna. Wkrótce opublikujemy wydarzenia, które obejmowała w postaci plików pdf.

* - programy aktualne i zakończone